Menu

Co spojuje nejhorší vrtáky (červen 2024): Udělali jsme si průzkum a vybrali 3 kvalitní produkty

Co spojuje nejhorší vrtáky (červen 2024): Udělali jsme si průzkum a vybrali 3 kvalitní produkty
Ilustrace: Arecenze

Špatný vrták dokáže pořádně potrápit každého řemeslníka i kutila. Abyste při výběru už nikdy nešlápli vedle, zjistili jsme pro vás, co spojuje nejhorší vrtáky podle uživatelů a jak se jim vyhnout. Zároveň doporučíme 3 kvalitní alternativy.

Špatné vrtáky spojuje 7 vlastností

V kategorii vrtáky na Heurece k dnešními dni evidujeme 10 000 produktů. Prvních 9 příček nejprodávanějších vrtáků aktuálně obsazuje značka Parkside, následuje DeWalt, 3x opět Parkside, dále Bosch a Extol. Hodnocené produkty většinou mají velmi slušné uživatelské hodnocení, i tak se ale mezi recenzemi najdou některé výhrady. 

My jsme provedli malý průzkum s cílem zjistit, co uživatelům na vrtácích nejvíce vadí a co spojuje nejhůře hodnocené produkty. S nejvyšší četností se v recenzích objevovaly tyto nevýhody:

  • Rychle se tupí a vyžadují časté broušení
  • Nekvalitní zpracování (otřepy z výroby, špatně nabroušené, ohnuté z výroby…)
  • Měkký materiál
  • Neúčinné a pomalé vrtání
  • Křehký materiál (při větším zaseknutí či špatné manipulaci se mají tendenci lámat)
  • Hází, nelze je udržet ve stopě
  • Chybí pouzdro (v případě sady)

Nebojte se připlatit za kvalitu

Abyste předešli koupě nekvalitního vrtáku, doporučujeme vám upřednostnit produkty od renomovaných výrobců. Velmi dobré jméno mají mezi profesionály a náročnějšími kutily značky Alpen, Bosch, DeWalt, Festool, Fischer, Hikoki, Hilti, Makita nebo Milwaukee. Kvalitní vrták vydrží déle ostrý a vy tak s jedním kusem uděláte mnohem více práce než s levnějším nekvalitním. Ve výsledku se vám investice do dražších vrtáků může vyplatit.

U méně náročných uživatelů, kteří nepoužívají vrtáky tak často, bodují produkty Parkside. Některé z nich jsme otestovali a můžeme potvrdit vzhledem k jejich nízké ceně poměrně slušnou kvalitu, která plně vyhovuje hobby kategorii. Je ale třeba počítat s tím, že se produkty Parkside vyznačují kolísavou kvalitou. Proto nelze očekávat, že stejně dobré budou všechny vyrobené série napříč sortimentem.

  • Náš test vrtáků do železa Parkside vs. Milwaukee najdete zde
  • Náš test vrtáků do betonu Parkside vs. Bosch vs. “bezejmenná Čína” je k dispozici zde.
  • Další testy vrtáků Parkside připravuje, proto sledujte náš magazín.

Tipy na kvalitní vrtáky

Jako kvalitní vrtáky vám mohu doporučit produkty, které jsem osobně otestovala, nebo které používáme doma při rekonstrukcích. Z vrtáků do železa se mi osvědčily Milwaukee THUNDERWEB HSS-G. Vrtáky se dají koupit jednotlivě okolo 50 Kč/kus. Při vrtání do betonu ukázaly vynikající rychlost a přesnost vrtáky Bosch CYL-5. Pro vrtání do různých materiálů se mi osvědčila řada Bosch Expert Multi Construction.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.