Jak oznámit těhotenství? Vybrali jsme 5 zajímavých dárků, které to řeknou za vás | Arecenze
Menu

Jak oznámit těhotenství? Vybrali jsme 5 zajímavých dárků, které to řeknou za vás

Jak oznámit těhotenství? Vybrali jsme 5 zajímavých dárků, které to řeknou za vás

Podařilo se, očekáváte potomka. Mísí se ve vás pocity nadšení, radosti i nervozity. Navíc přemýšlíte, jak tuto důležitou zprávu sdělit svým blízkým. Oznámení těhotenství je velkým okamžikem v životě, a to bez ohledu na to, jestli bylo těhotenství plánované či nikoli nebo se jedná o prvního či třetího potomka. Jak to udělat tak, aby to bylo oznámení neotřelé a nezapomenutelné? Jednou z možností jsou originální dárky, které to řeknou za vás. Máme pro vás pět zajímavých způsobů, jak tuto radostnou zprávu sdělit partnerovi, rodině, přátelům a dokonce i v práci.

Černé na bílém

Nejbližší rodině můžete těhotenství oznámit dárkem, který jim zůstane jako užitečný či dekorativní suvenýr do dalších let. Zvažte například výrobu hrnečku s nápisem ‘’Babička’’ či ‘’Tatínek’’ nebo s vlastní fotografií, v tomto případě ideálně z ultrazvuku. Hrnečky můžete obdarovat i kolegy v kanceláři, v takovém případě však myslete na to, že se jich samotné těhotenství netýká, místo fotky z ultrazvuku tak zvolte raději foto či text, které se bude týkat vaší společné minulosti a nadcházející mateřské. Obzvláště při oznamování kolegům se vysloveně nabízí hrneček s nějakým tím memečkem.

 

Pokud už máte doma hrnečků přehršel, zvolte jiný předmět. V rámci rodiny můžete darovat například dětské botičky, dudlíky nebo kojeneckou láhev v dárkovém balení s vysvětlující kartičkou. V případě rodičů třeba ‘’Gratulace! Právě jste byli povýšeni na prarodiče.’’

V práci opatrně

Co se týče oznámení těhotenství v práci, zde znovu upozorňujeme, že na rozdíl od rodiny, se vašich kolegů těhotenství přímo netýká. Dárky by tedy měly být směřovány spíš na ně. Můžete jim věnovat například uklidňující čaje, aby zvládli období, kdy v práci nebudete, víno na oslavu nebo nějaké zdravé mlsání na doplnění energie. K tomuto drobnému dárku připojte stírací los, kterým těhotenství oznámíte. Losy můžete samozřejmě věnovat i rodině. Další možností je výroba plakátu, který vyvěsíte v kuchyňce či jiných společných, ale neveřejných prostorách a drobné dárky můžete zanechat na stole.

Oznámení hrou

Pokud jste tak trochu hračička, můžete této své vlastnosti využít i při oznámení těhotenství. Navrhněte partnerovi, že si večer zahrajete Scrabble, dopředu si namíchejte písmenka na slovo ‘’Miminko’’, ‘’Tatínek’’ nebo ‘’Těhotná’’ a užijte si hru, na kterou budoucí otec nikdy nezapomene. Můžete také nechat vytisknout puzzle s fotkou z ultrazvuku, které společně složíte.

Otestujte partnerovu všímavost

Neděste se, nemáme na mysli, abyste čekala až vám naroste bříško nebo se dítě narodí. Pořiďte tabulku s nasouvacími písmenky  a vytvořte na ní odpovídající nápis. Nabízí se ‘’Čekáme miminko’’, ‘’Budeš táta’’ nebo ‘’Brzy budeme tři’’. Tabulku pak umístěte na viditelné místo v bytě a počkejte až si jí budoucí hrdý otec všimne.

Fotka z ultrazvuku

Pokud jsou pro vás předchozí nápady příliš pracné, máme pro vás na závěr jeden extrémně jednoduchý tip. Jediné, co budete potřebovat udělat, je koupit nějaký pěkný rámeček na fotografiiDo rámečku vložte fotku z ultrazvuku a tu pak můžete buď, jako v předchozím případě, umístit někde v bytě, zabalit a darovat příbuzným nebo postavit na svůj stůl v práci a počkat, až si jí kolegové všimnou.

Nezapomeňte, že oznámení těhotenství je osobní záležitost, a proto si vyberte způsob, který bude pro danou osobu nejvhodnější. Ať už se rozhodnete pro originální dárek, vtipné tričko nebo hrnek, hlavní je podělit se o tuto radostnou zprávu s láskou a nadšením. Srdečně vám gratulujeme k tomuto krásnému okamžiku a přejeme šťastnou a bezproblémovou cestu k rodičovství.

Rubriky

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.