Menu

Garmin králem chytrých hodinek: Nejlepší chytré hodinky ale nemá

Garmin králem chytrých hodinek: Nejlepší chytré hodinky ale nemá

Chytré hodinky jsou synonymem nositelné elektroniky a spousta lidí si už bez nich neumí představit svůj den. Zatímco sledování času je u nich samozřejmostí, tak tyto smart hodinky nabízejí i celou řadu dalších vychytaných funkcí. A právě v tomto článku se podíváme na ty vůbec nejlepší výrobce chytrých hodinek a jejich hlavní modely.

Chytré hodinky Garmin

Garmin je technologická značka, která byla založena již v roce 1989. Zpočátku tato firma vyráběla pouze GPS zařízení a jejím prvním klientem se stala americká armáda. Její první chytré hodinky ze ​​​​​​série Fenix byly navrženy pro horolezce a poprvé spatřily světlo světa v roce 2012. Největší výhodou Garminu je široká kompatibilita a delší výdrž baterie.

Garmin Fenix ​​​​7S Sapphire Solar

Tyto multifunkční hodinky s transflektivním displejem jsou perfektní volbou pro sportovce nebo outdoorové nadšence. Garmin Fenix ​​​​7S je totiž dodáván s předinstalovanými profily pro běh, plavání, cyklistiku, turistiku, veslování, lyžování, běh na lyžích, surfování či horolezectví. Tento model navíc kombinuje tlačítkové rozhraní s citlivou dotykovou obrazovkou pro rychlé a snadné nalezení funkcí, které zrovna potřebujete.

Dočkáte se i zobrazování upozornění na e-maily a zprávy, a je v nich také vestavěný hudební přehrávač. Na jedno nabití toto zařízení vydrží díky své technologii displeje až 11 dní! Hodinky jsou navíc vybaveny sklem Power Glass, jež během dne sbírá sluneční energii, aby baterie vydržela nabitá co nejdéle. Výhodou displeje je také to, že se jeho zřetelnost se jasem v okolí zvyšuje, na přímém slunci jsou díky tomu hodinky perfektně čitelné.

Nabídky od 15 000 Kč

Garmin Vívoactive 4

Umožňují monitorování energie či měření stresu. Pro sportovce tu je funkce PacePro a možnost měřit tep i ve vodě. Milovníky hudby zas určitě nadchne integrované úložiště až pro 500 skladeb. Jejich dominantou je dotykový displej se dvěma bočními tlačítky, jenž nabízí skvělou čitelnost i ve venkovním prostředí.

Nabídky od 4 000 Kč

Chytré hodinky Apple

Apple Watch byly veřejnosti prvně představeny v září 2014 a ihned po zahájení prodeje se staly nejoblíbenějšími chytrými hodinkami na světě. I v současnosti je jejich podíl na trhu více než 40%. Jaké modely od Applu aktuálně patří mezi bestsellery?

Nejlepší chytré hodinky na trhu? Apple Watch Ultra

Apple Watch Ultra mají stylové 49mm pouzdro, které váží 61,3 gramu bez řemínku, a neuvěřitelných 2000 nitů jasu pro pohodlné používání ve slunečných dnech. Robustní titanové tělo, jež je místo hliníku, který je standardem u běžných verzí, se pak stará o vysokou odolnost. Té napomáhá i schopnost odolat vysokému tlaku vody.

Tyto chytré hodinky též mají sirénu, která vydává zvuk o síle 86 dB a je slyšet na vzdálenost až 190 metrů. Pokud vás tedy při lyžování zasáhne lavina, tak se spustí siréna, aby vás záchranný tým rychleji našel. Za zmínku stojí i vylepšená aplikace Kompas s geolokací a GPS sledováním, jež nabízí nejpřesnější určení polohy na trhu. Jak dlouho vydrží Apple Watch Ultra na jedno nabití? Až 36 hodin, takže popírají i dlouho zažité pravidlo, že chytré hodiny od Applu mají oproti konkurenci nižší výdrž.

Nabídky od 20 000 Kč

Apple Watch SE 2

Skvělá volba pro ty, kteří nechtějí utrácet za vlajkový model od Applu, ale zároveň chtějí využívat pokročilé funkce a možnosti moderních chytrých hodinek. Tyto hodinky mají přehledný displej s decentními detaily, na kterém vypadají všechny barvy sytě. Tento model nicméně nemá snímač okysličení krve a EKG, ale je k dispozici alespoň modul GPS pro sledování běžeckých tras, elektronický kompas či detektor pádu.

Nabídky od 7 000 Kč

Chytré hodinky Amazfit

Amazfit je čínská značka vlastněná společností Zepp Health, jež má úzké vazby na Xiaomi a společnost Huami, jež pro ně techniku vyrábí. Konkrétně tato firmu pro Xiaomi vyrábí kupříkladu i chytré televize. Předností těchto hodinek je pak hlavně perfektní balanc poměru mezi nízkou cenou a vysokým výkonem.

Amazfit BIP 3 Pro

Amazfit BIP 3 Pro dokáže monitorovat všechny důležité ukazatele – srdeční frekvenci, saturaci krve kyslíkem, kvalitu spánku a úroveň stresu. Displej má oleofobní vrstvu, takže na jeho povrchu nezůstávají otisky prstů. Díky voděodolnosti přežije deštivé počasí i pobyt v bazénu. Běžecké trasy si lze zaznamenat pomocí integrovaného GPS modulu. Během tréninku se na obrazovce zobrazují všechny důležité informace – čas, vzdálenost, spálené kalorie atd.

Nabídky od 1 400 Kč

Amazfit GTS 4 Mini

I přes označení Mini v názvu se jedná o plnohodnotné a výkonné chytré hodinky. Je na nich namontován AMOLED displej, takže informace na obrazovce se čtou snadno i pod slunečními paprsky. Tyto chytré hodinky navíc mají více než 120 tréninkových režimů.

Jejich součástí je i bodovací systém PAI (Physical Activity Index), který majitele zařízení povzbuzuje k aktivnějšímu životnímu stylu. Body PAI se načítají denně a ve speciální sekci můžete vidět statistiky po dnech a také to, za co byly nashromážděny. K dispozici je funkce pro automatické zapnutí obrazovky, když zvednete ruku, abyste se na ni mohli okamžitě podívat.

Nabídky od 2 000 Kč

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.