Nářadí Parkside pro začátečníky: Základní sada do domácí dílny | Arecenze
Menu

Nářadí Parkside pro začátečníky: Základní sada do domácí dílny

Nářadí Parkside pro začátečníky: Základní sada do domácí dílny

Pro všechny z vás, kteří si právě zařizují domácí dílnu, máme skvělý tip. Startovací sada základního aku nářadí Parkside se oproti koupi jednotlivých kusů vyplatí. V dnešním článku se zaměříme na startovací sady aku i ručního nářadí Parkside pro začínající kutily. Která z nich je pro vás nejvhodnější?

Startovací set aku nářadí Parkside

Základním vybavením každé domácí dílny bezpochyby výkonná vrtačka, úhlová bruska a přímočará pila. To vše v praktickém aku provedení a včetně dvou akumulátorů a nabíječky obsahuje Parkside Starter set PS3. Set pořídíte za 4 000 Kč. Následující tabulka shrnuje, jaké nářadí je zde obsaženo a kolik stojí jednotlivě.

Model nářadí Orientační cena jednotlivého nářadí
Aku vrtací šroubovák PABS 20-Li E6 900 Kč
Aku úhlová bruska PWSA 20-Li D4 1 050 Kč
Aku přímočará pila PSTDA 20-Li B3 900 Kč
Akumulátor 2 Ah PAP 20 B1 500 Kč
Akumulátor 4 Ah PAP 20 B3 900 Kč
Nabíječka PLG 20 C1 250 Kč
Cena za set: 4 000 Kč  Cena jednotlivě: 4 500 Kč
Koupí nářadí v setu Parkside Starter set PS3 tak ušetříte 500 Kč. Jedinou nevýhodou setu je, že zahrnutá vrtačka je bez příklepu. Přitom mnohým začínajícím kutilům by více hodila příklepová vrtačka, která má využití pro širší spektrum úkonů (vrtání do tvrdých materiálů). Naštěstí Parkside nabízí hned několik výkonných modelů s příklepem, které budou šikovným pomocníkem do vaší nové dílny:

Startovací set Parkside Performance

Značka Parkside nabízí ve svém sortimentu také startovací set Parkside Performance PPS2 s výkonnějším a odolnějším nářadím prémiové řady Performance. To vyniká především bezuhlíkovými motory, které jsou typické vyšším výkonem, až 10x delší životností a nižší energetickou náročností. Velkou výhodou modelů řady Performance je prodloužená pětiletá záruka.

Parkside Performance startovací set stojí 6 000 Kč. Z důvodu vyššího výkonu nářadí i vyšší ceny se set hodí spíše pro náročnější kutily, nebo pro začátečníky, kteří se hodlají pouštět do větších projektů. V tabulce opět naleznete obsah setu a cenu nářadí při koupi každého kusu zvlášť:

Model nářadí Orientační cena jednotlivého nářadí
Aku vrtací šroubovák PABSP 20 Li C3 1 500 Kč
Aku úhlová bruska PWSAP 20 Li D4 2 200 Kč
Aku přímočará pila PSSPA 20-Li C3 1 600 Kč
Smart akumulátor 4 Ah PAPS 204 A1 1 050 Kč
Rychlonabíječka PLG 20 C3 400 Kč
Cena za set: 6 000 Kč  Cena jednotlivě: 6 750 Kč
Všimněte si, že oproti základními setu Parkside Starter set PS3 je zde zahrnutý pouze jeden akumulátor. Další ale můžete kdykoliv dokoupit samostatně. V tomto případě je úspora při koupi nářadí v setu Parkside Performance PPS2 750 Kč. Ani bezuhlíková vrtačka v prémiovém setu nedisponuje příklepem. Zde jsou supervýkonné vrtačky s příklepovým vrtáním, kterými si můžete rozšířit svou základní sbírku:

Sady ručního nářadí do domácí díly

Vaše domácí dílna by nikdy nebyla kompletní bez sady základního ručního nářadí. Parkside nabízí ve svém sortimentu hned několik variant lišících se velikostí. Pokud nemáte velké ambice a potřebujete jen jednou za čas dotáhnout pár šroubků, vystačíte si s menšími sadami. Pro nejzákladnější domácí úkony nabízí dostatečnou výbavu Parkside 23 dílná sada nářadí v přenosné tašce. Celý set vyjde na 700 Kč. Najdete zde:

  • 1x štípací kleště
  • 1x úzké špičaté kleště
  • 5x malý “přesný” šroubovák
  • 1x vodováhu
  • 1x tesařské kladivo
  • 1x odlamovací nůž
  • 1x rukojeť šroubováku na bity
  • 10x bit 25 mm
  • 1x svinovací metr
Nejprodávanější sadou ručního nářadí na Heurece je kovový kufr s nářadím Parkside PWBM A1 za 2 260 Kč. Sada obsahuje celkem 92 kusů a sestává se z akumulátorového šroubováku včetně akumulátoru a napájecího kabelu a běžného ručního nářadí. Samozřejmostí je kladivo, svinovací metr, vodováha, kleště, imbusové klíče, odlamovací nůž a různé velikosti a typy šroubováků. Nechybí ani pila na kov s náhradními pilovými listy, zkoušečka napětí a gola s nástrčnými hlavicemi.

Pro fajnšmekry je jako stvořený velký kufr Parkside s 129 dílnou sadou ručního nářadí. Kromě běžného výše uvedeného nářadí zde najdete také sadu univerzálních šroubů a hmoždinek (po 50 kusech), nástavec na svíčky zapalování, instalatérské SIKO kleště a další užitečné kousky. Cena sady je 3 300 Kč.

Rubriky

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.