Menu

Konečně levné hodinky Garmin pro běžce, tentokrát s AMOLED displejem

Konečně levné hodinky Garmin pro běžce, tentokrát s AMOLED displejem

Garmin letošní rok odstartoval ve velkém stylu a po několika high-endových modelech představuje trhu a zejména sportovně založeným uživatelům model Garmin Forerunner 165. Ten překvapuje nejen svou výbavou, ale především nízkou cenou, s níž doplňuje řadu low-endových modelů hodinek Garmin. Podívejte se, v jakých verzích a za jakou cenu tento model seženete a na jaké specifikace se můžete těšit. 

Garmin Forerunner 165

Klady

  • Výhody
  • Hodinky mají navigaci po křivce
  • Sytě barevný AMOLED displej
  • Nabízí se ve variantě s hudebním přehrávačem
  • Podporují NFC placení
  • Až 11denní výdrž baterie

Zápory

  • Kratší výdrž baterie při použití GPS
  • Nemají topografické mapy
7 000 Kč Orientační cena

Dvě varianty – jedna má hudební přehrávač

Tato řada hodinek Garmin je jako stvořená pro běžce, kteří chtějí a potřebují lehké a poměrné odolné hodinky. Staví na přijatelné ceně a slušné funkční výbavě, která je v rámci sportovních funkcí rozhodně bohatší než u cenově srovnatelných Garmin Vívoactive 5.

Těšit se můžete hned na dvě varianty, a to Garmin Forerunner 165 v základním provedení a Garmin Forerunner 165 Music. Druhá zmíněná verze s o něco vyšší cenovkou vám navíc nabídne také hudební přehrávač a 4GB úložiště. Do hodinek si tak můžete nahrát vlastní skladby anebo využít placené streamovací služby a stáhnout si vybrané playlisty.

Hlavním rozdílem oproti předchozímu modelu je větší displej AMOLED

Hodinky Garmin Forerunner 165 lákají na 1,2″ AMOLED displej s rozlišením 390 × 390 pixelů, což je poměrně dobrý skok oproti předchozímu modelu – u Garmin Forerunner 55 totiž najdete displej pouze o velikosti 1,04 palce. Pro běžce to tak znamená jasnější a barevnější obraz, což usnadňuje sledování důležitých informací během tréninku či při každodenním používání.

U řady Forerunner si výrobce navíc dává opravdu záležet na uživatelském prostředí, ve kterém máte k dispozici spoustu ikonek, animace nebo podkladové fotografie u sportovních aktivit, takže se větší displej rozhodně hodí. Graficky sice Garmin nedosahuje tam, kam třeba hodinky Apple nebo Samsung, avšak v rámci této cenové kategorie je to na sportovní hodinky slušná výbava.

Senzorová výbava Garmin Forerunner 165

Garmin si v rámci této low-endové varianty samozřejmě šetří nějaká esa pro vyšší modely. Navigační systém je sice schopný přijímat všechny systémy od GPS přes Galileo až po GLONAS, avšak není multifrekvenční. Neumí tudíž komunikovat na více frekvencích, což má jistý vliv na přesnost.

Stejně jako u Garmin Forerunner 265 a 965 zde najdete snímač Elevate V4, který vám kromě tradičního měření srdečního tepu zprostředkuje též okysličení krve (SpO2), variabilitu srdečního tepu (HRV) nebo sledování výkonnostních údajů.

Zajímavostí je, že kromě senzorové klasiky v podobě akcelerometru, gyroskopu a kompasu mají hodinky ve výbavě také barometr, což je u tohoto modelu překvapením. Hodinky díky němu dokážou měřit nadmořskou výšku a vystoupaná patra, takže v rámci sportovních aktivit nechybí třeba trailový běh či turistika.

Výdrž baterie standard vs. při použití GPS

Dalším významným parametrem, který běžce a uživatele chytrých hodinek zajímá, je výdrž baterie. Výrobce avizuje, že baterie modelu Garmin Forerunner 165 zajistí až 11 dní provozu. Výdrž se ale samozřejmě zužuje s použitím různých funkcí. Při použití GPS a záznamu trasy se provozní doba zkrátí na zhruba 19 hodin a ještě kratší dobu pak hodinky vydrží v případě, že k GPS přidáte i přehrávání hudby.

Funkce, které nikdo nečekal

Co se týče funkcí pro běžce, nové hodinky Garmin i přes svou nízkou cenovku nabízejí širokou škálu možností. Nenajdete zde sice připravenost k tréninku, tréninkové zatížení a stav tréninku, což nabízí kupříkladu Forerunner 265, ovšem kromě toho ze sportu zvládnou skoro vše.

Užitečné je, že přímo ze zápěstí hodinky měří běžeckou dynamiku a výkon, počítají VO2 Max, dobu regenerace či odhad na různé běžecké distance. A co možná nikdo nečekal, je navigace po křivce, se kterou se Garmin Forerunner 165 stávají nejlevnějšími hodinkami s AMOLED displejem od Garminu, které tuto featuru mají.

Další funkcí, kterou byste možná u low-endového modelu neočekávali, je bezkontaktní placení Garmin Pay. Garmin byl natolik velkorysý, že tuto funkci poskytl i tomuto levnějšímu modelu, takže zde nejste ochuzeni ani z chytrého hlediska.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.