Menu

5 tipů jak udržovat bazén v roce 2023

5 tipů jak udržovat bazén v roce 2023

Díky bazénu na zahradě nebo terase si může užít zábavu celá rodina, obzvlášť v horkých letních dnech se vám postará o program na celý den. Kromě radosti je ale třeba o něj také pravidelně pečovat, aby byl čistý i přes léto a dlouho vydržel.

Jak udržovat bazén?

Bazén nestačí jen připravit před sezónou a po ní ho zazimovat, je potřeba se o něj pravidelně starat. Přečtěte si 5 tipů, které vám s údržbou pomohou.

1. Čistěte, čistěte a čistěte

Je důležité bazén pravidelně čistit, zaměřit byste se měli na bazénovou hladinu, kde může být napadané listí, chmýří či další odpad. S údržbou hladiny vám pomůže bazénová síťka. Čistit je rovněž nutné stěny bazénu i jejich dno, kde se postupem času usazují různé nečistoty. Čisté stěny bazénu se udržují díky různým kartáčům. A zapomenout byste neměli vyčistit ani filtr bazénu, který udržuje vodu v bazénu čistou.

2. Trochu chemie pro správnou údržbu

Ruku v ruce s mechanickým čištěním bazénu jde chemická rovnováha vody v bazénu, díky které je bazénová voda nezávadná. Hodnota pH vody musí být v rozmezí od 7,0 do 7,4. Volit můžete klasickou desinfekci chlórem a to samostatně, nebo v kombinaci s ozónem či UV desinfekcí. Využít lze také desinfekci bromem. Možná je i úprava vody kyslíkem, ale jedná se o velice nákladnou variantu.

3. Čistý člověk – čistý bazén

Možná se budete divit, ale většinu nečistot v létě do bazénu přinesou lidé. Před vstupem do bazénu by teda bylo ideální se osprchovat a hlavně si očistit chodidla, na kterých se do bazénu dostane mnoho nečistit, které byste nakonec museli z bazénu stejně odstranit. Postačí vám na zahradě stříkací hadice nebo konev s čistou vodou, kterou se před skokem do bazénu opláchnete.

4. Bazénový kontrolor

Abyste věděli, kdy se do údržby pustit, musíte se tak trochu stát bazénovým kontrolorem. Kromě pravidelného čištění a kontroly pH vody, také kontrolujte hladinu vody v bazénu, která by měla být neustále stejná. Tak se vám bude snáze hlídat pH vody a také předejdete případnému problému, pokud máte v bazénu i tepelné čerpadlo na ohřev vody, které pro správnou funkci potřebuje mít stejnou hladinu vody. Kontrolovat také nezapomeňte teplotu vody a vodu případně dohřívejte.

5. Nezapomeňte na bezpečnost

Poslední, ale možná nejvíce důležitý bod se týká zabezpečení bazénu, které je důležité obzvlášť kvůli dětem nebo zvířatům. Na zakrytí bazénu je možné pořídit bezpečnostní kryt nebo vyrobit ochranné zábrany, které nezapomínejte vždy dát na své místo.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.