Menu

Jak na holení před létem? Naše tipy pro hebkou pokožku

Jak na holení před létem? Naše tipy pro hebkou pokožku

S blížícím se létem každoročně roste poptávka po holicích produktech. Každá žena touží po sametově hebké opálené pokožce, kterou může hrdě vystavovat na pláži či u bazénu. Možností, jak dokonale oholené pokožky docílit, je nespočet a občas je trochu náročné se v nich vyznat. S výběrem toho správného produktu Vám proto rádi pomůžeme!

Depilace voskem

Depilace voskem je poměrně oblíbeným způsobem, jak se zbavit nechtěných chloupků. Při depilaci voskem jsou chloupky odstraňovány i s kořínkem. To znamená, že hladká pokožka vydrží o mnoho déle než při běžném holení holítkem – obvykle se udává výdrž 2-4 týdny. Jedná se o rychlou, ale bolestivou metodu odstranění chloupků, která není příliš vhodná pro citlivou pokožku.

Existuje několik typů depilačních vosků. Depilační pásky umožňují jednoduchou epilaci všech částí těla, která ale může zabrat trochu více času vzhledem k velikosti pásek. Obecně se doporučuje používat voskové pásky na menších plochách pokožky, jako jsou horní ret či podpaží. Nejoblíbenější značkou voskových pásek je u nás Veet.

Dalšími typy epilačních vosků jsou například vosky v roll-on formě, jejichž použití je jednoduché a pohodlné. Mezi nejlepší roll-on vosky na českém trhu patří vosky značek Arcocere a Italwax. Existují také vosky ve formě tablet, které je před použitím nutno rozehřát ve speciálním ohřívači.

Ruční holicí strojky

Ruční holicí strojky jsou klasikou mezi produkty na holení. Jedná se o jakýsi mezistupeň mezi jednoduchou břitvou či žiletkou a elektrickým holicím strojkem. Holení pomocí těchto holítek je snadné a relativně rychlé a je potřeba jej použít společně s pěnou či gelem na holení. Jejich nevýhodou ale může být podráždění citlivé pokožky.

Mezi top 3 nejlépe hodnocené ruční holicí strojky, které jsou šetrné k pokožce a zároveň brání jejímu pořezání, se zařadila holítka Gillete Venus Swirl se 4 břity, Gilette Skinguard Sensitive se 2 břity a Wilkinson Sword Hydro Silk s 5 břity. Všechny zmíněné produkty disponují vyměnitelnými hlavicemi.

Klasické epilátory

Epilátory představují pohodlnou alternativu holení, která, na rozdíl od obyčejných holítek, odstraňuje chloupky i s kořínkem. Výsledkem je tedy dlouhotrvající hebké oholení, které vydrží až 6 týdnů. Jejich další výhodou je to, že mohou být použity na oholení celého těla, od obličeje, přes nohy, až po oblast bikin a cenově se pohybují  řádu několika stovek až tisíců korun. Jejich použití se ale nedoporučuje pro citlivou pokožku, protože ji mohou jednoduše podráždit.

Na trhu existují epilátory jak pro mokré, tak pro suché holení a záleží jen na Vás, který typ zvolíte. Většina epilátorů v nabídce je dnes již uzpůsobena pro oba typy holení.

Oblíbenou stálicí na trhu je epilátor Braun Silk-épil 5 5-610, který je vhodný pro mokré i suché holení a díky tlakovému senzoru, jenž Vás upozorní, pokud na pokožku příliš tlačíte, zabraňuje jejímu poškození. Mezi další oblíbené epilátory, které se umístily na žebříčku nejprodávanějších, patří také Philips Series 8000 BRE700/00 nebo Rowenta EP4930F0 Aquasoft Wet & Dry.

IPL Epilátory

IPL neboli laserové epilátory na principu intenzivního pulzního světla se staly hitem posledních let. Jedná se o naprosto bezbolestnou metodu odstranění chloupků. Popularitu si vysloužily zejména pro své bezbolestné a dlouhotrvající účinky jako ze salonu. Hlavní výhodou IPL epilátoru je výdrž epilace – po pravidelném používání vydrží hladká pokožka bez chloupků i několik měsíců. IPL epilátory lze používat na celé tělo včetně obličeje a oblasti bikin.

Laserovým epilátorům by se ale měli vyvarovat lidé se světlými či zrzavými chloupky a příliš citlivou pletí. Světlé a zrzavé chloupky neobsahují dostatek melaninu a IPL technologie pro ně tedy nebude fungovat. V žebříčku nejoblíbenějších a zároveň cenově dostupných IPL epilátorů se na prvním místě umístil epilátor Philips Lumea Advanced SC1994/00, který za cenu přibližně 5 tisíc korun slibuje první viditelný efekt hladké pokožky již po 3 použitích.

Velmi oblíbeným je také epilátor Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL, který se již pohybuje v cenovém rozmezí od 10 do 12 tisíc korun a je tedy vhodný pro náročné uživatele. Jeho předností je zejména snímač odstínu pokožky, který přizpůsobuje světelné paprsky konkrétním částem těla pro dosažení toho nejlepšího výsledku.

Levnější alternativu IPL epilátoru představuje například epilátor Concept IL3000, který je možné pořídit již od 2 tisíc korun. Jeho výhodou je především menší velikost a 2 režimy epilace – režim Precision pro precizní epilaci citlivých částí pokožky a režim Gliss, který umožňuje rychlou a plynulou epilaci větších částí těla.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.