Menu

Nejhorší aku vrtačky v dubnu 2024: Čemu se při výběru vyvarovat?

Nejhorší aku vrtačky v dubnu 2024: Čemu se při výběru vyvarovat?
Ilustrační obrázek

Aku vrtačka je nejlepším pomocníkem každého kutila i profesionálního řemeslníka. Primárně je určená k vrtání do dřeva a kovu, avšak kvalitní varianty s příklepem zastanou i vrtání do zdiva. Ne každý výrobek na trhu je však dobrou investicí. Najdou se totiž kvalitativně slabší kusy, které dokážou i toho nejzkušenějšího pracanta pořádně potrápit. Pojďme si proto ujasnit, co spojuje nejhorší aku vrtačky a čemu se při výběru vyvarovat. Nakonec se podíváme i na to, jak naopak vybrat tu nejlepší.

Čemu se vyvarovat při výběru aku vrtačky?

Na trhu najdete široké spektrum aku vrtaček, které překypují rozmanitými parametry a funkční výbavou. Je proto dobré vědět, čemu se při výběru vyvarovat, abyste našli ten správný nástroj pro vaše potřeby. Podívejte se, co uživatelům nejčastěji vadí a co spojuje nejhorší aku vrtačky na trhu.

Nízká kapacita baterie

Jednou z nejdůležitějších vlastností aku vrtačky, která vás může limitovat při práci, je kapacita baterie. Vyhněte se variantám s nízkou kapacitou baterie, které obvykle nemají ani dostatečný výkon a ve vašich projektech vám nebudou příliš nápomocné. Důležité je mít aku vrtačku s dostatečnou výdrží baterie nebo s náhradním akumulátorem, aby bylo možné dokončit práci bez neustálého dobíjení.

Slabý motor

Pokud plánujete používat aku vrtačku na náročné úkoly, jako je vrtání do dřeva, kovu a jiných tvrdých materiálů, vyhněte se modelům s příliš slabým motorem. Mějte na paměti, že výkon motoru ovlivňuje schopnost vrtačky pracovat s různými materiály a v různých situacích.

Chybějící funkce a příslušenství

Nízká cena často napovídá, že aku vrtačce něco chybí. A mohou to být právě praktické funkce nebo příslušenství, které dokáží usnadnit práci na nejrůznějších projektech. Zvažte proto, zda se vůbec vyplatí investovat do aku vrtačky, která postrádá ergonomii, LED osvětlení pracovní plochy nebo  možnost nastavení různých rychlostí.

Jak vybrat správnou aku vrtačku?

Při výběru aku vrtačky je potřeba zohlednit především následující parametry:

 • Výkon (sledujte utahovací moment, počet otáček a počet příklepů)
 • Baterie (především kapacita)
 • Ergonomie (pogumovaná rukojeť)
 • Osvětlení (pro práci při špatné viditelnosti)
 • Příslušenství (výhodou bude náhradní baterie, ale též nabíječka, vrtáky a šrouby)

Jestliže chcete, aby vámi zvolená aku vrtačka zvládla sebesložitější projekt, pak přihlédněte k užitečným funkcím. Mezi ty nejpraktičtější můžete zařadit například zpětný chod pro vyšroubování šroubů a vrutů, nastavení rychlosti otáček v několika stupních nebo příklep pro práci s betonem, zdivem a panely. Pro větší průměry vrutů oceníte také nastavení krouticího momentu.

Nejlepší aku vrtačky podle uživatelů

Z uživatelských recenzí je patrné, že mezi nejoblíbenější aku vrtačky patří DeWALT DCD777S2T za cenu 3 900 Kč. K dnešnímu dni ji hodnotí více než 30 uživatelů s celkovým hodnocením 99 %. Uživatelům se přitom nejvíce zamlouvají tyto vlastnosti:

 • Poměr výkon/cena
 • Spolehlivost
 • Kvalita zpracování 
 • Pogumované tělo
 • Náhradní baterie v balení

Skvělé uživatelské hodnocení 99 % získává také aku vrtačka Profi Tools J0Z-KT07-18 bez aku, a to i přesto, že je výrobek dodáván bez akumulátoru a nabíječky. To však do velké míry vyvažuje pořizovací cena, která činí jen 700 Kč. Uživatelé si na této aku vrtačce nejčastěji chválí:

 • Široké spektrum využití
 • Slušný výkon
 • Ergonomie 
 • Upínací hlava

Závěr

Abyste si vybrali kvalitní aku vrtačku, není potřeba mít řadu zkušeností a odborné znalosti. Obvykle postačí přihlédnout k uživatelských recenzím, které jsou užitečným zdrojem osobních zkušeností s produkty. Vysokým uživatelským hodnocením se pyšní například aku vrtačky DeWALT DCD777S2T nebo Profi Tools J0Z-KT07-18 bez aku.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.