Menu

Duna nejen v kinech? Desková hra Duna cílí na náročné (2024)

Duna nejen v kinech? Desková hra Duna cílí na náročné (2024)
Ilustrační obrázek

Obzvláště v posledních dnech se opět na povrch dostává téma Duna. To není způsobeno ničím jiným, než druhým dílem tohoto fantastického díla, které se chystá do kin. Nebývalý zájem o tento fiktivní vesmír se projevuje i na herním poli. A pokud i vy patříte mezi vášnivé hráče deskových her a zároveň fanoušky této ságy, pak by vás mohla zajímat právě hra Duna: Impérium.

Fantastická desková hra Duna: Impérium

Pokud i vy patříte mezi fanoušky této série, pak je pro vás téměř povinnost pořídit si skvostný kousek jménem Duna: Impérium. Ta vás zavede do světa legendární pouštní planety Arakis, kde se mocné rody utkávají o vládu. Inspirací pro tuto hru jsou nejen knihy Franka Herberta, ale i další příběhy rozvíjející se v tomto epickém vesmíru, včetně filmů.

V této strategické hře se ujmete role vůdců rodů jako Atreidové, Harkonnenové a mnoho dalších. Vaším cílem je získat kontrolu nad aktuálním zdrojem života – kořením. Budete mít možnost jej těžit a za pomoci vašich vojáků se musíte soustředit na to, abyste posílili svou moc a získali kontrolu nad planetou Arakis.

Nicméně cesta k vítězství rozhodně nebude jednoduchá. Musíte využít výhod spojených s různými frakcemi, jako je tajemné sesterstvo Bene Gesserit, mocný císař nebo odhodlaní Fremeni. Duna: Impérium spojuje zajímavé mechaniky jako je stavba balíčku (deckbuilding) s umisťováním dělníků, což poskytuje hráčům širokou škálu strategických možností.

Parametry
Vzhled
Typ Strategie
Počet hráčů 1-4
Doporučený věk Od 14 let
Délka hry 60 minut
Orientační cena 1400 korun

 

Chcete více? Zkuste rozšíření Duna: Impérium – Nesmrtelnost

Tato expanze přináší do hry nové a vzrušující prvky, které rozšiřují možnosti a hloubku strategického rozhodování. Vstupuje tak do hry se svými temnými plány nová mocná frakce Bene Tleilax. Druhou novinkou, kterou přináší je je možnost implantace karet, což umožňuje hrát dvě karty současně. To otevírá úplně nové možnosti a strategické kombinace.

Nesmrtelnost přináší do hry Duna: Impérium také možnost provádět nekalé obchody s Tleilaxany, sbírat genetické vzorky a odhalovat nové horizonty genetického výzkumu. S použitím genetických vylepšení můžete výrazně posílit své agenty a posunout tak svou moc na Arakis na novou úroveň.

Parametry
Vzhled
Typ Strategie
Počet hráčů 1-4
Doporučený věk Od 14 let
Délka hry 120 minut
Orientační cena 800 korun

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.