Menu

Garmin vs Apple Watch Ultra 2: Je Garmin stále králem?

Garmin vs Apple Watch Ultra 2: Je Garmin stále králem?

Garmin a Apple Watch – dva věční rivalové. Garmin nabízí kompatibilitu s řadou zařízení a skvělou vybavenost pro sportovce. Letos v září se mu však zrodil silný soupeř nadupaný smart funkcemi, Apple Watch Ultra 2 49mm. Pojďme porovnat vlajkovou loď Applu a jejího přímého konkurenta Garmin Epix Pro (Gen 2) Sapphire Edition 51mm. Komu patří pomyslný pohár vítězů?

Design a provedení: Na první pohled odlišní

Design je první ze zásadních odlišností obou modelů, které si všimnete jako první. Garmin Epix Pro Gen 2 se svým kulatým pouzdrem a displejem více zapadá do stereotypu běžných hodinek. Naopak Apple Watch Ultra 2charakteristický obdélníkový tvar spojující všechny hodinky Apple Watch. Volba z hlediska designu je proto především otázkou vkusu.

Co se týče odolnosti nabízí oba modely safírové sklíčko. Apple Watch Ultra 2 jsou navíc vybaveny celotitanovým pouzdrem. Kdežto Garmin Epix Pro Gen 2 mají pouzdro z tvrzeného plastu a pouze titanovou lunetu. V hmotnosti vítězí hodinky z dílny Applu, protože jsou o 28 gramů lehčí.

Displej a paměť: Apple vítězí na celé čáře

Pokud je v něčem Apple výrazně lepší, pak je to rozhodně displej. Apple Watch Ultra 2 jsou vybaveny 2″ displejem rozlišením 410 x 502 pixelů a technologií LTPO OLED s maximálním jasem až 3 000 nitů. Garmin Epix Pro Gen 2 oproti tomu mají jen 1,3″ AMOLED panel s rozlišením 416 x 416 pixelů a pomalejší procesor.

Rozdíl najdeme i v paměťové vybavenosti. Garmin Epix Pro Gen 2 disponují 32 GB interní pamětí. Apple Watch Ultra 2 nabízí nadstandardních 64 GB, které uspokojí i milovníky velkého množství aplikací.

Baterie a kompatibilita: Garmin srovnává skóre

Co se týče výdrže, Apple Watch Ultra 2 za svým soupeřem silně pokulhávají. Na jedno plné nabití vydrží při běžném používání jen 36 hodin. V režimu nízké spotřeby se tato doba prodlouží až na 72 hodin.

Naopak Garmin má výdrž svých modelů skvěle vychytanou. V režimu chytrých hodinek se Epix Pro Gen 2 Sapphire Edition 51mm vybijí až za 31 dní.  Úskalím Applu je také jejich kompatibilita omezená pouze na systém iOS. Garmin oproti tomu zvládá iOS i Android, což je pro mnohé uživatele rozhodující.

Funkce: Chytré jdou lépe Applu, sportovní zase Garminu

Apple Watch Ultra 2 jsou doslova “smartphonem na zápěstí”. Hodinky naprosto bezkonkurenčně nahrazují nejdůležitější funkce chytrého telefonu. Notifikace, placení či přehrávání hudby je samozřejmostí. Lze jimi ale také diktovat text a disponují podporou mnoha aplikací třetích stran. S instalovanou eSIM dokonce fungují zcela nezávisle na telefonu. Běžné funkce ovládí i Garmin Epix Pro Gen 2, ale na smart vybavenost Applu nemají.

Sportovní funkce jsou naopak doménou značky Garmin. Hodinky uspokojí svým spolehlivým měření, množstvím sportovních aktivit a přesnou navigaci v terénu jak příležitostné, tak i vrcholové sportovce. Byť je vlajková loď Applu určená pro náročné uživatele, vybavenost pro sportovce je jen mírně nadstandardní. Nabízí ale vychytanější sledování tělesných funkcí, která zahrnuje i měření EKG.

Porovnání parametrů Garmin Epix Pro versus Apple Watch Ultra 2

Nejdůležitější parametry obou modelů porovnává tabulka:

Garmin Epix Pro (Gen 2) Sapphire Edition 51mm Apple Watch Ultra 2 49mm
Vzhled
Rok uvedení na trh 2023 2023
Hodnocení Heureka 98 % (7 recenzí) 100 % (8 recenzí)
Orientační cena 25 000 Kč 22 000 Kč
Hmotnost 89 g 61 g
Velikost pouzdra 51 mm 49 mm
Voděodolnost 100 m (10 ATM) 100 m (10 ATM)
Materiál pouzdra Tvrzený polymer + titanová luneta Letecký titan
Sklíčko Safírové Safírové
Řemínek Silikon, výměnný Textilní / silikonový, výměnný
Obvod zápěstí 12,2 – 20,8 cm 13 – 20 cm
Typ displeje AMOLED OLED
Velikost displeje a rozlišení 1,3″, 416 x 416 2″, 410 x 502
Interní paměť 32 GB 64 GB
Kompatibilita Android, iOS iOS
Max. výdrž baterie při běžném používání 31 dní 36 hodin (1,5 dne)

Shrnutí

Pokud máte smartphone s Androidem, jsou hodiny Garmin jasnou volbou. Také jako začínajícím i pokročilým sportovcům vám udělají větší službu Garmin Epix Pro Gen 2, které doslova nahradí vašeho osobního trenéra. Zároveň vás nezklamou ani při každodenním používání, jako je sledování notifikací či placení. Jistě oceníte i dlouhou výdrž baterie a integrovanou svítilnu.

Majitelé iPhonů se mohou rozhodnout, zda zvolí Garmin, nebo zůstanou věrní Applu. Apple Watch Ultra 2 nadchnout perfektním displejem a vychytanými smart funkcemi, které z nich dělají bezkonkurenčně nejlepší model do města. Ostudu ale neudělají ani při sportu, kde nabízejí lehce nadstandardní vybavenost. Hlavní přednosti obou modelů shrnuje tabulka:

Garmin Epix Pro (Gen 2) Sapphire Apple Watch Ultra 2
  • sportovní funkce
  • kompatibilita
  • výdrž
  • displej a paměť
  • chytré funkce
  • sledování tělesných funkcí

 

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Bylo by dobré uvést, že EKG umí i Garmin. Jen se pro evropské uživatele díky administrativnímu nesmyslu musí aktivovat fakenutim GPS na polohu v USA. Po aktivování už zůstane aktivována, i když se fake GPS vypne. Jinak výběr je jednoduchý: pro sportovce Garmin, pro ty ostatní bohaté stačí nějaké Huawei watch.

rumpeak

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.