Menu

Lidl po Novém roce zlevní hned dvakrát. Dolů půjdou ceny u 1 000 položek

Lidl po Novém roce zlevní hned dvakrát. Dolů půjdou ceny u 1 000 položek

Lidl v posledním roce dlouhodobě snižuje ceny napříč svým sortimentem. Od začátku roku zlevnil více než 400 položek. Důvodem je reakce na aktuální situaci trhu. Další pokles cen potravin nás čeká také od 2. ledna 2024. O jaké produkty se jedná a týká se zlevňování i jiných řetězců?

Lidl zlevní více než 1 000 položek

Společnost Lidl dnes potvrdila, že v rámci boje proti inflaci promítne změnu DPH do cen svých produktů. Od 2. ledna 2024 zlevní všechen sortiment, kterého se týká snížení dosavadní 15 % DPH na 12 %. Tím ale pokles cen v Lidlu nekončí. Společnost od stejného data chystá také dodatečné zlevnění více než 1 000 výrobků napříč sortimentem o další 3 %. 

Nová kampaň se jmenuje “Přesilovka proti inflaci” a jejím cílem je poskytnout zákazníkům tu nejvyšší kvalitu za nejnižší možnou cenu na trhu. Snížení cen o 6 % se bude týkat pečiva, mléčných produktů, čerstvého masa a ryb, uzenin, dětské výživy, krmiva pro domácí mazlíčky a mnoho dalšího.

Opakuje také kampaň pro seniory

Snižování cen produktů na pultech Lidl přitom není žádnou novinkou. Již od začátku letošního roku Lidl postupně zlevnil přes 400 výrobků (v porovnání s koncem roku 2022). Za zvýhodněnou cenu tak byly průběžné dostupné například potraviny pro jedince s dietními omezeními nebo pro zdravý životní styl.

Řetězec nyní také opakuje svoji kampaň cílenou na seniory, která poprvé proběhla už v říjnu. Od 14. až do 17. prosince mohou senioři starší 65 let nakoupit levněji ryby, čerstvé citrusy a vánoční sladkosti značky Favorina. Podmínkou uplatnění slevy je aktivní přihlášení u poklady a předložení platného dokladu s fotografií.

Ceny padají i u dalších řetězců

Jako první zohlednil pokles DPH ve svých cenách řetězec Penny. Už od pátku 1. prosince zde mohou zákazníci nakoupit s téměř 3 % slevou všechny potraviny s výjimkou alkoholických a nealkoholických nápojů. U pokladny je ale nutné předložit slevovou kartičku a kupon. Od 13. prosince můžete vybírat ze 100 zlevněných potravin také v síti supermarketů Tesco.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Myslím, že Lidl si z lidí hlavně dělá… Celý podzim nenápadné zdražování mnoha položek v řádu jednotek až desítek korun a po Novém roce zlevnění řádově o halíře, u dražších položek o jednotky korun. Hlavně že minulý týden u všeho svítil nápis SLEVA. V reálu jsem za stejný nákup platil víc, než třeba v září 2023. Takže asi toliko ke slevám v Lidlu.

Aleš Slivenec

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.