Menu

Nejchytřejší pračka do chytré domácnosti potěší funkcí automatického dávkování pracího prostředku

Nejchytřejší pračka do chytré domácnosti potěší funkcí automatického dávkování pracího prostředku

Pračka se smart funkcemi by neměla chybět v žádné chytré domácnosti. Disponuje totiž řadou vychytaných funkcí, které vám výrazně ušetří každodenní život. U pračky Bosch WAV28EH0BY je samozřejmostí ovládání telefonem a automatické odměření vody a pracího prostředku podle množství prádla. Výhodou je také propojení s chytrou sušičkou, která podle pracího programu nastaví nejvhodnější režim sušení.

Hlavní přednosti pračky Bosch WAV28EH0BY

Chytrá pračka WAV28EH0BY renomovaného německého výrobce Bosch příjemně překvapí řadou moderních a praktických funkcí. Největší předností modelu je systém i-DOS, který podle množství náplně automaticky stanoví potřebné množství vody a pracího prášku. Jistě vás potěší také funkce AntiStain Plus, díky které si pračka poradí až s 16 různými typy odolných skvrn.

Systém 4D Wash zajišťuje efektivní pronikání vody s pracím práškem hluboko do vláken tkaniny, čímž ručí za bezchybné výsledky. Pro zjednodušení obsluhy pračky slouží ovládání  telefonem pomocí systému Home Connect. Skvělou vychytávkou je také automatické nastavení programu podle nastaveného typu látky a stupně znečištění.

Klady

+ Velmi úsporný provoz

+ Tichý chod

+ Automatické dávkování pracího prášku

+ Přesné odměření vody podle náplně

+ Stabilita i při vysokých otáčkách ždímání

+ Dálkové ovládání přes smartphone

+ Možnost spárování s chytrou sušičkou Bosch

+ Dodatečné přidání prádla během praní

+ Program na odstraňování skvrn

+ Funkce pro zkrácení programů až o 65 %

+ Program pro alergiky

+ 10letá záruka na motor

Zápory

Vyšší pořizovací cena

Ovládací panel není v češtině

Nižší třída odstřeďování (třída B)

Složitější nastavení, pokud nevyužíváte mobilní aplikaci

34 000 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Přehled parametrů

Konkrétní parametry pračky Bosch WAV28EH0BY uvádí následující tabulka:

Parametr Hodnota
Vzhled
Způsob plnění přední
Způsob umístění volně stojící
Maximální náplň pračky 9 kg
Energetická třída A
Spotřeba energie pracího cyklu na 100 cyklů 48 kWh
Spotřeba vody 48 l
Regulace spotřeby vody Ano
Hlučnost při praní 49 dB
Hlučnost při odstřeďování 70 dB
Počet otáček 1400 ot./min
Třída odstřeďování B
Počet programů 14
Doba trvání programu Eco 224 min
Možnost přidání prádla Ano
Odložený start Ano (max. 24 h)
Dětská pojistka Ano
Český panel Ne
Otevírání dvířek  Levé
Rozměry a hmotnost 59,8 x 59 x 84,8 cm, 83 kg

Co vše umí pračka Bosch WAV28EH0BY

Pračka Bosch WAV28EH0BY však zvládne mnohem víc, než jsme zatím uvedli. Pojďme si představit další praktické vychytávky. V závěru vás seznámíme i s několika jejími nedostatky.

Jednoduchá obsluha stále na dosah

Jedná se o ideálního pomocníka do chytré domácnosti. Díky mobilní aplikaci Home Connect máte ovládání pračky a neustálý přehled o praní na dosah ruky. Čas strávený nastavováním programů už je minulostí. Stačí jen v aplikaci navolit materiál, barvu a stupeň znečištění a pračka už si dále poradí sama.

Prací prostředek dávkuje sama

Trápí vás, jestli dávkujete prací prostředek správně? Pak vás určitě nadchne, že tato starost s pračkou Bosch WAV28EH0BY odpadá. Po zmáčknutí jediného tlačítka za vás automatický dávkovací systém i-DOS nastaví množství pracího prostředku na mililitry přesně. Optimální množství pracího prostředku šetří textilie, vaši peněženku i životní prostředí.

Perfektní výsledky po každém praní

Pračka si bez problému poradí i s plným bubnem silně znečištěného prádla. Její skvělé výsledky spočívají v systému 4D Wash, který umožňuje účinné proniknutí vody a pracího prostředku do textilie. Systém funguje na principu přímého sprchování prádla za série speciálních otáček bubnu. Překážkou není ani zapomenuté tričko. Stačí pozastavit program, otevřít dvířka a přidat či odebrat jakýkoliv kus oblečení.

Nezklamou ani další vychytávky

Jedinečnou péči i nejjemnějším materiálům poskytne buben s kapkovitou perforací a asymetrickými lopatkami. Dokonale čisté prádlo s pračkou Bosch přitom můžete mít velmi rychle. Speciální funkce SpeedPerfect umožní zkrátit dobu praní až o 65 %, aniž by došlo ke zhoršení výsledku. Nechybí ani program pro alergiky, pro praní vlny, hedvábí, péřového oblečení či sportovního prádla.

Úsporný motor s dlouhou životností

Integrovaný bezuhlíkový motor vyniká konstrukcí eliminující hluk a vibrace. Nedochází tak k tření a přehřívání, čímž se minimalizují energetické ztráty a prodlužuje životnost motoru. Tichý chod určitě ocení nejen maminky malých dětí.

Drobné vady na kráse

Pračka Bosch WAV28EH0BY nemá příliš nedostatků, o čemž vypovídá i vysoké uživatelské hodnocení. Nicméně, něco se přece jen najde. Jejími nedostatky jsou vyšší pořizovací cena, anglický ovládací panel, o stupeň nižší třída odstřeďování a bez použití aplikace složitější ovládání.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.