Menu

Infrasauna v paneláku? Poradíme jak na to

Obrázek infrasauny Goddess Korfu 2

Z našeho srovnání: Infrasauna Goddess Korfu 2

Dnešní moderní doba má jednu výhodu, a tou je neustálé zlepšování a vynalézání nových metod, přístrojů. Máme tak možnost navštívit klasické sauny, které svět poznal před mnoha staletími, ale i technologicky zajímavější verzi, která umožňuje užít si saunování i doma – je řeč o infrasaunách.

Co jsou to infrasauny?

Infrasauny jsou sauny založené na infračerveném záření, které dokáže vaše tělo rychleji a více do hloubky prohřát. Jejich výhodou je, že jde o malou kabinu, která už nepotřebuje dostatek prostoru pro topné zařízení. Když mluvíme o malé kabině, jde opravdu o prostor pro jednu osobu. Samozřejmě lze pořídit i prostornější sauny, klidně i pro čtyři a více osob

Je jedno, zda máte dům či byt

Možná si říkáte, že je stejně nemožné pořídit takovou saunu do panelákového bytu, že je to záležitost pro majitelé domů. Jste na omylu! Sen o vlastní sauně si mohou splnit i ti, kteří bydlí v desátém patře paneláku.

Jediné, na co je potřeba dát si pozor, je pořízení kvalitní sauny s certifikovanými infrazářiči. Kabiny, které vyrábí neznámí výrobci toužící po jediném – po velkém výdělku, nejsou vhodné k léčebným procesům a mohou způsobovat i elekrosmog. Ten sice vydává kdejaké zařízení, ale nevhodně sestrojené kabiny vydají více smogu, který má posléze negativní vliv na lidské zdraví. Mnohé studie prokázaly, že velké množství elektrosmogu může způsobit dokonce i vznik nádorových onemocnění.

Proto určitě při pořizování infrasauny dbejte na kvalitu, která se vám tisíckrát vrátí v podobě příznivých účinků na vše zdraví. Kromě zlepšení imunity slouží infrasauna k odbourávání tuků a pomáhá i lidem s astmatem.

Nejlepší infrasauny dle našeho výběru

Autor: Redakce | Naposledy aktualizováno 6.5.2019