Recenze krabičkové diety Nutric Bistro | Arecenze.cz
Arecenze
Menu

Recenze krabičkové diety Nutric Bistro

Pokud se chcete zdravě stravovat, případně zhubnout nějaká ta kila navíc, ale nemáte čas si denně vařit kvalitní a plnohodnotná jídla, potom jste jistě slyšeli, nebo se dokonce zajímali o krabičkovou dietu. Právě vás by tedy mohla zajímat recenze Nutric Bistra. Nabízí hned několik programů podle toho, jakým způsobem se chcete stravovat, cílí především na zdravou výživu. Každý jídelníček je pak možné si uzpůsobit dle vašich požadavků. Hlavním gró Nutric Bistra jsou kvalitní suroviny, chutné recepty a skvělý pocit po každém jídle. V této recenzi jsme se podívali na nabídku jídel, možnosti jejich přizpůsobení, ale i dopravu, cenu a ohlasy dalších zákazníků.

Hlavní klady

 • Na výběr ze 4 stravovacích programů
 • Široké možnosti přizpůsobení (počet jídel, velikost porcí, intolerance a alergie)
 • Program na 1 až 8 týdnů
 • Možnost vyzkoušení na 5 dní
 • Doprava kurýrem v ceně
 • Možnost i osobního odběru
 • Maso v bio nebo farmářské kvalitě
 • Přes 600 receptů od výživových specialistů
 • Výživové poradenství zdarma
 • Garance vrácení peněz při nespokojenosti

Hlavní zápory

 • Dostupné pouze v Praze
 • Chybí jídelníček pro vegany či vegetariány
 • Vyšší cena
 • Podle některých uživatelů jídla slanější

Nabídka jídel

Nutric Bistro nabízí ve své krabičkové dietě rovnou čtyři jídelníčky. Jedná se o Whole30, LowCarb, FIT a Klasik. Liší se především svým užším zaměřením. Každý z nabízených programů vám představíme níže.

Whole30 aneb Zlepšit zdraví

Tento stravovací program se hodí jako výživový restart pro všechny, kteří chtějí začít se zdravým stravováním a změnit své stravovací návyky. Slibuje zlepšení zdraví, eliminaci ekzémů, zánětů v těle, alergií či zažívacích potíží. Díky tomuto jídelníčku byste také měli pocítit více energie, zbavit se přejídání nebo chutí na sladké.

Z výživového hlediska je tato strava zaměřená na vynechání problematických surovin, jako je lepek, cukr a jiná sladidla, mléčné produkty či glutamany. Neobsahuje polotovary, ale kvalitní a plnohodnotné suroviny. V tomto programu není cílem počítání kalorií a vážení pokrmů, ale spíše dobrý pocit a celková pohoda po dobrém a zdravém jídle.

LowCarb aneb Zdravě hubnout

Je-li vaším cílem zhubnout přebytečný tělesný tuk, mohl by vám pomoci jídelníček s názvem LowCarb. Znalci angličtiny jistě pochopili, že v tomto programu najdete minimum sacharidů. Nízkosacharidová strava má celkově pozitivní vliv na lidské tělo a pomáhá řešit zdravotní problémy, jako je například prediabetes, cukrovka 1. a 2. typu či vysoký krevní tlak.

Podle Nutric Bistra zhubli zákazníci s tímto jídelníčkem 2 až 8 kilogramů za měsíc. I tady se nesetkáte s žádnými polotovary, ale kvalitními jídly bez přítomnosti vysoce průmyslově zpracovaných potravin, cukrů, umělých sladidel, glutamátů či lepku.

FIT aneb Pro zdravé stravování

Racionální strava bez lepku pro aktivní lidi a sportovce, kterým vyhovuje vyvážený poměr makroživin a vyšší obsah komplexních sacharidů. Tak popisuje Nutric Bistro jejich třetí typ jídelníčku. Obsahuje chutné, ale zdravější verze klasických českých i evropských jídel bez toho, abyste se museli výrazně omezovat.

S dalšími stravovacími programy sdílí obecné zásady zdravého jídelníčku, jako je absence doslazování, průmyslově zpracovaných potravin či nezdravých tuků a také přiměřené solení. Dočkáte se i vysoké kvality surovin, pokud možno v BIO nebo farmářské kvalitě. Lepek je zde omezen, avšak ne kompletně vyloučen.

Klasik aneb Pro zbytek rodiny

Tento jídelníček je určen pro osoby, které se chtějí zdravě stravovat, ale nechtějí se příliš omezovat a nepotřebují cílit na konkrétní poměr makroživin či počet kalorií. Ocení jej například rekreační sportovci a všichni s aktivním životním stylem.

V tomto programu není cíleno na absenci lepku nebo mléčných produktů, najdete zde například i těstoviny či maso s rýží. I zde klade Nutric Bistro důraz na kvalitní suroviny a vynechává polotovary a podobně. Klasik je ochuzen o některé možnosti oproti jiným programům, je k dispozici pouze varianta od pondělí do pátku a také si zde nemůžete vybrat denní příjem kalorií, tedy velikosti porcí.

Možnosti přizpůsobení jídel

Z hlediska přizpůsobení si jídelníčku jsou v Nutric Bistru možnosti poměrně široké. Týkají se jak různého počtu jídel v týdnu i přes den, tak i velikostí porcí. Nastavit si můžete i délku trvání stravovacího programu a v neposlední řadě zkonzultovat i možnosti při různých stravovacích omezeních, intolerancích či alergiích.

Počet jídel a trvání

Poté, co si zvolíte optimální stravovací program právě pro vás, si můžete vybrat, kolik dní v týdnu se chcete stát nezávislí na vaší kuchyni. U všech jídelníčků kromě Klasik varianty máte na výběr buď pět dní v týdnu (pondělí až pátek), nebo celý týden, tedy pondělí až neděle. U programu Klasik si o víkendu budete muset vařit sami, nabízí jen možnost pracovních dnů.

Další volba na vás čeká v počtu jídel za den. Pokrmy mohou být dva, oběd a večeře, nebo tři, kde je zahrnuta i snídaně. Tyto možnosti máte u všech jídelníčků.

Jídelníčky od Nutric Bistra si můžete předem zakoupit na jeden, dva, čtyři nebo osm týdnů, přičemž platí, že čím déle, tím lépe finančně krabičková strava vyjde. Můžete si samozřejmě stravovací program vyzkoušet jen na pět dní, samo Nutric Bistro ale tvrdí, že na zkoušku a přechod z konvenčního jídelníčku na ten zdravý je lepší minimálně 14 dní, aby byly viditelné výsledky na těle i duši.

Velikost porcí

Mezi drobnější ženou, která chce jíst zdravě a přitom shodit přebytečný tělesný tuk, a téměř dvoumetrovým mužem s cílem nabrat svalovou hmotu, je značný rozdíl, alespoň co se množství zkonzumovaného jídla týče. I na to Nutric Bistro myslí, a proto v každém jídelníčku složeném ze tří jídel (opět kromě programu Klasik) nabízí rovnou tři velikosti porcí, tedy množství jídla na celý den.

Vybírat si můžete z následujících velikostí: 1 700 kcal (7 100 KJ), 1 900 kcal (7 950 KJ) a 2 300 kcal (9 600 KJ). Čtvrtá možnost se skrývá v individuálním plánu, ohledně množství jídel si totiž můžete nechat odborně poradit výživovými specialisty. Toto poradenství by mělo být zdarma.

Možnosti jednotlivých jídelníčků shrnujeme také níže v tabulce pro lepší přehlednost:

Jídelníček Počet jídel denně Dny v týdnu Trvání Velikost porcí
Whole30 2, 3 pondělí až pátek, pondělí až neděle 1, 2, 4, 8 týdnů 1 700, 1 900, 2 300 kcal
LowCarb 2, 3 pondělí až pátek, pondělí až neděle 1, 2, 4, 8 týdnů 1 700, 1 900, 2 300 kcal
FIT 2, 3 pondělí až pátek, pondělí až neděle 1, 2, 4, 8 týdnů 1 700, 1 900, 2 300 kcal
Klasik 2, 3 pondělí až pátek 1, 2, 4, 8 týdnů Neuvedeno

Doprava

Aby byly vaše starosti s přípravou jídel opravdu minimální, nabízí Nutric Bistro rozvoz po Praze v ceně jídelníčku až k vám domů. Prahu má přitom rozdělenou do třech okruhů podle městských částí. Pro žlutý okruh garantuje doručení krabiček mezi 13. a 18. hodinou, pro modrý v rozmezí 9-13:00 a části Praha 1 až Praha 10 mají možnost i večerního rozvozu v době od 18 do 20 hodin.

Chcete-li ušetřit, je zde možnost i osobního odběru krabiček na jednom z aktuálně dostupných 14 odběrných míst. Ta se nachází v částech Praha 1 až Praha 13. Vyzvednutí krabiček je zde zdarma, je ale nutné sledovat otevírací dobu vámi vybrané pobočky. Co je však velkým benefitem, na dopravě až k vám domů můžete takto za měsíc ušetřit i 2 000 Kč.

Ceny

Jak jsme již zmínili v kapitole výše, až 2 000 Kč měsíčně můžete ušetřit, pokud například bydlíte blízko některého z odběrných míst, a tak nepotřebujete doručit krabičky kurýrem až domů. Cena krabiček je hodně různorodá, protože záleží na tom, zda si chcete objednat na každý den dvě, nebo tři jídla, a také na tom, na jak dlouho dopředu stravovací programy objednáváte.

Rozhodnete-li se Nutric Bistro pouze vyzkoušet na pět dní, při volbě tří jídel denně o celkovém množství 1 900 kcal, tedy středně velkých porcích, zaplatíte zhruba 3 400 Kč. Cenu počítáme s dopravou až domů. Na jedno jídlo to tedy vychází zhruba 225 Kč. Pokud ale zvolíte stejný jídelníček (pět dní v týdnu, tři jídla, denně 1 900 kcal) na 8 týdnů, vychází jeden pokrm asi na 180 Kč. A to už je podobná částka jako ceny v klasických restauracích.

I když se cena může zdát vyšší, především pokud kupujete na několik týdnů dopředu a částka se tak vyšplhá do desetitisíců, nezapomeňte, že ušetříte čas za přípravu pokrmů. Navíc si troufáme tvrdit, že na zdravém jídle se nevyplatí šetřit. Pokud byste chtěli Nutric Bistro vyzkoušet, ale cenová hladina je pro vás bariérou, doplníme, že nejlevnějším jídelníčkem je program Klasik, kde se při osobním odběru můžete dostat i na částku okolo 150 Kč za pokrm.

Ohlasy spokojených zákazníků

Jak vyplývá z recenzí krabičkové diety Nutric Bistro, jsou zákazníci nadmíru spokojeni. Někteří stravovací plány obměňují, jiní již několik měsíců udržují jeden směr. Oceňují úbytek na váze, který se zdravým stravováním přišel, a naopak nárůst komfortu, kdy odpadnou starosti s vařením. Někteří uživatelé zmiňují, že jsou jídla dražší, jiným se naopak krabičkové stravování dokonce finančně vyplatí. Jídla jsou podle nich chutná, čerstvá a skvěle připravená, porce navíc opravdu zasytí, tudíž by vás brzy po jídle neměly přepadnout chutě na něco menšího.

Negativních recenzích na Nutric Bistro není mnoho, přesto se najdou nějaké výtky. Podle několika málo uživatelů jsou pokrmy o něco více slané, než byli dotyční zvyklí, toto je samozřejmě individuální a samo bistro tvrdí, že solí méně. Co může někoho zklamat, je fakt, že zde není příliš možností stravování pro vegany a vegetariány, dříve měli vyhrazený celý stravovací plán, který byl však nedávno nahrazen jídelníčkem Klasik. Nutno ale dodat, že pozitivní recenze zde zcela převažují.

Naše hodnocení a závěr

Nutric Bistro nabízí krabičkové diety o čtyřech zaměřeních – LowCarb, Whole30, FIT a Klasik. Všechny tyto jídelníčky společně cílí na zdravé stravování, kvalitní suroviny a dobrý pocit po jídle. Liší potom svým užším zaměřením; některé jsou vhodné pro sportovce nebo osoby, které si počítají makroživiny a celkový denní příjem kalorií, jiné spíše pro ty z vás, kteří se chtějí prostě jen zdravě najíst a ušetřit nějaký ten čas v kuchyni.

Vybraný stravovací plán si můžete uzpůsobit podle vašich preferencí či potravinových intolerancí a alergií. Pokud byste si nevěděli rady například s velikostmi porcí, můžete se zdarma poradit s výživovými specialisty. Z dopravy můžete využít rozvoz až k vám domů, nebo si krabičky nechat doručit na odběrná místa, na čemž můžete výrazně ušetřit. Na Nutric Bistro je těžké najít negativní recenze, uživatelé jsou s ním nadmíru spokojeni. Jen některým vadí vyšší solení, než jsou zvyklí, a některým chybí jídelníček pro vegetariány či vegany.

 

Autor: Redakce | Naposledy aktualizováno 25.12.2021