Menu

Co dát tatínkovi na Vánoce na poslední chvíli? Trendy roku 2023

Co dát tatínkovi na Vánoce na poslední chvíli? Trendy roku 2023

Máme je rádi, ale před Vánoci nás dokáží pořádně potrápit. Všechno už mají (nebo to alespoň tvrdí) a jejich svět se tolik liší od toho o generaci mladšího, že je těžké se do něj vcítit. Naše oblíbené hrdiny z dětství ale přeci jenom obdarovat chceme. Pokud také tápete, nechte se inspirovat tím, co letos dávají tatínkům k Vánocům ostatní.

Knihu nebo čtečku

Jestli si říkáte, že darovat knihy je přežitek, mýlíte se – Češi průměrně přečtou dvě knihy měsíčně a nejvíc čtou právě lidé okolo šedesátky. Čtení je i v dnešní digitální době oblíbenou zábavou, kterou si navíc po práci užije stejně tak právník jako zedník. Tohle jsou letos nejoblíbenější tituly pro muže:

Přátelé, lásky a ten ohromný průšvih – Matthew Perry

Je docela velká šance, že váš tatínek patří mezi milovníky seriálu Přátelé, protože je jich opravdu hodně. Matthew Perry ztvárnil jednu z nejoblíbenějších postav, Chandlera Binga, a s humorem sobě vlastním ve svém memoáru líčí život celebrity i boj s alkoholem. I když má kniha hořkou pachuť, protože Matthew v říjnu zemřel, devatenáct lidí z jednadvaceti kupujících ji na Heuréce hodnotí pěti hvězdičkami.

Marek Dvořák: Mezi nebem a pacientem – Martin Moravec

Další knihou, která letos frčí, je tento obsáhlý rozhovor s lékařem letecké záchranky Markem Dvořákem. Při jeho práci jde o vteřiny, během nichž se musí rozhodovat v otázkách života a smrti, vytěsnit emoce a často si i sáhnout na dno. Čtení je napínavé, plné adrenalinu, ale i dojetí, a obsahuje i mnoho praktických doporučení, díky kterým možná někdy sami zachráníte život. Z dvaceti čtyř zákazníků hodnotilo třiadvacet pěti hvězdičkami, pouze jeden čtyřmi.

Amazon Kindle Paperwhite 5

Pokud se nechcete omezit na jednu darovanou knihu, s elektronickou čtečkou jich můžete darovat doslova nekonečně mnoho. Mezi zákazníky momentálně vede Amazon Kindle Paperwhite 5, u kterého si kupující chválí především snadné ovládání, velkorysé rozměry, voděodolnost a možnost nastavení displeje pro noční čtení. Naopak nevýhodou je to, že zařízení nepodporuje češtinu.

Přípravky pro péči o vousy

Vousy jsou in a stejně tak péče o ně. Ať už vsadíte na nový oblíbený model holicího strojku, nebo se rozhodnete tatínka rozmazlit šamponem nebo olejíčkem na vousy, určitě nešlápnete vedle.

Philips OneBlade Face + Body QP2630/30

Absolutní jedničkou na trhu je momentálně Philips OneBlade, který je ideálním pomocníkem pro péči o tvář i tělo. Je vhodný na suché i mokré holení a dokážete s ním vykouzlit jemné i výraznější strniště (na hladké oholení se úplně nehodí). Zákazníci v recenzích chválí hlavně jednoduchost použití a výdrž baterie, potěší i hezký design. Naopak negativní ohlasy se většinou týkají toho, že neoholí tak do hladka, jako žiletka, takže s tím je třeba počítat.

Angry Beards šampon na vousy

Třebíčská značka pánské kosmetiky Angry Beards si rychle získala Česko svou drsnou vtipností a atraktivními obaly, nicméně o nic míň i kvalitou produktů. Top jedničkou je momentálně univerzální šampon na vousy, který mohutně pění, ale je velmi šetrný k pokožce. 100 % zákazníků hodnotilo produkt plným počtem hvězdiček, takže na tom asi něco bude. Od stejné značky pořídíte i oblíbené parfémy, oleje nebo krémy pro „pořádný chlapy“.

Elektrokoloběžku, hodinky, vrtačku nebo bezdrátová sluchátka

Kromě výše zmíněných tipů jsou letos populárním dárkem elektrokoloběžky, pokud si chcete připaltit (pozor, od nového roku se chystají velké změny, které majitelům elektrokoloběžek poněkud znepříjemní život), hodinky jako nestárnoucí klasika, vrtačky nebo bezdrátová sluchátka. Univerzální dárek, který potěší každého tatínka, bohužel neexistuje. Zkuste toho svého pozorně poslouchat a nebo se koneckonců klidně zeptejte, co by mu udělalo radost. Hlavní je, aby se cítil milovaný.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.