Menu

Navštívili jsme Designblok 2023: co letošní ročník přinesl?

Navštívili jsme Designblok 2023: co letošní ročník přinesl?

Designblok letos oslavil 25. výročí a my jsme u toho nesměli chybět. Největší český festival designu a módy se letos odehrál na třech různých lokacích v Praze, a to ve Veletržním paláci, Uměleckoprůmyslovém muzeu a v Míčovně Pražského hradu. Každoročně nese Designblok nějaké téma, letos jím byla Cesta. A co jste na „cestě“ designem mohli vidět?

Veletržní palác se zaměřil na prezentaci novinek českého i mezinárodního designu. Kromě toho zde nechyběly módní přehlídky, edukativní přednášky či výrobky uměleckých vysokých škol.

V Uměleckoprůmyslovém muzeu jsme mohli spatřit výstavu s názvem Rodinné stříbro, jež vznikla ve spolupráci s magazínem Forbes. Velkou část výstavy zde tvořila kolekce židlí REX, kterou má na svědomí nizozemská designérka Ineke Hans. Made by Fire je název výstavy, která vznikla ve spolupráci s Moravskou galerií v Brně, a odehrává se v Míčovně Pražského hradu. Najdete v ní produkty ze skla, porcelánu i keramiky.

U příležitosti jubilea představil Designblok speciální výstavu s názvem Cosmos, pojízdnou galerii s deseti originálními díly ze skla od designerů jako Maxim Velčovský, Jam Plecháč, Lucie Koldová či Václav Mlynář.

Jestliže jste letošní ročník nestihli, výstavy Cosmos a Made by Fire na Pražském hradě potrvají až do 15. října 2023, nebo se můžete těšit na další Designblok, který proběhne 2. až 7. října 2024.

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.