Menu

Extrémní vada iPadů Pro 2024: Pozor, tablet za 80 000 Kč můžete snadno zničit

Extrémní vada iPadů Pro 2024: Pozor, tablet za 80 000 Kč můžete snadno zničit
Ilustrace: Arecenze

Jakožto milovník technologií jsem sledoval vývoj spotřebitelské techniky ještě mnohem dříve, než jsem ji začal testovat a recenzovat. V posledních letech jsem považoval Apple za zpátečnickou firmu, která přesto přináší bezesporu vynikající zařízení. Při vydání nových iPadů Pro 2024 předevčírem mě ale Apple zásadně překvapil, a to nikterak pozitivně.

  • V článku vás provedu světem tabletů a samozřejmě popíšu i to, proč jsou pro mě letošní novinky zásadním zklamáním.

Nové iPady Pro 2024 sází na dokonalé zobrazení

Ve všeobecnosti nemohu říct, že by se nové iPady neposunuly oproti předchozí generaci dále. Změn je celá řada, ať už se jedná o opravdu tenkou konstrukci, výrazný nárůst výkonu či perfektní displej. Poprvé v historii jsme se od Applu ale dočkali také matného provedení obrazovky. To je vhodné zejména pro náročné grafiky, kteří potřebují na obrazovce pracovat bez rušivých odlesků.

Apple rozhodně neroste na stromech

Co mě nepřekvapilo vůbec je to, že možnost matného displeje je za příplatek a jen u vyšších konfigurací. Nejlevnější iPad Pro 13 2024 s matným displejem tak vychází na nějakých 61 000 Kč a to se stále budeme muset obejít bez SIM karty. Pokud byste chtěli opravdu plnokrevnou verzi, pak už se dostanete na 67 000 Kč a v nejvyšší konfiguraci až na 79 000 Kč.

Zní to děsivě? Budiž, pojďme dál. Společně s iPadem představil výrobce také Apple Pencil Pro, pokročilejší stylus s cenou 3 800 Kč. Ano, Apple není žádná filantropická společnost, která by považovala stylus za součást balení, a to i v případě, že se jedná o tablet s cenou 2,5 metrové televize (bez nadsázky).

Luxusní model se zásadní vadou

Vše výše zmíněné ale není fakticky nikterak překvapující. Společnost Apple je svou velmi vysokou marží známá a cena má vysoko dlouhodobě. Co bych ale v roce 2024 očekával od tabletu s příznakem Pro a cenou přes 70 000 Kč je voděodolnost. Zatímco prémiové modely Samsungu standardně přežijí pád do vany, nové iPady Pro 2024 byste stejným přístupem zkrátka utopili.

To není něco, co bych dokázal výrobci jako technický nadšenec a recenzent odpustit. Najde se jistě celá řada čtenářů, kteří budou Apple hájit, že by byl tablet dražší, kdyby byl vodotěsný. Nezbývá tedy dodat, že velice podobný tablet prodává s marží Samsung za polovinu, přesto je voděodolný.

Dovětek

Nerad bych někoho od koupě bezesporu vynikajících tabletů iPad Pro 2024 odradil. Jedná se aktuálně pro většinu uživatelů o nejlepší tablety na trhu. Kritika směrem voděodolnosti je ale oprávněná a věřím, že nejednomu čtenáři automaticky očekávajícímu voděodolnost v dané cenovce zachrání jeho vysněný tablet.

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.