Menu

3 ekologické tablety do myčky: Alternativy existují a nejsou ani drahé

3 ekologické tablety do myčky: Alternativy existují a nejsou ani drahé
Ilustrace: Arecenze

V dnešní době se stále více lidí snaží hledat způsoby, jak snížit svůj ekologický dopad na životní prostředí. Jedním z jednoduchých kroků, které můžete udělat i vy, je zvolit ekologické tablety do myčky. Tyto tablety jsou šetrné k životnímu prostředí, navíc jsou i cenově dostupné. Pojďte se dnes s námi podívat na 3 populární ekologické přípravky do myčky, které nezruinují vaši peněženku a zajistí minimální ekologickou stopu.

Proč používat ekologické přípravky do myčky?

Umývání nádobí je pro většinu domácností naprosto nezbytným každodenním úkonem. Mnoho z nás si ale uvědomuje, jaké množství chemikálií se uvolňuje při používání klasických mycích prostředků do myčky do našeho domácího prostředí a do odpadních vod. Ekologické přípravky do myčky přitom nejsou vůbec drahé a dokáží být stejně efektivní, jako běžné komerční tablety. Podívejte se, jaké výhody mají ekologické tablety do myčky a proč byste je měli používat i vy.

  • Neobsahují škodlivé chemikálie
  • Jsou šetrné k životnímu prostředí
  • Zajišťují efektivní mytí nádobí
  • Snadno a pohodlně se používají
  • Mají ekologický obal

1. Tablety do myčky AlzaEco All in 1 12v1 XXL 200 ks

Tablety do myčky AlzaEco All in 1 12v1 XXL 200 ks zaujmou nejen výborným poměrem ceny ku výkonu, ale také svým složením. Jsou totiž z 94 % přírodního původu, což znamená, že všechny aktivní mycí složky jsou rostlinné a jednoduše biologicky rozložitelné. Díky tomu je možné tyto mycí tablety použít také do domácích čističek vod nebo septiků. Účinnosti dosahují i při nízkých teplotách, poradí si s odstraněním zaschlých nečistot a s rozpouštěním mastnoty. Složení 12v1 zajistí dokonalé výsledky při mytí nádobí. Tablety totiž disponují solí, takže fungují jako leštidlo, chrání sklo, dokáží odstranit skvrny od čaje apod. Výhodou je také to, že neutralizují zápach a disponují rychloschnoucím efektem. Navíc se jedná o český výrobek. Balení s cenou 520 Kč obsahuje celkem 200 kusů tablet. Cena za jedno mytí se tak pohybuje v průměru 2,60 Kč a jednoznačně jde o jedny z nejlevnějších eko tablet na trhu.
520 Kč Orientační cena

2. Tablety do myčky Feel Eco FeelEco All in One 40 ks

Tablety do myčky Feel Eco FeelEco All in One 40 ks jsou dalším oblíbeným eko výrobkem. I přes šetrné složení zajistí čisté a lesklé nádobí již od prvního mytí, a to zcela bez předmývání a s úsporou vody a energie. Předností je, že neobsahují konzervanty, fosfonáty ani parfémy a nezanechávají na nádobí nepříjemný zápach. Jistě také oceníte, že jsou tablety balené do voděrozpustné fólie a není tedy nutné je před použitím vybalovat.

Balení těchto eko tablet stojí 250 Kč a obsahuje celkem 40 kusů. Cena za jedno mytí se tak pohybuje okolo 6,25 Kč.

250 Kč Orientační cena

3. Tablety do myčky Ecozone Classic 5v1 72 ks

Tablety do myčky Ecozone Classic 5v1 72 ks patří na našem trhu mezi jedny z nejoblíbenějších. O vysoké míře spokojenosti svědčí například průměr uživatelských hodnocení na portále Heureka, který v době psaní článku činí 95 %, přičemž je hodnotilo bezmála 100 uživatelů. Tablety se vyznačují složení “vše v jednom” a zanechávají tak nádobí beze šmouh a skvrn, bez stop mastnoty a zbytků chemických látek.

Výhodou je, že se hodí i pro krátké mycí programy nebo na mytí při nízkých teplotách. V balení najdete hned 72 kusů, což při ceně za balení 560 Kč vychází na 7,77 Kč za jedno mytí.

560 Kč Orientační cena

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.