Horní frézka Parkside – Recenze na Heurece a na webu Lidlu se moc nerozcházejí | Arecenze
Menu

Horní frézka Parkside – Recenze na Heurece a na webu Lidlu se moc nerozcházejí

Horní frézka Parkside – Recenze na Heurece a na webu Lidlu se moc nerozcházejí
Zdroje obrázků: Lidl, Unsplash

Žádná truhlářská dílna se neobejde bez kvalitního nářadí. Příkladem takového nepostradatelného nástroje je i horní frézka. Na trhu jich je samozřejmě celá řada, hodně pozornosti na sebe však strhává produkt se značkou Parkside. Jaké zkušenosti mají s touto frézkou ti, kteří si ji již zakoupili?

Proč horní frézku od Parkside

Horní frézka je určená k rozmanitému opracovávání dřevěných dílů, umožňuje vytvářet výřezy, drážkovat, i jinak obrábět dřevo a některé další materiály. Značka nářadí Parkside má však kromě svých příznivců i zatvrzelé odpůrce. Nabízí se tedy otázka: koupit, či nekoupit?

Pokud při hodnocení této značky nářadí vytvořené speciálně pro řetězec Lidl odhlédneme od názorů zaujatých na tu či onu stranu, získáme obraz funkčního nářadí s dobrým až vynikajícím poměrem cena/výkon. Pro běžné domácí využití v garáži nebo v hobby dílně dokáže Parkside odvést kus dobré práce. A pokud člověk zvolí produkty z řady Performance, není třeba se značky obávat ani pro poloprofesionální práci.

Každé nářadí je ale jiné a při výběru je třeba věnovat pozornost zkušenostem lidí s konkrétním kusem nářadí o jehož koupi právě uvažujeme. Počítat je potřeba také s horší dostupností náhradních dílů po skončení záruky Pojďme se tedy podrobněji podívat na horní frézku se značkou Parkside.

Parkside POF 1200 D3

 

1 300 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Horní frézka Parkside je určena pro práci se dřevem, barevnými kovy, i některými dalšími konstrukčními materiály. První pohled na technické parametry odhalí, že frézka pracuje s příkonem 1 200 W a elektromotor umí dosáhnout až 30 000 otáček za minutu. Poměrně překvapivá je i nízká hmotnost díky které se s frézkou dobře manipuluje. Důležitější než technické parametry jsou však skutečné schopnosti a možnosti při práci.

Velmi dobrou zprávou je, že frézka má široké možnosti nastavení. Především se jedná o velmi přesně nastavitelný hloubkový doraz, který umožňuje přesné obrábění materiálu. Nastavitelný je zde i tzv paralelní doraz. Nastavování je přitom rychlé a snadné. Maximální zdvih frézovacího koše činí 55 mm a s vlastní frézkou dostane zákazník sadu šesti nástavců na frézování. Příjemná je i možnost připojení vysavače pro odsávání odpadu i dostatečně dlouhý, čtyřmetrový kabel. Nyní už se ale pojďme podívat na názory a zkušenosti zákazníků.

Co si myslí zákazníci

Projdeme-li si hodnocení frézky Parkside na e-shopu Lidl, zjistíme, že jejich názor je celkem jednoznačný. Při 339 hodnoceních získala frézka 4,6 bodu z 5 a ke koupi jí doporučuje plných 96 % zákazníků. Na Heurece však dosahuje hodnocení pouze 89 % při 366 recenzích.

Celkem 250 zákazníků udělilo plný počet 5 bodů. Ve svých slovních hodnoceních oceňují vysoký výkon, dobrou stabilitu i kvalitní zpracování. Zákazníci také neopomíjejí zmiňovat, že frézka je nabízena za velmi příznivou cenu a poměr cena, výkon je v jejím případě skutečně špičkový.

Negativní hodnocení souvisejí většinou s tím, že danému zákazníkovi přišla frézka neúplná, nebo nefunkční. Z problémů, které souvisejí přímo s provozem je zmiňováno praskání odsávání třísek, nebo přílišné vibrace. A nyní se již pojďme podívat na konkrétní hodnocení. Nejprve ta kladná.

  • Za ty peníze super, dobře frézuje, silná, dobře se drží. Zatím jsem jen zkoušel, ale určitě ani v pořádném zápřahu nezklame“
  • Není co vytknout, funguje perfektně. Dostatečně dlouhý kabel a osvětlení a laser. Je to perfektní stroj za super cenu. Jen chybí kufr. Ten by měl být na každé nářadí. Ale i tak super.“
  • Super cena, pro kutila výborná volba“
  • První vyzkoušení bez problémů, frézka pracuje, jak jsem si představoval.“
  • Za mě skvělá akce. Byla za pakatel, a ta kompletnost vybavení mě mile překvapila. K tomu jsem se pořídil Gude stůl na horní frézku a můžu dělat hobby truhlařinu. Všem doporučuji.“

Jak již bylo uvedeno, negativních hodnocení je jen několik (pouze 5 z celkového počtu 339 hodnocení udělilo jen jednu hvězdu), toto jsou dva příklady:

  • Blokovací kolík pro výměnu frézy, zlomený po 1 dni. Řezačka je stále zaseknutá ve stroji a nelze ji uvolnit. Stroj nezvládne prodlouženou frézu. Hodně vibrací, fréza se začne kývat. Je žádoucí silnější kleština. Skvělé zařízení pro řezačku, která je součástí sady. Pro práci, kterou jsem chtěl (hloubkové frézování 6 až 7 cm) špatná koupě.“
  • Po hodině provozu prasklo odsávání třísek, poté po zahřátí klesnou otáčky na minimum, bez úpravy otáček.“

Všechny recenze najdete zde.

Závěrem

V případě horní frézky Parkside není těžké udělat závěr. Recenzí je dostatečný počet na to, aby z nich bylo možné odvodit, že se jedná o kvalitní kus nářadí, které najde své místo v každé hobby dílně. Parametry, vlastnosti i zkušenosti uživatelů hovoří v tomto směru jasně.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.