Menu

Nejdražší aku vrtačka v ČR stojí 20 000 Kč: Nabízí všestrannost a bohaté příslušenství

Nejdražší aku vrtačka v ČR stojí 20 000 Kč: Nabízí všestrannost a bohaté příslušenství
Zdroj obrázků: Festool, Ilustrace: Arecenze

Sháníte výkonnou a všestrannou akumulátorovou vrtačku a nevadí vám si připlatit za TOP kvalitu? Pak by mohl být tím pravým set aku příklepového vrtacího šroubováku Festool QUADRIVE TPC s bateriemi a vyměnitelnými nástavci. Model se pyšní speciální koncepcí spínače, axiálním příklepem a 4stupňovou převodovkou. Pochopitelně nemůže chybět výkonný bezuhlíkový motor a funkce KickbackStop.

 • TIP: Nepřehlédněte naše srovnání nejlepších aku vrtaček dle recenzí a testů

Přesnost a výkon pro náročné

Německá značka Festool osloví především náročné uživatele z řad profesionálů. V praxi se s ní setkáme nejčastěji u truhlářů, ale i dalších řemeslníků vyžadující od nářadí přesnost a spolehlivost bez kompromisů. Doposud nejlepším aku vrtacím šroubovákem Festool je bezuhlíkový model QUADRIVE TPC. Výkonné a univerzálně použitelné nářadí nezklame ani při šroubování a vrtání s velkými průměry. Díky axiálnímu příklepu je vhodné také pro vrtání do cihel nebo zdiva.

Kompaktní rozměry a nízká hmotnost zajišťují obratnost i ve stísněných prostorách a rychlý postup práce. Profesionální bezuhlíkový motor EC-TEC s dlouhou životností a mimořádnou zatížitelností nabízí stabilní výkon při široké škále aplikací. Aku vrtačku Festool nejlépe využijete při výrobě spodních dřevěných konstrukcí, rámových konstrukcí, montáži dveří a oken a při vrtání a šroubování do dřeva, kovu, plastu, či s příklepem do zdiva.

Výměnné nástavce pro všestranné využití

Všestranné použití aku vrtačky Festool QUADRIVE TPC zajišťují výměnné nástavce a další příslušenství. Rozhraní FastFix pro výměnu nástavců nabízí rychlé přecházení mezi vrtáním, šroubováním, úhlovým vrtáním a úhlovým šroubováním bez použití nářadí. Inteligentní funkce KickbackStop minimalizuje riziko úrazu zpětným rázem. Převodovka vyniká robustní kovovou konstrukcí a 4 stupni. Nechybí ani unikátní koncepce spínače Festool.

Zařízení disponuje max. kroutícím momentem 75 Nm, který je dostatečný pro většinu aplikací. Nejvýkonnější aku šroubováky na světě ovšem nabídnou až dvakrát tolik. Bosch GSB 18V-150 C Professional vyvine kroutící moment až 150 Nm, Milwaukee M18FPD3-0X dokonce 158 Nm. Vrtačku Festool QUADRIVE TPC lze koupit v různě velkých setech. Nejmenší sada Basic stojí 7 000 Kč, největší set XL pak vyjde okolo 20 000 Kč a obsahuje:

 • 2 akumulátory 18V 4Ah a 5Ah
 • Akumulátor BP 18 Li 4,0 HPC-ASI
 • Rychlonabíječku
 • Rychloupínací sklíčidlo FastFix
 • Úhlový nástavec FastFix
 • Přídavnou rukojeť
 • Kazetu s bity
 • Magnetický držák bitů
 • Sponu na opasek
 • Univerzální držák bitových nástavců
 • Systainer SYS3 DF M 187

Technické parametry

Nejdůležitější technické parametry aku vrtačky Festool QUADRIVE TPC najdete v tabulce:

Parametr Hodnota
Napětí 18 V
Max. krouticí moment 75 Nm
Max. počet otáček  3 600 min⁻¹
Max. průměr vrtání do dřeva/oceli/zdiva 70 / 13 / 10 mm
Max. počet příklepů 57 600  min⁻¹
Počet stupňů převodovky 4
Hmotnost bez aku 1,2 kg

 

Zdroj: FESTOOL

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.