Jak vybrat set pračky se sušičkou

Pokud přemýšlíte nad koupí nové pračky i sušičky, zvažte nákup setu. Obvykle koupíte výrobky za výhodnou cenu a zároveň máte jistotu, že k sobě budou pasovat. Pokud chcete výrobky umístit na sebe, musíte totiž zároveň dbát na rozměry obou spotřebičů, aby se nestalo, že jeden bude širší, druhý hlubší a nebude možné je tedy na sebe položit.

Pojící díl

Některé sety se prodávají i s pojícím dílem, u některých musíte tuto položku koupit zvlášť. Doporučujeme tedy pořádně přečíst, co vše je obsahem balení. V případě, že budete muset pojící díl dokoupit, máte na výběr ze dvou variant. A to pevný a výsuvný. Pevný díl se na spotřebiče pouze nalepí a jeho jediným úkolem je, aby držel pračku a sušičku na sobě. Druhá varianta drží spotřebiče pohromadě a zároveň můžete vysunout desku, na které lze usušené a narovnané prádlo ze sušičky rovnou složit. Je vhodnější pro uživatele, kteří mají větší koupelnu či byt, a výsuvný díl se jim tam vejde. Nutno dodat, že tuto variantu nestačí pouze přilepit, ale musíte ji navrtat.

Další výhody setu

Další starost, kterou nákup setu ušetří je kapacita pračky a sušičky. Pokud má totiž pračka kapacitu například 10 kg a sušička pouze 7 kg, budete muset sušičku zapnout na dvakrát nebo část prádla pověsit na věšák. Sjednocená kapacita bohužel není pokaždé samozřejmostí, a tak doporučujeme kapacitu obou spotřebičů před nákupem zkontrolovat.

Ty, kterým záleží na designu, jistě potěší i sjednocené provedení spotřebičů. Pračky se sušičkou, které jsou prodávané v setu jsou totiž vždy od stejného výrobce, bývají ve stejných barvách a posují k sobě nejen funkcemi a parametry, ale právě i vzhledem. Nákup setu se tedy zdá být vhodným řešením v případě, že uvažujete o koupi pračky a sušičky ve stejný čas. Pokud si ještě jisti, jak při výběru jednotlivých produktů postupovat, přečtěte si také články Jak vybrat pračku a Jak vybrat sušičku, které vám přinesou další užitečné informace.

Jak vám pomohl tento článek? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Jak vybrat set pračky se sušičkou
Průměrné hodnocení 4.5 z 11 hlasů

Mohlo by vás také zajímat

Bílé pračky Jak vyčistit pračku Vestavné pračky Parní pračky Velikosti praček Vířivou pračku dnes už leda na chalupu Pračky se ždímačkou Jak vybrat ruční pračku
Horní nebo přední plnění praček? Slim pračky nejsou pro každého. Proč? Kapacita praček a jak podle ní vybírat Nejčastější problémy s pračkou a jak je řešit Rozměry pračky - jak moc si můžeme vybírat? Pračka se sušičkou nebo každý spotřebič zvlášť? Zaseknutá dvířka pračky, co dělat?