Menu

Čas vyměnit pneumatiky: TOP 3 modely na Fabii podle zahraničních testů

Čas vyměnit pneumatiky: TOP 3 modely na Fabii podle zahraničních testů

Letní pneumatiky sice nejsou povinnou výbavou vozidla, avšak jejich použití je výrazně efektivnější, než jezdit po celý rok na zimních pneu. Dokážou totiž výrazně snížit náklady na palivo i amortizaci vozu. Pojďte se s námi podívat, které letní pneumatiky pro vůz Škoda Fabia doporučuje německý autoklub ADAC a investujte do obutí vozidla chytře. 

Testy letních pneumatik ADAC

ADAC (Allgemeiner deutscher Automobilclub) je německý autoklub, který mimo jiné provádí každoročně testy letních pneumatik. Inspirovali jsme se proto jeho výběrem těch nejlepších letních pneumatik na nadcházející sezónu.

Jak vybrat letní pneu pro vůz Škoda Fabia

Na trhu existují standardizované rozměry letních i zimních pneumatik. Pokud nevíte nebo si nejste jistí, jaké rozměry pneumatik pořídit, pak je řešení nasnadě. Nejjistější je nahlédnout do velkého technického průkazu vozidla, kde naleznete přesné povolené rozměry pneu konkrétně pro váš vůz. Mezi nejtypičtější rozměry pneu vozu Škoda Fabia patří 185/60 R14, 195/50 R15, případně se může objevit i rozměr 205/45 R16.

1. Bridgestone Turanza T005

Bridgestone Turanza T005 jsou cenově dostupné, avšak kvalitní letní pneumatiky, které jsou doporučovány nejen německým autoklubem ADAC, ale také organizací SportAuto. Zajišťují bezpečné ovládání vozu za sucha i za deště a vyznačují se mimořádně dlouhou životností. Díky kostře pneumatiky zpevněné ocelí a odolným polyesterem navíc přispívají k nižšímu valivému odporu, a tedy k nižší spotřebě paliva.

Hlavní přednosti:

 • Velmi dobrá odolnost proti aquaplaningu
 • Krátká brzdná dráha na suché vozovce
 • Skvělé jízdní vlastnosti na suché i mokré vozovce
 • Nízký valivý odpor (nízká spotřeba paliva)

2. Continental PremiumContact 6

Letní pneumatiky Continental PremiumContact 6 v sobě snoubí předpoklady pro sportovnější a pohodlnější jízdu s maximální bezpečností a dlouhou životností. Prémiové pneu zajistí při jízdě nižší hlučnost, vynikající kontrolu nad vozidlem a stabilitu v zatáčkách. Doporučovány jsou v testech ADAC i AutoMotorSport.

Hlavní přednosti:

 • Krátká brzdná dráha na suché i mokré vozovce
 • Skvělé jízdní vlastnosti za sucha i za mokra
 • Dobrá odolnost proti aquaplaningu

3. Michelin Primacy 4

Michelin Primacy 4 jsou letní pneumatiky s nepatrně vyšší cenovkou, které se vyznačují skvělými jízdními vlastnostmi a perfektním brzdným výkonem na mokré vozovce. Navíc díky nové generaci  vysokovýkonné směsi pryže nabízí opravdu dlouhou životnost, a to až o 18 tisíc kilometrů více ve srovnání s konkurenčními pneu.

Hlavní přednosti:

 • Krátká brzdná dráha na suché vozovce
 • Skvělé jízdní vlastnosti na suché i mokré vozovce
 • Dobrá odolnost proti aquaplaningu
 • Nízká hladina hluku při jízdě

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.