Menu

Nejočekávanější filmové pecky roku 2023

Nejočekávanější filmové pecky roku 2023

Rok 2023 je pro filmové nadšence výjimečný tím, že se na filmová plátna dostává celá řada dlouho očekávaných filmů. Některé z nich rozhodně předčili očekávání, jiné jsou naopak trochu vlažnější. Rozhodně jde o velikou pestrost žánrů a každý si tak vybere svůj příběh.

Duna: Část druhá (USA / Kanada)

Žánr: Sci-Fi, Akce, Drama, Dobrodružný

Premiéra: 2. listopadu 2023

Opět se představí herci z filmu Duna (2021): Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Javier Bardem, Charlotte Rampling, Stephen McKinley Henderson. K nim se přidají: Josh Brolin, Austin Butler, Florence Pugh, Dave Bautista, Christopher Walken, Léa Seydoux, Stellan Skarsgård.

Epická sága šestinásobné oscarové Duny pokračuje v režii Denise Villeneuvea, který přichází s další kapitolou slavného románu Duna Franka Herberta.

V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny a zároveň se vydá na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří v minulosti zničili jeho rodinu. Bude se muset rozhodnout zda zvolí životní lásku nebo se bude snažit zabránit strašné budoucnosti. Točilo se v Budapešti, Abú Dhabí, Jordánsku a Itálii.

ONEMANSHOW: The Movie (Česko)

Premiéra: 17. srpna 2023

Po více než půlroční odmlce se na scénu vrací provokatér Kamil Bartošek, známý jako Kazma. Internetový fenomén, jehož videa mají miliony příznivců, ale také vyvolávají kontroverzní debaty, uvede do kin celovečerní film. Dlouho připravovaný projekt, na kterém Kazma a jeho tým pracovali v nejpřísnějším utajení 4 roky, se konečně dočká premiéry. Náklady na film se podle dostupných informací vyšplhaly na 72 milionů korun a filmaři slibují originální podívanou, jakou tahle země v kinech ještě nezažila.

Mezi jeho nejpopulárnější vylomeniny patří nabourání se do pořadu Prostřeno, nastrčení falešného Jima Carreyho na galavečer Českých lvů nebo infiltrace na stadion finále MS v Rusku uvnitř kufru jednoho z výstavních vozů.

Oficiální informace jsou minimální a není vůbec jasné, o čem film bude, a sám Kazma tvrdí, že se to diváci dozví až v kinech. Neexistují zatím žádné veřejně dohledatelné informace o obsahu, hercích, ani štábu, který film natáčel. Všichni zúčastnění podepsali doložku o mlčenlivosti. „Tohle je jediný film, který nekončí v kině. Protože až budete odcházet, tak to všechno teprve začne. A pojede v tom celá republika!“ říká hlas v traileru filmu ONEMANSHOW: The Movie

Trailer je hodně dynamický, přesto lze zahlédnout třeba Jiřího Bartošku, Ondřeje Sokola, Kryštofa Hádka, Jiřího Langmajera, Hynka Čermáka, Barboru nebo Lucii Černou (jde o dost podobná dvojčata) a samozřejmě Kazmu.

The Marvels (USA)

Žánr: Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Premiéra: 9. 11. 2023

Herecké obsazení: Brie Larson, Iman Vellani, Teyonah Parris, Zawe Ashton, Lashana Lynch, Jude Law, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Randall Park, Mohan Kapur, Zenobia Shroff, Seo-joon Park, Shamier Anderson, Reggie, Saagar Shaikh

Carol Danvers, jako Captain Marvel, má zpět svou identitu, kterou jí sebrali kreejští tyrani, a pomstila se Nejvyšší inteligenci. Když ji cesta zavede k červí díře spojované s kreejským revolucionářem, pocítí tíhu celého destabilizovaného vesmíru. Její schopnosti ji propojí s Ms. Marvel a kapitánkou Monicou Rambeau, která je astronautkou. Nesourodá trojice musí spojit síly a pustit se do záchrany vesmíru.

Oppenheimer (USA / Velká Británie)

Žánr: Drama / Historický / Životopisný

Premiéra: 20. července 2023

Herecké obsazení: Cillian Murphy, Emily Blunt, Matt Damon, Florence Pugh, Robert Downey Jr., Gary Oldman, Kenneth Branagh, Rami Malek

Oppenheimer je příběhem muže, který riskoval, že zničí celý svět, aby ho tím zachránil. Režisér Christopher Nolan se pustil do životopisnému filmu o vynálezci atomové bomby.

V době, kdy 2. světová válka ještě vypadala nerozhodně, probíhal na dálku dramatický souboj mezi Spojenými státy a Německem o to, komu se dřív podaří zkonstruovat atomovou bombu a získat nad nepřítelem rozhodující převahu. V USA se tajný výzkum označoval Projekt Manhattan a jedním z jeho klíčových aktérů byl astrofyzik Robert Oppenheimer. Co nejrychleji se s týmem dalších vědců snažil sestrojit vynález, který by mohl zničit celý svět, ale bez jehož včasného dokončení by se tentýž svět možná nepodařilo zachránit.

Lovec Kraven (USA)

Žánr: Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Premiéra: 5. 10. 2023

Herecké obsazení: Aaron Taylor-Johnson, Russell Crowe, Ariana DeBose, Fred Hechinger, Alessandro Nivola, Christopher Abbott, Levi Miller

Lovec Kraven je napínavý příběh o zrodu jednoho z nejzajímavějších a nejvýraznějších zločinců filmového vesmíru Marvel. V hlavní roli thrilleru, který se odehrává před osudovým střetem Kravena se superhrdinou Spider-Manem, se představí Aaron Taylor-Johnson.

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (USA)

Žánr: Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Premiéra: 16. listopadu 2023

Herecké obsazení: Rachel Zegler, Tom Blyth, Peter Dinklage, Hunter Schafer, Viola Davis, Burn Gorman, Jason Schwartzman

Začínají další, už desáté, Hladové hry. Mladý Coriolanus Snow čeká jen na to, jak v nich zazáří. Tentokrát jako mentor jednoho z vyvolených. Bohužel, štěstěna mu není nakloněna. Dostal ponižující úkol. Musel trénovat největšího outsidera, dívku z chudého dvanáctého kraje Lucy Gray.

V aréně bude probíhat boj na život a na smrt, ale mimo arénu se v Coriolanovi probouzejí silné city a tak se musí rozhodnout, zda bude dodržovat pravidla nebo se bude řídit svým úsudkem.Boj o přežití nakonec odhalí, kdo je nevinné ptáče a kdo šelma, čekající na svou příležitost zaútočit.

Napoleon (USA / Velká Británie)

Žánr: Historický / Válečný / Životopisný / Drama / Akční / Romantický

Premiéra: 23. listopadu 2023

Herecké obsazení: Joaquin Phoenix, Vanessa Kirby, Benjamin Chivers, Ludivine Sagnier, Ian McNeice, Matthew Needham, Ben Miles, Paul Rhys, Youssef Kerkour, Scott Handy, Tahar Rahim

Velkolepé epické drama zachycuje život slavného francouzského císaře Napoleona Bonaparte, jeho cestu k moci a vztah k životní lásce Josephine. Ukazuje jeho vizionářské vojenské a politické taktiky na pozadí nejdynamičtějších bitevních scén jaké kdy byly natočeny. Jedna z nejoblímenějších historických postav je zpět.

Wonka (USA)

Žánr: Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Premiéra: 14. prosince 2023

Herecké obsazení: Timothée Chalamet, Calah Lane, Keegan-Michael Key, Paterson Joseph, Matt Lucas, Mathew Baynton, Sally Hawkins, Rowan Atkinson, Jim Carter, Tom Davis, Olivia Colman, Hugh Grant, Ellie White

Jaký byl mladý Willy Wonka předtím, než do jeho továrny zavítal Karlík s partou dalších dětí? Kromě hlavního hrdiny se objeví i zábavný Rowan Atkinson jako kněz, Olivia Colman nebo Hugh Grant jako Umpa-Lumpa. Hudební fantasy film je prequelem filmu Willy Wonka a továrna na čokoládu z roku 1971.

V hlavní roli začínajícího excentrického čokolatiéra zazáří idol mladých diváků Chalamet, jehož u nás známe z výrazných filmů Malé ženy a Duna či jeho pokračování Duna: Část druhá, které má také letos premiéru. Natáčení Wonky začalo ve Velké Británii v září 2021 ve studiích Warner Bros, kde také vznikaly záběry Harryho Pottera.

https://youtu.be/X8fGvJHarb8

Aquaman and the Lost Kingdom (USA)

Žánr: Akční / Dobrodružný / Fantasy

Premiéra: 21. prosince 2023

Herecké obsazení: Jason Momoa, Amber Heard, Patrik Willson, Dolf Lundgren, Nikole Kidman, Randall Park, Ben Afflek, Willem Dafoe

Když je uvolněna prastará síla, musí Aquaman uzavřít rozporuplné spojenectví, aby ochránil Atlantidu a svět před hrozící zkázou. Pracovní název filmu byl Necrus, což je podmořské město, kde vládne tyran. V upoutávkách je zmíněná prastará síla, což je zřejmě Černý trojzubec.

Herecké obsazení není žádným překvapením a vrátily se postavy z úspěšného Aquamana. V roli Artura Curryho bude opět vyrýsovaný Jason MomoaAmber Heard jako Mera, dcera krále Nerea má však mnohem méně prostoru, než se původně plánovalo. Herečka, která strávila několik let nechutnými tahanicemi po soudech kvůli rozvodu s Deppem, se tak znelíbila fanouškům Aquamana, že sepisovali petici, aby byla vyměněná. Nakonec si roli uhájila, ale v mnohem menším rozsahu. Obsazení by měl doplnit dánský herec Pilou Asbæk, známý ze seriálu Hra o trůny.

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.