Menu

Jaké jsou účinky infrasauny

S podzimem přicházejí chladné dny, které si mnozí zpříjemňují pobytem v sauně. Saunování zlepšuje náladu, pozitivní účinky má však hlavně na naše zdraví – ať už jde o pohybový aparát nebo kardiovaskulární systém. Už před několika stoletími lidé zpozorovali výrazné změny k lepšímu. Tehdy však lidé neznali přesné účinky a byly tak jen benefitem schůzek, které se pořádali v každé vesnici, která měla saunu.

Účinnější hubnutí

Saunováním v infrasauně můžete spálit za 30 minut až 600 kalorií, zatímco v klasické sauně je možné během stejné doby spálit dvanáctkrát méně kalorií. Infračervené záření totiž dokáže tělo více a rychleji prohřát a proces pocení je intenzivnější.

Posílení kardiovaskulárního systému

Infrasaunu by si měli pořídit kardiaci, neboť je dokázán její pozitivní vliv na krevní oběh, srdce a cévy. Při ohřátí organismu se totiž zvyšuje tepová frekvence – jde tak o posilující efekt, který zlepšuje celkovou fyzickou kondici.

Zlepšení imunity

Zejména v nadcházejících zimních měsících oceníte posílenou imunitu, aby vás neskolilo kdejaké kýchnutí v tramvaji. Užíváním infrasauny docílíte detoxikace organismu, která z těla vyplaví škodlivé látky. Takto vysoké teploty také zamezí bakteriím a virům se v těle šířit a působit neplechu.

Vliv na psychiku

Saunováním lze dosáhnout uvolnění a lepší nálady. Snáze se zbavíte stresu a napětí. Už před mnoha staletími Finové zpozorovali, že se po saunování cítí lehčí, bezstarostní.

Odbourání bolesti

Kromě všech zmíněných účinků má infračervené záření také pozitivní vliv na pohybový aparát a svalstvo. Během saunování vám odezní bolest a přijde uvolnění tedy nejen po fyzické, ale jak jsme zmínili výše, i po psychické stránce.

Vyplatí se investovat do kvality

Možná si říkáte, že taková infrasauna dělá zázraky, ale vy si ji nemůžete dovolit? Možná tedy začnete hledat ty nejlevnější varianty, které na trhu lze sehnat. Ale pozor! Nekvalitní kabiny se zářiči bez certifikátu nejen že nepřinesou vašemu zdraví nic pozitivního, mohou jej ještě více poškodit. Nekvalitní zpracování kabiny může způsobit elektrosmog, jehož dopad na zdraví může být po několika letech fatální – podle výzkumů stojí totiž za vznikem mnoha nádorových onemocnění. Věřte, že investovat do kvality se vyplatí.

Nejlepší infrasauny dle našeho výběru

Autor: Redakce | Naposledy aktualizováno 6.5.2019