Kapacita praček a jak podle ní vybírat

Pračky usnadňují život, a to hlavně ženám v domácnosti s dětmi. Někdy je potřeba prát denně, jindy stačí zvolit jeden den jako prací a vyprat naráz co nejvíce prádla. Proto je dobré znát kapacitu pračky. Tento faktor byste měli vzít v potaz i v případě, že si vybíráte novou pračku. Nezáleží totiž jen na tom, kolik má programů, jaké má rozměry nebo značku. Kapacita může být zásadní.

Pračka pro jednoho člověka

Jeden člověk nepotřebuje pračky s největší kapacitou, pokud nepere jednou za měsíc. Pro běžné praní jednou týdně mu vystačí pračka s kapacitou do 6 kg. Takové jsou například slim, úzké pračky, které šetří místo a mají obvyklé funkce a programy jako všechny ostatní pračky.

Tyto pračky jsou však s předním plněním, takže i při rozměrech 60 cm šířky, 40 cm hloubky a 80 cm výšky je potřeba počítat s místem na otevření předních dvířek.

Pračka pro středně velkou rodinu

Za středně velkou rodinu se považují 2-4 osoby. Samozřejmě záleží na tom, kolik osob jsou dospělí a děti, ale v průměru pro tuto rodinu stačí pračka s kapacitou od 6 do 9 kg. Takové pračky jsou obvykle s horním plněním.

Jejich výhodou je úspora místa, neboť tento typ praček disponuje rozměry 40x60x80 cm, přičemž první rozměr je šířka, druhý hloubka a třetí výška.

Pračka pro velkou rodinu

Pro velké rodiny, které potřebují kapacitu nad 9 kilogramů, jsou ideální pro pohodlné praní klasické, velké pračky s předním plněním, které mohou mít klidně i kapacitu 14 kilogramů. Je potřeba myslet na dostatek místa, nic jiného řešit není potřeba. Tyto pračky obvykle nabízí nepřeberné množství programů a funkcí, mezi kterými se budete možná zprvu ztrácet, později jejich kouzlo jistě najdete a praní bude ještě snazší.

Ve velkém bubnu může spočívat i výhoda, že se v něm méně prádla při praní tolik nezmačká. Je však už na uvážení každého, do jaké pračky zainvestuje, co je jeho prioritou.

Jak vám pomohl tento článek? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Kapacita praček a jak podle ní vybírat
Průměrné hodnocení 5 z 8 hlasů

Mohlo by vás také zajímat

Jak vybavit kuchyň Jak zapojit pračku Podložka pod pračku Typy praček Jak odstranit zápach z pračky Skříň nad pračku Pračky – kde najít v akci, ve výprodeji Průmyslové pračky Čistič praček Bílé pračky Jak vyčistit pračku Vestavné pračky
Parní pračky Velikosti praček Vířivou pračku dnes už leda na chalupu Pračky se ždímačkou Jak vybrat ruční pračku Jak vybrat set pračky se sušičkou Horní nebo přední plnění praček? Slim pračky nejsou pro každého. Proč? Nejčastější problémy s pračkou a jak je řešit Rozměry pračky - jak moc si můžeme vybírat? Pračka se sušičkou nebo každý spotřebič zvlášť? Zaseknutá dvířka pračky, co dělat?