Hygiena na fesťáku: Které produkty vám ji zjednoduší? | Arecenze
Menu

Hygiena na fesťáku: Které produkty vám ji zjednoduší?

Hygiena na fesťáku: Které produkty vám ji zjednoduší?

Chystáte se letos na fesťák? Už se nemůžete dočkat své oblíbené kapely, dobrého jídla i pití a hlavně spousty zážitků? Pak si ale vzpomenete na mobilní záchody, kde vše dojde snad dříve, než je dovezou, ale špatná hygiena k festivalu přece patří. Ale co když to tak být nemusí? S pár vychytávkami si můžete dopřát ještě o trochu lepší víkend.

Obyčejné kapesníčky a vlhčené ubrousky

Možná kapesníčky považujete za samozřejmost, ale opravdu na ně nezapomeňte, hodí se na všechno možné. Nikdy nevíte, co se kde vylije, komu se spustí alergie nebo kdy dojde toaletní papír na TOI TOIkách. Pro jistotu vezměte o balení kapesníčků navíc, domů ho určitě zpět nepovezete.

Dalším důležitým vybavením na fesťák jsou vlhčené ubrousky, které se většinou používají při přebalování miminek, ale stejně tolik hygieny udělají i pro dospělé. Obzvlášť pokud jste na vícedenním festivalu, tak je oceníte. Dá se s nimi dočista otřít jakýkoliv povrch (včetně lidí) a večer se dají využít místo sprchy. Zkrátka se s nimi umyjte jako ve sprše, minimálně pár hodin nebo dní to bude plnit funkci skvěle.

Dezinfekční gel a jednorázové dezinfekční ubrousky

Dezinfekční gel je klasikou, kterou koupíte snad v každém obchodě a určitě se vám bude hodit. Stejně jako většinou už v poledne není na záchodech papír, u provizorních umyvadel není mýdlo od začátku. Kromě běžných dezinfekčních gelů se dají pořídit i jednorázové dezinfekční ubrousky, které funkci umytí rukou plní ještě lépe. Prodávají se zabalené po jednom, tak jich můžete jen pár přihodit do tašky.

Vhodné oblečení – savé triko

Pomoci vám může i to, když budete nad hygienou na festivalu přemýšlet už doma při výběru oblečení. Určitě si chcete fesťák pořádně užít, zazpívat si i dobře zatancovat, což znamená, že se pravděpodobně zapotíte.

Možností je funkční oblečení, které snižuje tvorbu potu, ale je většinou spíše sportovní a každému se nemusí hodit sportovní oblečení na festival. Existuje ale už i běžné oblečení, které vám pot odpustí úplně. Výrobcem je třeba česká značka CityZen, na jejichž trikách není pot vidět vůbec, technologie v oblečení snižuje zápach a má dokonce odolat i špíně.

Vychytávky pro vlasy

V každém případě si nezapomeňte vzít gumičku nebo sponku na upevnění vlasů s sebou. Během festivalu vás může potkat leccos a vlasy v pohodlném účesu oceníte, určitě s přibývajícím večerem. Pokud máte neposedné vlasy, které potřebujete často upravovat, pořiďte si skládací hřeben, některé mají i zrcátko.

Jestli jste na fesťáku více dní, skvělým pomocníkem je suchý šampon. Ne úplně každý funguje skvěle, tak je lepší se poptat kamarádů nebo je vyzkoušet. Při aplikaci dodržujte postup na obalu, neměl by se stříkat příliš zblízka, obzvlášť ve tmavých vlasech pak vytváří viditelné šediny. Ale při správné aplikaci vám vlasy osvěží a pár dní si takto vystačíte.

Chemická toaleta

Pokud si chcete na fesťáku dopřát co největší pohodlí i co se týče toalety a máte k dispozici trochu větší auto, můžete si pořídit chemický záchod. Je sice o něco dražší než jiné vychytávky a navíc nejde schovat do batohu, ale těch případů, kdy někoho zachránil ve stojící koloně nebo někde bez možnosti si odskočit, je celá řada.

Pokud se navíc na festival vydáváte s plnou polní, může vám záchod výrazně zvýšit pocit komfortu. Na jeho použití ho stačí naplnit vodou a příslušnou chemií – většinou se používají dva dezinfekční prostředky, jeden pro spodní nádobu a druhý s vůní pro horní nádobu.

A nezapomeňte také na klasiku – deodorant a parfém, případně kartáček a zubní pasta v případě přespání jsou nutností. Ať si s sebou na fesťák k tomu přibalíte jakékoli vychytávky, hlavně si ho pořádně užijte!

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.