Hygge balkón snů? Podívejte se na inspiraci | Arecenze
Menu

Hygge balkón snů? Podívejte se na inspiraci

Hygge balkón snů? Podívejte se na inspiraci

S přicházejícím teplem každý z nás přemýšlí o úpravách balkonu. Nakonec ale většina lidí dojde k závěru, že si vlastně s designem nedokáže poradit. A právě pro vás je určený tento článek!

Vsaďte na styl hygge

Vytvoření teplé, útulné a svěží atmosféry, ve které se každý bude cítit jako doma, může být vaším cílem při zařizování balkonu. A atmosféra v nádechu hygge je tou pravou volbou. Váš prostor pak bude působit velice přirozeným a útulným dojmem a navíc nemusí působit vůbec přeplácaně. Jak si tedy takový balkon zařídit?

Pohodlný nábytek

Kromě zeleně, ke které se ještě vrátíme, je jedním z hlavních bodů, který by vám neměl na balkoně chybět, nábytek. Jednoduchý stůl a židle vám pomohou zútulnit váš balkon a promění ho v místo, kde si můžete vychutnat ranní kávu. Pokud snad máte větší balkon, investovat můžete například do ratanového nábytku. Nemělo by zde chybět ani závěsné křeslo, které z vašeho balkonu udělá oblíbené místo pro čtení.

Naše tipy

Pro hygge styl je nejvhodnější nábytek, který evokuje přírodu a nebo je vyroben ve světlých barvách jako je například sestava VASTO, kterou můžete pořídit na JYSKU. Do vašeho čtecího koutku pak také skvěle zapadne pohodlné křeslo JENNUM.

Polštáře a deky

Aby byl váš balkon ještě o něco útulnější, vsaďte na nespočet polštářů a dek. Ty vašemu prostředí dodají texturu, barvy a pohodlí. Pořídit si můžete doplňky v přírodních barvách nebo s jemným vzorem a snažte se vyvarovat křiklavých a neonových barev, které by zde působily rušivým dojmem.

Naše tipy

Jemnost do vašeho balkonu přivede růžový polštář KRANSBORRE, který zakoupíte v Ikee. Pokud se rozhodnete investovat do deky, pak stojí za zmínku šedohnědá deka GULSKOLM z JYSKu nebo pléd KARVE v zeleném odstínu.

Svíčky a světýlka

Svíčky na vašem hygge balkonu prostě nemohou chybět. Nejen, že jimi navodíte večer romantickou atmosféru, ale dnes jsou k dispozici i takové svíčky, které odpuzují nepříjemný hmyz jako jsou například komáři. Pokud by pro vás svíčky nebyly tím pravým ořechovým, můžete si pořídit lucerny nebo LED světýlka, která můžete zavěsit kamkoliv nebo je umístit na stůl.

Naše tipy

Skvělý dojem vašemu balkonu dodá lucernička na svíčku BORRBY v béžovém rámu, kterou si můžete pořídit v IKEE. Stejně tak kvalitní práci odvede i žárovkový řetěz FINK z JYSKu.

Doplňky na zeď

Jak zmiňujeme na začátku, hygge styl se sice nese v duchu pohodlí a jednoduchosti, to ale neznamená, že stěny vašich prostor musí nutně zůstat nedotčené. Právě naopak. Umístit na ně můžete například police, kam umístíte své oblíbené květiny nebo můžete zvážit možnost závěsných květináčů či světýlek.

Naše tipy

Prodejna JYSK nabízí přírodní truhlík TRANA, který stačí postavit před prázdnou stěnu a dokonale ho oživí. O jedinečný designový prožitek se vám postará závěsný květináč CHILISTRÅN nebo rovnou stojan na květiny SATSUMAS s pěti květináči.

Tuny rostlin

Dalším prvkem, který nesmí na hygge balkonu chybět jsou rostliny. Ty jsou základem pro oživení vašeho prostoru, pročištění vzduchu a dodání autenticity. Zeleň na vašem balkoně s sebou přináší dávku relaxace, pomáhá vám snížit stres a uklidnit se i v těch nejstresovějších situacích.

Naše tipy

Pokud jste fanoušky jedinečných stromů, můžete zvážit nákup kaštanu Pachira Aquatica, který nabízí IKEA. Na balkoně se neztratí ani svícník, který můžete zavěsit třeba na zeď a pokud byste zatoužili po něčem kvetoucím, pak je zvonek dalmátský rozhodně tou správnou volbou!

Nyní, když víte, co je hygge styl, a co vše obnáší, věříme, že díky našemu článku si vytvoříte svůj balkon snů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.