Je nářadí Hilti předražené? Záruka 20 let a oprava do 3. dne ledacos odůvodní | Arecenze
Menu

Je nářadí Hilti předražené? Záruka 20 let a oprava do 3. dne ledacos odůvodní

Je nářadí Hilti předražené? Záruka 20 let a oprava do 3. dne ledacos odůvodní
Zdroj: Hilti Corporation

Nářadí značky Hilti je po celém světě známé jako vysoce kvalitní zdroj nářadí. Firma své zákazníky oslovuje i šíří své nabídky, která je opravdu jedinečná. Co konkrétně však může očekávat ten, kdo si nářadí Hilti pořídí? Jaké jsou jeho hlavní výhody?

Značka Hilti: tradice a zodpovědnost

Společnost Hilti vznikla v roce 1941 v Lichtenštejnsku. Jejími zakladateli byli bratři Martin a Eugen Hilti, kteří dali firmě mnohem víc než jen jméno. Hilti totiž nářadí nejen vyrábí, ale také sama vyvíjí na základě zkušeností a potřeb zákazníků. V dnešní době sahá portfolio produktů firmy od ručního nářadí přes stavební stroje či protipožární prvky až po softwarová řešení pro stavebnictví.

Zakladatelé společnosti Hilti razili maximálně prozákaznický přístup k podnikání a firma se jej snaží udržovat i dnes. Právě prozákaznický přístup je jednou z charakteristik, které se firma snaží propagovat a pevně spojit se svojí značkou. Z toho plynou výhody, které má možnost využít každý zákazník, který se rozhodne pro koupi produktů Hilti, třeba v případě poruchy či reklamace.

Zdroj: Hilti Corporation

Nabídka nejen nářadí

V katalogu produktů Hilti nalezneme jak klasické elektrické nářadí, tak akumulátorovou techniku. Stejně tak nabízí Hilti široké spektrum prvků měřící techniky, spojovacích prvků, produktů pro úklid či odsávání, montážních systémů, ale i veškerého příslušenství a doplňků. Široká je také nabídka ochranných pomůcek, exoskeletů nebo zmíněných prvků požární ochrany.

Snahou firmy je nabídnou kompletní sadu produktů pro domácí dílnu stejně jako pro majitele stavební firmy. Díky vlastnímu vývojovému centru navíc Hilti své portfolio neustále rozšiřuje a uvádí na trh nové produkty.

Dvacetiletá záruka

Firma Hilti nabízí na své produkty dvacetiletou záruku, která se vztahuje na jejich výrobní a materiálové vady. Hilti není jedinou značkou na trhu, která něco takového nabízí, rozhodně se však jedná o velkou výhodu. Z hlediska nadstandardních záruk a služeb to navíc není všechno.

Dva roky bez placení servisu

Hilti disponuje vlastním servisem a jeho služby jsou v prvních dvou letech od pořízení produktu zcela zdarma. Týká se to přitom jakéhokoliv poškození, bez ohledu na jeho příčinu. I v tomto případě je výhoda tohoto přístupu zřejmá. Nářadí vám může spadnout na zem nebo ho může zaplavit voda, pokud se to ale stane do dvou let od pořízení, servis je zdarma.

Rychlý servis

Nářadí si pořizujeme proto, abychom s ním pracovali. Pokud tedy musí do servisu, práce stojí, a to nikdo nechce. Hilti proto pracuje s třídenní servisní lhůtou. Ať již se jedná o bezplatnou opravu v rámci prvních dvou let nebo poté opravu klasickou, vždy probíhá stejně. Nářadí si technik vyzvedne na adrese, přepraví do servisního centra a k zákazníkovi se vrátí do tří pracovních dnů.

Zdroj: Hilti Corporation

Hodnocení značky Hilti

Nářadí Hilti je obecně hodnoceno velmi dobře, jak po stránce funkčnosti a kvality zpracování, tak po stránce zákaznického servisu. Použití kvalitních materiálů u velmi dobré zpracování znamená odolnost a dlouhou životnost. A pokud se přece jen něco pokazí, rychlý servis spojený s dalšími výhodami minimalizuje škody, které z toho zákazníkovi vyplynou.

Závěr

Značku Hilti lze považovat za skutečně kvalitní a pořízení jejích produktů lze jedině doporučit. Velkou výhodou jsou nadstandardní podmínky záruky a záručního i pozáručního servisu. Zajímavou alternativou je také americká značka Milwaukee, která si stejně jako Hilti zakládá na velmi vysoké kvalitě a kvalitním servisu.

Rubriky

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.