Menu

Legendární konzole Atari 2600 se stále vyrábí: Design se oproti roku 1977 nezměnil, vybavená je lépe

Legendární konzole Atari 2600 se stále vyrábí: Design se oproti roku 1977 nezměnil, vybavená je lépe
Ilustrační obrázek

Herní konzole Atari 2600 byla takovým hitem, že se jí po celém světě prodalo 30 milionů kusů. Dnes tato legenda ožívá v podobě Atari 2600+. Nová retro konzole představuje spojení původní verze 2600 z 80. let s o dvě generace novější 7800. Je vybavena joystickem CX40+ a 10 nejlepšími hrami. Kromě ní najdete na trhu i další retro konzoli od Atari s 130 herními tituly. Obě slibují velkou porci zábavy s nádechem nostalgie a snadné připojení na moderní televize.

Jedna z prvních svého druhu

Herní konzole Atari 2600 spatřila světlo světla v roce 1977 a vyráběla se jen s drobnými kosmetickými změnami až do roku 1991. Zpočátku se prodávala pod názvem Atari VCS (Video Computer System), v roce 1982 byla přejmenována z důvodu vydání novějšího modelu Atari 5200. Model Atari 2600 představoval jednu z prvních víceúčelových konzolí s ROM Cartridgemi nesoucími hry.

Atari 2600 z 80. let

Díky tomu s ní bylo možné hrát různé hry, nejen ty zabudované jako u jiných konzolí. Původně byla konzole dodávána s 9 hrami, postupně na ní bylo možné hrát až 526 titulů. V našem prostředí vyvolají nejvíce nostalgie hry jako Pac-Man, Space Invaders nebo Donkey Kong. Připomeňme si 10 klasických her z konzole následujícím videem:

Konzole měla zabudovaný 1,19 MHz procesor MOS6507 a 128 bajtovou RAM paměť. Její hrací rozlišení bylo bylo 40 x 192 pixelů. Konzole se ovládala čtyřmi tlačítky, joysticky s jedním tlačítkem a ovladačem typu paddle, nebo driving.  Během 14 let působení na trhu se jí prodalo přes 30 milionů kusů, čímž se zapsala do historie jako nejprodávanější herní systém druhé generace. Firma Atari se ve své době stala nejrychleji rostoucí společností v historii Spojených států.

Legenda je opět v prodeji

Atari 2600 právě zažívá své znovuvzkříšení v podobě Atari 2600+. Nová konzole spojuje dvě úspěšné herní konzole Atari 2600 a 7800 v jedno retro zařízení. Retro design věrně napodobuje původní 4 spínačovou verzi ze 70. let, hardware ale umožňuje spustit hry také z o dvě generace novější Atari 7800. Samozřejmostí je ovladač CX40+ Joystick, který je téměř k nerozeznání od toho původního.

Součástí konzole je kazeta s 10 nejslavnějšími herními peckami. Nechybí Adventure, Missile Command, Yars Revenge, Combat, Dodge ‚Em, Haunted House, Maze Craze, RealSports Volleyball, Surround a Video Pinball. Konzole umožňuje snadné připojení k moderní televizi díky HDMI a podpory širokoúhlého režimu. Je napájena přes USB-C kabel. Konzole je nově v prodeji například na Alze nebo na CZC.

3 200 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Retro s moderním nádechem

Fanoušci retro konzolí si přijdou na své ještě u dalšího retro produktu z dílny Atari. Atari Flashback 12 Gold nás prostřednictvím svého vzhledu přenese do 80 let a přitom nezklame svým moderním nádechem. Vnitřní paměť umožňuje hry ukládat, načítat i přetáčet. Má předinstalováno 130 her, které je možné hrát s kvalitnějším 720pk rozlišením na moderních monitorech. Výhodou jsou dva ovladače pro dva hráče.

3 000 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.