Menu

Extrémní Apple iPad Pro 2024: Nový model poráží tablety i MacBooky, displej kopíruje od Samsungu

Extrémní Apple iPad Pro 2024: Nový model poráží tablety i MacBooky, displej kopíruje od Samsungu
Zdroj: Apple, Ilustrace: Arecenze

Apple dnes ohlásil příchod nových verzí svých oblíbených tabletů – iPadu Air a iPadu Pro. Tento krok představuje první várku zcela nových modelů iPadu od října 2022 a podle všeho to vypadá, že čekání na nejnovější modely rozhodně stálo za to.

iPad Pro – Dokonalá technologie rovnou ve dvou velikostech

Nejdražší a zároveň nejvyspělejší tablet společnosti Apple, iPad Pro, bude k dispozici ve dvou velikostech – 11 palců a 13 palců. To znamená, že uživatelé budou mít možnost vybrat si velikost, která nejlépe vyhovuje jejich potřebám a preferencím. Podle sdělení společnosti budou ceny nových modelů iPadu Pro následující: 999 $ za 11palcový model a 1299 $ za 13palcový model. Tato cena odráží špičkovou technologii a pokročilé funkce, které tyto tablety nabízejí.

Modernější čip a nová úroveň displeje s nanotechnologií

Jedním z hlavních taháků nového iPadu Pro je použití čipu Apple M4. Společnost zdůraznila, že tento čip má vynikající schopnosti v oblasti umělé inteligence, což naznačuje, že uživatelé mohou očekávat zvýšený výkon a efektivitu v řadě aplikací a funkcí. Novinky se týkají také displeje. Ten bude vybaven novou technologií nazvanou Ultra Retina XDR. To slibuje ještě jasnější a věrnější zobrazení, které poskytne uživatelům nezapomenutelný zážitek při sledování videí, prohlížení fotografií a interakci s aplikacemi.

Zdroj: Apple

Nano-texturované sklo je navrženo pro uživatele pracující v náročných podmínkách (např. na přímém slunci), kde je zapotřebí precizní správa barev nebo se setkávají s obtížnými světelnými podmínkami. Je nanášeno na nanometrové úrovni, aby zachovalo kvalitu obrazu a kontrast a zároveň rozptylovalo okolní světlo, čímž výrazně snižuje odlesky.

iPad Air – Rychlejší a větší

Nový iPad Air bude o 50 % rychlejší a bude využívat čip M2, což znamená výrazné zlepšení výkonu a efektivity oproti předchozím modelům. Tento tablet bude k dispozici nejen v klasické velikosti, ale také ve větší verzi, aby uživatelé měli větší volnost při výběru. Očekává se, že ceny za iPad Air budou 799 $ za 13palcový model a 599 $ za 11palcový model. Tyto ceny jsou velmi konkurenceschopné, zejména s ohledem na vylepšení, které nový iPad Air přináší.

Přírůstek do rodiny – Apple Pencil Pro

Spolu s novými tablety uvádí Apple na trh také Apple Pencil Pro, což je pokročilá verze jejich stylusu pro iPad. Tento nástroj slibuje ještě lepší přesnost a citlivost, aby uživatelé mohli plně využít potenciál svých zařízení.

Nové modely iPadu Air a iPadu Pro budou v obchodech dostupné za týden. Tato zpráva jistě potěší fanoušky po celém světě, kteří se netrpělivě těší, až budou moci vyzkoušet tyto revoluční tablety. Kromě toho, jako příjemné překvapení pro zákazníky, Apple snížil cenu svého iPadu 10. generace na 349 dolarů.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.