Menu

Jak zvětšit uložiště iPhonu: těchto 5 způsobů zajistí stovky až terabajty GB navíc

Jak zvětšit uložiště iPhonu: těchto 5 způsobů zajistí stovky až terabajty GB navíc
Zdroj fotografie: Pexels

Ačkoliv jsou iPhony bezpochyby kvalitativně skvělé telefony, mají jednu obrovskou nevýhodu, a tou je absence slotu na paměťové karty. Jestli tedy chcete veliké úložiště, můžete si buď připlatit za větší už při koupi, ale nebývá to nejlevnější, nebo ho několika způsoby zvětšit, resp. rozšířit. Ať je to úplné, zmíním jak klasické, tak možná méně známé (nebo pohodlné), avšak funkční, možnosti.

Cloud

Využít k ukládání některých dat cloudové úložiště je asi vůbec nejjednodušší. Apple nabízí své vlastní řešení, iCloud, který je i cenově výhodný – celých 50 GB stojí 25 Kč měsíčně, 200 GB pak 79 Kč atd., což jsou ceny, s nimiž nemohou jiná úložiště soupeřit. Zdarma však nabízí 20 GB třeba MEGA, a jenom o pět méně Google. Uživatelé Amazon Prime mají mimochodem neomezené úložiště na fotky.

Flash disk

Asi to nezní úplně tradičně, ale spoustu dat, tedy nejenom fotografie, můžete přetáhnout z telefonu na flash disk – k tomu lze využít buď redukci, máte-li ho s konektorem USB-A (ten klasický hranatý), nebo si pořídit flash disk s USB-C / lightning konektorem (některý má i druhý konektor USB-A pro připojení k PC). Cenově začínají na pár stovkách – třeba 256GB konkrétně na 750 korunách. Pomocí redukce pak můžete mimochodem připojovat i klasický flash disk s USB-A konektorem.

Paměťová karta

I když ji nelze vložit do telefonu, může přesto paměťová karta úložiště iPhonu zvětšit, a to připojením přes redukci – existuje jak pro SD karty užívané ve fotoaparátech, tak pro microSD karty (ty lze případně vsunout do adaptéru na SD). Cenově začíná taková originální redukce pro iPhone na cca 500 Kč, a nutno upozornit, že neoriginální jsou sice levnější, ale nemusí vždy fungovat (Apple je sem tam blokuje).

(Bezdrátový) externí disk

Asi nejlepší poměr cena / výkon nabídne externí pevný disk, který lze pořídit za velmi dobré peníze. Jeho připojení je přitom standardně možné jak přes kabel (pomocí redukce), tak u některých modelů dokonce bezdrátově přes Wi-Fi nebo bluetooth – přenos bude přirozeně pomalejší než přes kabel, ale zase jde o velmi pohodlný způsob, jak si zálohovat data a nic dalšího neplatit. Úložiště může být několik stovek gigabajtů, ale také vyšší jednotky terabajtů, což už je hodně těžké zaplnit (není to výzva).

Vyčistěte úložiště

Jestli potřebujete jenom jednotky (klidně i vyšší) GB, zkuste nejdříve smazat vše, co nepotřebujete. Budou to určitě mnohé aplikace, které „leží ladem“, ačkoliv se o to za nějaký čas postará i sám Apple. Odstraňte klidně nějaké fotografie, videa a hlasové nahrávky, soubory (staré jízdenky, vstupenky…), určitě i vymažte mezipaměť aplikací (jenom sociální sítě berou až stovky megabajtů).

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.