Menu

Hodnocení tyčového vysavače Hoover FM 216LI 011

Hodnocení tyčového vysavače Hoover FM 216LI 011

Bezdrátové tyčové vysavače jsou vhodnou variantou do menších bytů, na chaty nebo do kanceláří s dřevěnými nebo plovoucími podlahami. Jejich hlavní výhodou je nižší hmotnost, skladnost a dobrá přenositelnost. Vejdou se vám tedy kamkoliv a dobře se s nimi manipuluje. Obzvlášť vhodné jsou i pro seniory a lidi, kteří mají potíže se zády. K těmto spotřebičům se totiž nemusíte ani zdaleka tak ohýbat, jako je tomu v případě klasických vysavačů. Nevýhodou je pak jejich nižší výkon. Pokud máte doma koberce, tyčový vysavač by nemusel všechny nečistoty vytáhnout. V tomto případě je vhodnější poohlédnout se po nějakém klasickém vysavači.

Oblíbenou variantou je bezdrátový tyčový vysavač 2v1, kdy z tyčového můžete jednoduše oddělit jeho část, která funguje jako ruční vysavač. A právě takovému typu vysavače se budeme věnovat v tomto článku. Vyzkoušeli jsme tyčový vysavač Hoover FM 216LI 011 a přinášíme vám vlastní zkušenosti s výrobkem i praktické informace o parametrech tohoto spotřebiče.

 První dojmy

Na první pohled působí tyčový vysavač Hoover FM 216LI 011 příjemným dojmem. Plastové provedení těla působí bytelně, vysavač umí stát sám o sobě i v prostoru a není potřeba ho o nic opírat. Kloub na rukojeti se dá pohodlně sklopit a vysavač je tak velmi skladný. Výhodou je i jeho poměrně nízká hmotnost, díky níž se s přístrojem dobře manipuluje. I ruční část vysavače jde snadno vytáhnout a přidělat zpět.

Balení kromě samotného bezdrátového vysavače obsahuje také nabíjecí kabel, doplňkové nástavce, záruční list a návod k použití. Vše je zabaleno v papírové krabici.

Ovládání a manipulace

Tyčový vysavač je poměrně lehký, takže se dobře přenáší a dobře se s ní manipuluje. Po vysátí bytu vás z něm nebude bolet ruka. Má otočnou hlavici, díky které se s ním lehce dostanete i do těžko dostupných míst.

Občas je problém s hlavicí, která zůstane ve fixované poloze a vy ji tak musíte ručně uvolnit, aby se položila na podlahu a fungovala tak, jak má. Jde ale spíše o vychytání správného grifu, v jaké poloze vysavač držet a vysávat s ním, aby se tento problém nestával.

Tyčový vysavač má dvě posuvná tlačítka na zapnutí a vypnutí vysávání. Jedno je pro případ, kdy využíváte produkt jako tyčový vysavač, druhé slouží k ovládání pouze ručního vysavače. Ačkoliv se to může zdát logické, při prvním použití je tento systém trochu matoucí. Tlačítko na zapnutí vysávání je zároveň i tlačítko pro nastavení typu sání – na tvrdé podlahy nebo koberce. Na první pohled může tedy vypadat ovládání vysavače trochu složitěji, ale jde hlavně o zvyk a pak už jde vše bz problému.

Vysavač má ve spodní části tři světla, která se rozsvítí v případě, že je vysavač zapnutý v módu vysávání koberců. Jedná se o dobrou pomůcku při vysávaní tmavých částí místnosti. Pokud vysavač přepnete do módu na tvrdé podlahy, LED osvětlení se vypne.

Výkon

Vzhledem k tomu, že jde o akumulátorový vysavače, je potřeba počítat a nižším výkonem. Přesný údaj o výkonnosti vysavače výrobce neuvádí. V praxi ale funguje poměrně dobře na kobercích díky kartáči s vlastním pohonem, s tvrdými podlahami má občas trochu problémy. Je tedy někdy potřeba povrch přejet vysavačem několikrát, aby spotřebič vysál opravdu všechny nečistoty.

Ruční vysavač funguje výborně v případě, že do něj vložíte nástavec, který je k tomu určený, bez nástavce je jeho výkon poněkud slabší.

Hlučnost

Přesnou hlučnost akumulátorového tyčového vysavače výrobce nezmiňuje. Bohužel nejde zrovna o tichý spotřebič a vysávat s ním v brzkých ranních a pozdních večerních hodinách není úplně dobrý nápad. Přístroj vysává o něco tišeji v případě, že je nádobka na smetí vysypaná.

Výdrž baterie a nabíjení

Baterka vydrží v provozu přibližně tři čtvrtě hodiny. Na jedno nabití tedy pohodlně zvládnete vysát i větší byt. Před každým dalším vysáváním je ale potřeba myslet na to, že musíte spotřebič nabít. Obvykle tedy nestačí přístroj pouze vzít a začít ho používat, protože se baterka vybije. To je ale nevýhoda všech akumulátorových vysavačů obecně.

O aktuálním stavu nabití vás informují tři zelené diody na ručním vysavači. Jakmile se baterie blíží vybití, výkon vysavače postupně slábne.

Čištění

Vysavač je bezsáčkový a není tedy potřeba měnit papírové filtry. V nádobce najdete filtr látkový, který vymyjete a můžete dále používat. Když je nádobka plná vysátých nečistot, stačí ji vysypat do odpadkového koše. Její objem je půl litru, což je naprosto dostačující hodnota a není třeba ji vyprazdňovat ani po každém vysávání.

Problém nastává ve chvíli, kdy vysajete nějaké chlupy. Ty se namotají na otočný kartáč v hlavici a jdou opravdu složitě odstranit. Takže je zapotřebí použít nějaký nožík nebo nůžky a vlasy z kartáče vystříhat. Možnost vyjmout otočný kartáč vám sice čištění trochu usnadní, ale i tak to není zcela nejkomfortnější řešení.

Návod

Protože každý vysavač funguje trochu jinak a množství tlačítek vás ze začátku možná trochu zmate, bez návodu se zprvu neobejdete.

Přiložený návod je psaný v několika jazycích a mezi nimi je i čeština. Na prvních stranách najdete obrazové návody, které jsou pak v české sekci popsané a podrobně vysvětlené. Text je psaný přehledně a vše co budete k používání potřebovat, najdete zde. A to od sestavení spotřebiče, přes používání až k informacím o údržbě.

Shrnutí

Tyčový vysavač Hoover Free Motion FM216LI 011 je akumulátorový spotřebič, který můžete využívat na dva způsoby, a to jako tyčový vysavač nebo vysavač ruční. Je určený pro vysávání tvrdých podlah i koberců. Zatímco u vysávání koberců funguje dobře, s vysáváním na tvrdých podlahách má občas problém a někdy je potřeba místo přejet několikrát. Občas se stává, že smetí po vypnutí přístroje spadne zpět na podlahu.

Ovládání je jednoduché, ale ze začátku je dobré si přečíst návod, aby se předešlo problémům, kdy nevíte, jak vysavač přesně používat. Výdrž plně nabitého akumulátoru je přijatelná a zvládnete s ním vysát celý byt.

Slabinou vysavače je nižší sací výkon a horší údržba kartáče. Jinak ale produkt můžete doporučit do domácností i kanceláří, ale spíše tam, kde nejsou žádná domácí zvířata. S kvalitním vysátím všech chlupů by totiž mohl mít tento model vysavače problém.

Je lehký, dobře se přenáší a na rychlé vysávání podlah i menších míst je vhodný. Pro vysávání velkých ploch budou pak lepší vysavače s větším výkonem, které jsou k těmto účelům určeny.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.