Jaký počítač má seriálový Zaklínač? Henry Cavill vás překvapí | Arecenze
Menu

Jaký počítač má seriálový Zaklínač? Henry Cavill vás překvapí

Jaký počítač má seriálový Zaklínač? Henry Cavill vás překvapí

Náruživí hráči byli dlouhou část historie počítačů mnohými chápáni za podivíny a introverty, kteří věnují většinu svého času pouze sezení u počítače a tak mají špatnou fyzičku. To byly samozřejmě zcela nesmyslné předsudky. Důkazem toho, že být vášnivým počítačovým hráčem může i veřejné známá a nadmíru úspěšná osobnost s vysportovaným tělem je americký herec Henry Cavill. V článku se podíváme na to, jaký počítač Henry vlastní a jaké tituly hraje.

Superman tělem, hráč duší

Při pohledu na Henryho Cavilla by asi jen málokoho napadlo, že se jedná o zástupce těch nejvášnivějších hráčů. Ostatně tento herec ztvárnil roli Supermana ve filmu Muž z oceli či třeba seriálového zaklínače Geralta. Herec se řadí mezi celosvětové ikony toho, jak fit může vůbec muž být. Leckoho tedy překvapí, že si při natáčení filmu Muž z oceli vzal Henry volno, protože zrovna vyšlo nové rozšíření hry World of Warcraft.

Rozhovor za rozhovorem jsme se v průběhu let dozvídali, jakým hrám tento idol holduje. Našli byste mezi nimi pecky, jako Zaklínač 3: Divoký hon, Fallout 3, The Elder Scrols V: Skyrim, Dark Souls či třeba Red Dead Redemption 2. Hry spojené se zaklínačem hrál už od začátku, zajímavostí proto je, že o roli Geralta, jak se svěřil v rozhovoru, již dlouho snil. Nyní se situace sice trochu změnila a svou roli v seriálu opouští, ale nikdy neřekl, že by mu toto rozhodnutí dělalo radost.

Geralt staví počítač

V roce 2020 zveřejnil Henry Cavill na svém Instagramovém profilu video, jak si sám staví svůj herní počítač. Je třeba zdůraznit, že video nebylo nikým sponzorováno a jednalo se skutečně o autentický obsah. Na počítači Henry nešetřit a nakoupil to nejlepší, co bylo na trhu k dispozici. Nepřecenil přitom své schopnosti a nepokoušel se sestavit vlastní vodní chlazení. Za to dávám palec nahoru, při prvním pokusu by to nemuselo dopadnout zrovna nejlépe.

Konfigurace počítače:

  • Počítačová skříň Fractal Design Define 7
  • Procesor AMD Ryzen 9 5950X
  • Grafická karta ASUS ROG STRIX RTX 2080 Ti OC
  • Vodní chlazení AIO NZXT Kraken
  • Základní deska AMD X570 ROG Crosshair VIII Hero
  • Operační paměť 2×16/32 GB DDR4 G.Skill TridentZ
  • 2x SSD Samsung 970 PRO
  • Zdroj Seasonic
V loňském roce jsme se dočkali dalších fotek, na kterých je vidět, že si Henry zachoval stejnou sestavu, ale vyměnil grafickou kartu a skříň doplnil o ventilátory značky Noctua. Následně reportoval, že se mu po tomto upgradu průtoku vzduchu podařilo dostat na maximální teploty 70 °C při hraní. To je teplota, která je zcela ideální.

Upgrade v roce 2022:

  • Grafická karta Nvidia RTX 3090
  • 4 ventilátory Noctua

Je vidět, že se Henry ve stavbě počítačů neorientuje vůbec špatně a i přesto, že by si klidně mohl se svým rozpočtem pořídit každý rok novou sestavu, nedělá to. To je správný přístup, protože rozdíl ve výkonu procesoru mezi dvěma generacemi typicky nehraje pro hráče téměř žádnou roli.

 

Zdroje fotek: Henry Cavill

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.