kehidupan seseorang disebut sebut berasal dari suatu pelajaran yang dapat kita dapatkan melalui program permainan yang disediakan oleh agen sbobet terpercaya dimana kamu bisa menikmati semua permainan yang ada tanpa ragu kekalahan menimpamu sedikitpun

mari semua bermain permainan yang dapat kita mainkan dengan memainkan berbagai macam permainan dengan agen togel apapun yang kamu mau dan impikan semua akan menjadi kenyataan yang dapat menjadikan kamu seorang sultan yang memiliki banyak uang untuk bermain

Kondenzační nebo ventilační sušičku prádla?

Co se týče parametrů, jsou na tom sušičky kondenzační i ventilační podobně. Mohou mít stejné funkce, výkon i parametry. Liší se ve způsobu, jakým odvádí z prádla přebytečnou vlhkost.

Ventilační sušičky prádla

Ventilační, nebo také odtahové, či odvětrávací sušičky odvádí vlhkost prádla přeměněnou na horký vzduch, neboli páru ven z přístroje. Je tedy nezbytné zajistit napojení na ventilační systém. Tím se horká pára odvádí ven. A nejen ven z přístroje, ale ven z místnosti, je tedy nezbytné přikročit k drobným stavebním úpravám. Takovou sušičku si tím pádem asi nevyberete do bytu, hodí se spíše v domě. A to pravděpodobně v domě se samostatnou prádelnou, kde je na odvětrávací sušičku a ventilační systém prostor, a zároveň nebude spotřebič na očích. Rozhodně odtahovou sušičku zvažujte, pokud plánujete sušičkou vybavit novostavbu a nebo pokud se chystáte na rekonstrukci stávajícího obydlí. Přes jisté technické požadavky může být ventilační sušička dobrou volbou. Odtahové sušičky bývají zpravidla méně energeticky náročné a pořizovací náklady jsou obvykle u ventilační sušičky taktéž nižší. Nicméně nevýhodou zůstává vyšší vlhkost v místnosti, kde sušení probíhá. Protože sušička pracuje s horkou párou, vysoká vlhkost se v místnosti drží vždycky. U ventilační sušičky je tento jev ještě výraznější.

Ventilační sušičky jsou vždy samostatně stojící přístroje, nevyrábí se kombinace pračky se sušičkou. Takzvané 2v1 jsou vždy vybaveny kondenzační sušičkou.

Kondenzační sušičky prádla

Kondenzační sušičky jsou v tomto ohledu skromnější. Nepotřebují k provozu víc, než napojení na napájení. Pokud ji postavíte někde poblíž zásuvky, klidně na pračku, máte vystaráno. Kondenzační sušička páru nikam nevypouští. Pracuje na principu kondenzace, jak už název napovídá. Horkou páru přístroj následně chladí a promění zpátky na kapalinu – zkondenzuje. Tato kapalina, kondenzát, chcete-li, je následně odvedena do takzvané kondenzační nádobky, kterou je třeba pravidelně vyprazdňovat. Vodu z kondenzační nádobky pak můžete využít například při žehlení do napařovacích žehliček. Nebo ji jednoduše vylijete. Pokud se nechcete údržbou sušičky zabývat víc, než je nutné, existuje řešení. Tím je možnost napojit sušičku na hadici. Sušička pak kondenzát sama odvede do odpadu. Oproti ventilační sušičce vám stoupnou pořizovací a provozní náklady, ovšem kondenzační sušička nabízí až o pětinu vyšší výkon.

Obecně nelze říci, že by ventilační, či kondenzační sušičky byly lepší volbou. V České republice se více prodávají kondenzační modely, ve spojených státech naopak drtivá většina domácností využívá odvětrávací sušičky.

Nejlepší kondenzační sušičky dle srovnávacího testu

1. místo
Vítěz testu 2019
2. místo 3. místo 4. místo 5. místo 6. místo 7. místo 8. místo 9. místo 10. místo
LG RC82EU2AV4W LG RC81U2AV2W Siemens WT47W590CS Bosch WTW85590BY LG RC91U2AV3W Siemens WT47U690CS Beko DH 8534 RX Beko DPY 8506 GXB1 Bosch WTW 87467CS Beko DE 8635 RX0

Hodnocení:
93,6 %

Orientační cena:
16 000 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
91,6 %

Orientační cena:
20 000 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
91,2 %

Orientační cena:
19 500 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
90,8 %

Orientační cena:
20 000 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
90,6 %

Orientační cena:
20 000 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
89,8 %

Orientační cena:
20 000 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
88,1 %

Orientační cena:
13 600 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
87,8 %

Orientační cena:
15 000 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
87,0 %

Orientační cena:
18 000 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
86,8 %

Orientační cena:
15 000 Kč

Přečíst recenzi

Jak vám pomohl tento článek? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Kondenzační nebo ventilační sušičku prádla?
Průměrné hodnocení 4.5 z 18 hlasů

Mohlo by vás také zajímat

Sušičky s horním plněním Jak správně sušit prádlo v sušičce Co můžete a nemůžete sušit Set pračky se sušičkou Sušení prádla v sušičce Poruchy sušičky prádla Jak na voňavé prádlo ze sušičky Prádlo ze sušičky nevoní? Poradíme! Sušičky prádla v akci – kde je najít? Filtry do sušičky – kde koupit Druhy a typy sušiček prádla
Symboly na prádle – co patří do sušičky a jak to prát? Srážení prádla v sušičce Příslušenství k sušičkám prádla Základní údržba sušičky prádla Rozměry sušiček prádla Tipy a rady na sušení prádla v sušičce Sušičky prádla s tepelným čerpadlem Spotřeba vody sušiček prádla Jak funguje sušička prádla Pračka se sušičkou nebo každý spotřebič zvlášť?