Menu

Menstruační kalhotky trendem roku 2023? Ochrání zdraví i životní prostředí

Menstruační kalhotky trendem roku 2023? Ochrání zdraví i životní prostředí

Co jsou menstruační kalhotky?

Jsou to kalhotky s unikátní technologií, které se nosí v době menstruace místo menstruačních pomůcek (vložky, tampóny). Kalhotky lze také s těmito pomůckami kombinovat, někdo je nosí i jako pojistku.

Menstruační kalhotky jsou nepropustné a díky svým vlastnostem absorbují krvácení. Také obsahují antibakteriální ochranu, která zabraňuje vzniku bakterií a zápachu. Samozřejmostí je, že jsou pratelné a používají se opakovaně. Vydržet by měly 1-2 roky i více v závislosti na používání a kvalitě. Kalhotky jsou tenké a vypadají jako běžné spodní prádlo.

Výhody

Menstruační kalhotky mají celou řadu výhod, podívejte se na seznam těch nejzajímavějších.

Doba funkčnosti

Kalhotky jsou nepropustné a absorpční, díky těmto vlastnostem by vás měly chránit před protečením cca 8-10 hodin, závisí také na síle krvácení a typu výrobku. Každopádně doba je i tak dostatečně dlouhá na to, abyste o nich část dne vůbec nevěděly. Většina výrobců navíc nabízí kalhotky buď na silné nebo slabé krvácení.

Poskytují komfort

Kalhotky jsou velmi pohodlné, vyrobené z příjemného materiálu, aby poskytoval dostatečný komfort. Dalším komfortem je to, že je menstruace bez starostí, nemusíte s sebou nosit hygienické pomůcky a často je střídat, protože kalhotky vydrží déle.

Velký výběr kalhotek

Možnost širokého výběru je nejen v rámci značek, ale i pohodlí či funkčnosti. Stejně jako každá žena ráda nosí různé i běžné spodní prádlo, to samé platí u menstruačních kalhotek. Výrobci myslí na různé typy postav žen a vyrábí jak klasický střih kalhotek, brazilské kalhotky, kalhotky s vyšším pasem nebo i vysokým. Kromě různých typů kalhotek můžete často vybírat z různých barev a vzorů látek, výjimkou nejsou ani krajkové menstruační kalhotky.

Bez zbytečného odpadu

Ekologie, někdo ji možná řeší více, někdo méně. Každý ale asi ocení skutečnost, že kalhotky jsou bezodpadové. Díky používání kalhotek se nevyrábí vložky nebo tampony, takže se ušetří spousta zdrojů, zároveň se pak použité pomůcky nemusí vracet do přírody či jinak likvidovat.

Nevýhody

I u menstruačních kalhotek, které jsou jinak skvělým vynálezem, lze najít nějaké nevýhody, a sice v jejich ceně.

Pořizovací cena

Kalhotky musí obsahovat unikátní technologii, aby byly funkční, nelze je tedy vyrobit za pár korun. Pořizovací cena je vyšší, u různých výrobců lze najít různé ceny, které jsou odvislé od kvality produktu. Kalhotek také budete pořizovat více, s čímž je potřeba počítat. Je ale možné je střídat s hygienickými pomůckami.

Tipy, jak s kalhotkami začít

Možná jste o používání menstruačních kalhotek přemýšlely už dávno, znáte jejich výhody, ale stále máte obavy. Následující tipy vám usnadní jejich testování.

Na začátek kupte jedny

Nemusíte hned kupovat celou sadu, aby vám vydržely po dobu celé menstruace. Pořiďte si jedny kalhotky a zjistěte, jak vám vyhovují.

Nechte zkoušení na doma

Testujte kalhotky doma nebo někde v pohodlí. Nejprve budete asi trochu nesvé a budete sledovat, zda kalhotky fungují a neprotékají. Počkejte se zkoušením na volný den nebo odpoledne, ať jste v klidu a máte soukromí.

Zkuste různé druhy, případně značky

Pokud vám první kalhotky nebudou sedět, nemusí to hned znamenat, že pro vás nejsou vhodné. Výrobky mají různé střihy a ženy mají různé postavy, hledejte, které budou pohodlné pro vás. To samé, pokud se vám zdá, že kalhotky správně neabsorbují sílu krvácení, kalhotky se vyrábí s různou absorpcí (například na noc), také každý výrobce má trochu jinou technologii a výslednou kvalitu.

Tipy na konkrétní oblíbené značky

Závěrem mrkněte na seznam značek, které už vyrábí kalhotky delší dobu a mají skvělé recenze, některé jsou dokonce českými výrobci.

  • Ecomodi – komfortní
  • Love Luna – cenově dostupné
  • Sayu – české, s merino vlnou
  • Snuggs – české, jedni z prvních na trhu

TIP: Technologie kalhotek se neustále zdokonalují a vyvíjejí, s tím souvisí i výroba menstruačních plavek, které už někteří výrobci také nabízejí.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.