Horní nebo přední plnění praček?

Výběr nového spotřebiče není nikdy lehký. Zejména pak ve chvíli, kdy potřebujete takový, na který se musíte 100% spolehnout několikrát do týdne. Takovým jsou například pračky, o kterých bude řeč. Výběr pračky není vůbec jednoduchý. Každý model má jinou kapacitu, rozměry, funkce, programy a ani není potřeba zmiňovat, že na trhu je několik výrobců – známých i neznámých. Prvním krokem, jak se rozhodovat při výběru pračky, je výběr pračky s předním nebo vrchním plněním. To je důležité, až potom následuje výběr modelů dle funkcí a značek!

Horní plnění

Pokud se rozhodnete pro pračku s horním plněním, je pro vás výhodou její rozměr. Běžné tyto pračky mají šířku okolo 40 cm, hloubka se potom pohybuje kolem 60 cm. Výhodou však je, že ji můžete postavit téměř jakkoliv ke stěně – záleží na vás, odkud si zvolíte přístup, jak vám to je pohodlné. Počítat musíte akorát s místem nad pračkou, a to až půl metru. Je totiž potřeba otevřít víko.

Pračky s horním plněním si volí hlavě rodiny v malých bytech, neboť jsou menší než klasické pračky s předním plněním. Nespornou výhodou potom je i fakt, že v případě poruchy pračky, která zaviní to, že nevyteče veškerá voda odpadem, po otevření z vrchu nevyplavíte celý byt.

Přední plnění

Pračky s předním plněním lze dále rozdělit na pračky klasické a slim, nebo-li úzké. Klasické pračky disponují rozměry 60 cm šířka, 60 cm hloubka a 80 cm výška. Ty slim pračky se potom lidí v hloubce, která se pohybuje od 32 do 45 cm. Opět tedy šetří místo a jsou volbou do malých koupelen, je však potřeba počítat s místem na otevření dvířek.

U praček s předním plněním lze potom považovat za výhodu, že vidíte, co se s prádlem děje. Jsou také stabilnější a navíc je lze zabudovat do kuchyňské linky, nebo na ně lze postavit případně sušičku prádla.

Jak vám pomohl tento článek? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Horní nebo přední plnění praček?
Průměrné hodnocení 4.6 z 8 hlasů

Mohlo by vás také zajímat

Jak vybavit kuchyň Jak zapojit pračku Podložka pod pračku Typy praček Jak odstranit zápach z pračky Skříň nad pračku Pračky – kde najít v akci, ve výprodeji Průmyslové pračky Čistič praček Bílé pračky Jak vyčistit pračku Vestavné pračky
Parní pračky Velikosti praček Vířivou pračku dnes už leda na chalupu Pračky se ždímačkou Jak vybrat ruční pračku Jak vybrat set pračky se sušičkou Slim pračky nejsou pro každého. Proč? Kapacita praček a jak podle ní vybírat Nejčastější problémy s pračkou a jak je řešit Rozměry pračky - jak moc si můžeme vybírat? Pračka se sušičkou nebo každý spotřebič zvlášť? Zaseknutá dvířka pračky, co dělat?