Menu

Nejhorší kapsle do pračky v květnu 2024: Co je spojuje a jak vylepšit praní?

Nejhorší kapsle do pračky v květnu 2024: Co je spojuje a jak vylepšit praní?
Ilustrace: Arecenze

Kapsle do pračky představují moderní a pohodlnou metodu praní prádla. Jejich používání je maximálně komfortní, protože není třeba odměřovat potřebné množství pracího prášku. Některé produkty ale uživatele příliš nenadchly a je lepší se jim vyvarovat. Zajímá vás, co spojuje nejhorší kapsle do pračky a jak výsledky praní vylepšit? Čtěte dále a vše se dozvíte.

Co spojuje nejhorší kapsle do pračky?

Přestože jsou kapsle do pračky poměrně oblíbené, najdou se na trhu produkty, které svými účinky uživatele vůbec nenadchly. Přečtěte si, co nejhorší kapsle do pračky spojuje a jakými vlastnostmi se takové produkty vyznačují.

1. Špatně se rozpouští

Každá kapsle do pračky je zpravidla zabalená v obalu, ve kterém je uchována gelová prací směs. Při praní se tak vám bohužel může stát, že se obal kapsle zcela nerozpustí a plastový obal zůstane nalepený na oblečení.

Vlivem toho se mohou některé kousky oblečení poškodit, a to obzvláště ty vyrobené z jemných textilií a náchylných materiálů. K této situaci může dojít především při extra krátkých pracích cyklech anebo při praní na nízkou teplotu. Rizikem je také praní v ruce, kdy by se kapsle používat rozhodně neměly.

Náš tip, jak vylepšit praní: Při koupi kapslí na praní se vždy přesvědčte, zda jsou určeny i pro krátké praní programy a na praní při nízkých teplotách. Na extra krátké prací cykly doporučujeme používat klasický tekutý prací prostředek.

2. Dráždí pokožku

Rizikem především pro alergiky a malé děti je špatná reakce pokožky na jakékoliv prací prostředky, a to se bohužel týká i kapslí na praní. Některé látky obsažené v pracím prostředku mohou dráždit pokožku, což má za následek vznik nepříjemné alergické reakce – zarudnutí, ekzémy a různé vyrážky, které svědí a pálí.

Náš tip, jak vylepšit praní: Používejte při praní kvalitní hypoalergenní prací prostředky. Vhodné je také nechat prádlo v rámci pracího cyklu 2x máchat.

3. Nízká účinnost

Od každého pracího prostředku očekáváme, že zajistí čisté a svěží prádlo. Nepříjemná či nevýrazná vůně tak není nic příjemného, stejně jako nekvalitní výsledky praní v podobě zanechaných skvrn. Nízká účinnost pracích kapslí se může projevit také tím, že časem způsobí blednutí barev.

Náš tip, jak vylepšit praní: Používejte pouze kvalitní a ověřené prací kapsle. Několik tipů naleznete v našem článku nebo ve srovnání, které doporučujeme na začátku článku. Vhodné je také před nákupem daných kapslí na praní pročíst uživatelské recenze.

Nejlepší kapsle na praní dle uživatelů v roce 2024

Při používání těch nejlepších kapslí na praní nehrozí, že by se jejich obal špatně rozpustil nebo že by nezanechávaly rádlo čisté a svěží. Vedle klasických pracích kapslí pak někteří uživatelé považují za nejlepší ekologické kapsle na praní, u kterých by skrze šetrnější složení němělo hrozit ani podráždění pokožky. 3 tipy na nejlepší kapsle na praní podle uživatelů uvádíme níže.

1. Persil Discs Universal kapsle 22 PD

Persil Discs Universal kapsle 22 PD jsou první prací kapsle na trhu se silou 4 komor. Jejich hlavní 4 benefity tkví v tom, že působí proti i těm nejodolnějším skvrnám, pečují o látky, rozzáří barvy prádla a poskytují mu dlouhotrvající svěží vůni. Účinkují přitom při pracích teplotách od 20 až do 95 °C, takže nehrozí, že by se jejich obal špatně rozpustil. Vhodné jsou pro bílé a stálobarevné prádlo a všechny typy praček.

210 Kč Orientační cena

2. Ariel Color kapsle 80 PD

Ariel Color kapsle 80 PD jsou gelové kapsle na barevné prádlo, jejichž obal se při kontaktu s vodou úplně rozpustí a uvolní účinné látky odstraňující široké spektrum skvrn. Ke dni přípravy článku sklízí tyto kapsle na portále Heureka hodnocení 97 %, přičemž je hodnotilo více na 130 uživatelů.

790 Kč Orientační cena

3. Lovela Baby gelové kapsle na praní 12 PD

Lovela Baby gelové kapsle na praní 12 PD mají speciálně vyvinuté hypoalergenní složení pro extra citlivou a dětskou pokožku. Vhodné jsou i pro osoby, které trpí alergiemi a podrážděním, které způsobují agresivními prací prostředky. Na Heurece sklízí celkový průměr hodnocení 93 %, což je slušné skóre.

160 Kč Orientační cena

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.