Menu

Falešná sluchátka AirPods v roce 2024: Poznáte, jestli je nemáte i vy?

Falešná sluchátka AirPods v roce 2024: Poznáte, jestli je nemáte i vy?

Poznat falešná sluchátka AirPods od originálu je stále těžší. V minulosti je odlišovalo na první pohled patrné nekvalitní zpracování a výrazně omezené funkce. Nyní už musíte být velmi pozorní a všímat si i nejjemnějších detailů. Na co vše se zaměřit a podle čeho poznat padělek?

Při koupi buďte na pozoru

AirPods a AirPods Pro jsou extrémně populární bezdrátová sluchátka od společnosti Apple. Proto není divu, že je trh zaplaven jejich méně či více povedenými napodobeninami. Pokud jste sluchátka zakoupili přes oficiální e-shop společnosti Apple, v Apple Storu nebo od kteréhokoliv z autorizovaných prodejců, nemusíte se obávat padělku.

Nicméně, v případě koupě z druhé ruky, či od neoficiálních a méně známých prodejců je poměrně velká šance, že jste narazili na falešný kus. Výrazně nižší cena sluchátek oproti konkurenci může být také důvodem k tomu být podezřívaví.

Mnohé napoví už samotný obal

Pryč už jsou doby, kdy padělky Apple AirPods bily svým nekvalitním zpracováním do očí. Nyní už se jejich padělatelé naučili věrně napodobit design, ale také softwarové i hardwarové funkce. Originál je však jen jeden a ten je vždy precizně vyrobený, plně funkční a také dokonale zabalený v pevné krabici.

Typické snadné Apple otevírání krabice je samozřejmostí i u padělků. Nepravá sluchátka ale mohou mít nedokonalé perforování, kvůli kterému po otevření dojde k natržení okolního papíru. Originální nabíjecí pouzdro je v krabičce pěkně zabalené v průhledné folii a připevněno pomocí lepící fólie. Padělky bývají pouze obalené fólií, která se hůře odstraňuje.

Věnujte pozornost také pevnosti vnitřních obalových materiálů a preciznosti zabalení příslušenství. Někdy můžete zpozorovat odlišnosti v detailech na krabičce, jako je ostrost a přesnost potisku (loga, text…). Rozdíly v balení ale mohou být tak minimální, že pokud nemáte v druhé ruce originální sluchátka na porovnání, nemusíte padělky vůbec poznat.

Pravé Airpods se vyrábějí z kvalitních materiálů a s vysokou přesností. Ujistěte se, že zadní tlačítko na nabíjecím pouzdru je v jedné rovině se zbytkem. Dotykové plochy na sluchátkách by měly být na omak hladké a citlivé na dotyk. Jakékoliv drobné nepřesnosti, nerovnosti či náznaky švů mohou být dalším důvodem k obavě.

Zaměřte se na ANC, sériová čísla a údaje v nastavení

Dřívější identifikační známky padělků, jako je například problematické párování, jsou už u mnohých falešných sérii minulostí. I v případě otevření pouzdra nepravých sluchátek vyskočí na displeji iPhonu klasické okno pro spárování. A sporování poté probíhá prakticky k nerozeznání od originálu.

Novější fakové AirPods jsou totiž vybaveny skutečným sériovým číslem, i když s vypršenou platností pokrytí. Proto je zbytečné jej ověřovat na stránkách výrobce. Velmi spolehlivým ukazatelem pravosti je ale sériové číslo na samotných sluchátkách. Pravá AirPods mají odlišný kód na každém sluchátku i na dobíjecím pouzdru, ale u napodobenin se tato tři čísla shodují. 

V nastavení originálních sluchátek v telefonu naleznete pod údaji o daném modelu probíhající záruční lhůtu. U padělků ale tato informace chybí. Dalším nedostatkem mnohých sad padělků je nefunkční aktivní potlačení hluku. Můžete si dokonce všimnout fakeového mikrofonu pro ANC (jedná se pouze o nalepenou plastovou mřížku). Nepravé AirPods pak nereagují na přepínání režimů “Vypnuto/ANC/ Průhlednost” v Ovládacím centru.

Závěr

Padělky AirPods jsou stále dokonalejší a někdy je velmi obtížné rozeznat, pokud nemáte k dispozici přímé porovnání s originálem. Je proto potřeba si všímat i nejmenších detailů v přesnosti zpracování. Abyste se vyhnuli pořízení falešných sluchátek, vsaďte na koupi přímo od Applu, nebo od autorizovaných prodejců (Alza, Datart, TSBOHEMIA, iWant, iStyle, CZC a další). Jestli se jedná o autorizovaného prodejce, najdete uvedené pod názvem e-shopu v přehledu nabídek na Heurece.

 

Pokud sluchátka AirPods už vlastníte, nebo se je chystáte koupit jiným než výše doporučeným způsobem, zkontrolujte si, jestli:

  • jsou precizně zabalená v kvalitní pevné krabici
  • jsou velmi přesně zpracovaná s hladkými přechody
  • jsou sériová čísla na sluchátkách a dobíjecím pouzdru odlišná
  • párování s telefonem probíhá bez problémů
  • sluchátka reagují na přepínání ANC v Ovládacím centru
  • je v nastavení sluchátek k dispozici informace o záruční lhůtě

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.