Menu

Nejhorší kapslové kávovary (únor 2024) podle uživatelů a skvělé alternativy

Nejhorší kapslové kávovary (únor 2024) podle uživatelů a skvělé alternativy
Ilustrační obrázek

Kapslové kávovary nabízí snadnou a rychlou přípravu kávy. Jejich obsluha i údržba bývají zpravidla jednoduché. Kapsle navíc umožňují výběr z mnoha různých druhů nápojů. Některé modely ale uživatele příliš nenadchly. V čem jsou tak špatné a jaké existují alternativy?

Nejhorší kapslové kávovary podle uživatelů

Ilustrační obrázek

 

Na Heurece aktuálně evidujeme 226 kávovarů na kapsle. Nejdražší produkt, profesionální kapslový kávovar Saeco Area OTC Nespresso, stojí téměř 26 000 Kč. Naopak nejlevnější je Bosch Tassimo Style TAS 1102, který můžete pořídit od 700 Kč.

Kávovary na kapsle mají na Heurece obecně velmi dobrá uživatelská hodnocení. Z celkem 226 kávovarů má 48 produktů hodnocení 95 % a více, 23 produktů je hodnoceno 90 – 94 %, 11 produktů 80 – 89 % a jen 8 modelů je hodnoceno méně než 80 % (viz graf níže). Zbylých 136 produktů není hodnoceno.

U produktů s uživatelským hodnocením nižším než 90 % a zároveň větším počtem uživatelských recenzí jsme zjišťovali jejich cenu a uvedené nedostatky pode uživatelů. Velkou váhu jsme přikládali zejména nedostatkům, které se u téhož produktu objevily opakovaně. Až na jeden model za bezmála 10 000 Kč se všechny takto vybrané kávovary vešly do cenového rozpětí 2 000 – 4 000 Kč.

U cca poloviny produktů si uživatelé stěžovali na vyšší cenu kapslí a jejich horší dostupnost. Také jsme vícekrát zaregistrovali zmínku o občasném znehodnocování (zdeformování) kapslí. Někteří uživatelé mají opakovanou zkušenost s vadným produktem, případně jim vadí hlučnější provoz, komplikovanější obsluha, či nedostatečný návod.

Skvělé alternativy s vysokým hodnocením

Při průzkumu nabídky kapslových kávovarů na Heurece jsme si zároveň všímali nejoblíbenějších a nejlépe hodnocených produktů. Aktuálně nejprodávanějším a nejvíce hodnoceným modelem je Krups Nescafé Dolce Gusto Mini Me KP123B31 s uživatelským hodnocením 93 %. Jedná se kompaktní automatické provedení, které zaujme na první pohled svým moderním dvoubarevným designem. Chuť jeho kávy se vám jen tak neomrzí, umožňuje totiž přípravu více než 20 různých nápojů.

Nejvyšší hodnocení 99 %  a 100 % doporučení získal 2. nejprodávanější model – DeLonghi Nespresso Essenza Mini EN 85.B. Kávovar nabízí snadnou přípravu jedním stisknutím a možnost nastavení oblíbených nápojů. Opětovně je připraven k použití jen za 25 sekund. Model je k dostání také v červeném a zeleném provedení.

Mezi velmi populární kapslové kávovary s velmi dobrým hodnocením patří také Krups Nescafé Dolce Gusto Piccollo XS KP1A3B31. Vyznačuje se velmi kompaktním elegantním provedením a také cenovou dostupností. Hlavní parametry zmíněných produktů a jejich výhod a nevýhody podle uživatelů naleznete v následující tabulce:

Krups Nescafé Dolce Gusto Mini Me KP123B31 DeLonghi Nespresso Essenza Mini EN 85.B Krups Nescafé Dolce Gusto Piccollo XS KP1A3B31
Orientační cena 1 700 Kč 2 000 Kč 1 500 Kč
Hodnocení Heureka 93 % (176 recenzí) 99 % (23 recenzí) 91 % (99 recenzí)
Výhody podle uživatelů Jednoduchá obsluha

Nízká cena

Kompaktní velikost

Výborná káva

Nastavení velikosti šálku

Rychlý chod

Velký výběr různých nápojů

Jednoduchá obsluha

Výborná káva

Malé rozměry

Levné kvalitní kapsle

Možnost použití neoriginálních kapslí

Nízká cena

Kompaktní velikost

Jednoduchá obsluha

Pěkný design

Nevýhody podle uživatelů Poměrně malá nádržka na vodu

Nádrž na vodu se obtížně vyndává

Červený přívodní kabel

Nejsou uvedeny Chybí vypínač

Červený přívodní kabel

Příkon (W) 1 500 1 255 1 600
Tlak (bar) 15 19 15
Objem nádržky na vodu (ml) 800 600 800
Druh kapslí NESCAFÉ Dolce Gusto Nespresso Original NESCAFÉ Dolce Gusto
Rozměry Š x V x H (cm) 16 x 31 x 24 11 x 20,5 x 32,5 14 x 28 x 27

 

Závěr

Z uživatelských recenzí jsme si udělali obrázek, jaké vlastnosti uživatelům vadí a čeho si naopak nejvíce cení. Při výběru nejlepšího kapslového kávovaru proto zohledněte:

  • Jednoduchou obsluhu
  • Rozměry produktu
  • Pořizovací cenu kapslí a jejich dostupnost
  • Kvalitu materiálů
  • Design kávovaru
  • Objem nádoby na vodu
  • Hlučnost
  • Vaše finanční možnosti

V neposlední řadě zohledněte také uživatelská hodnocení, ze kterých se dozvíte, jestli kávovar připravuje chutnou kávu a spoustu dalších cenných informací ohledně obsluhy a funkčnosti. My vám můžeme nabídnout tyto tři oblíbené kapslové kávovary se skvělým uživatelským hodnocením:

Další tipy na skvělé alternativy najdete v naší recenzi 10 nejlepších kapslových kávovarů z testu 2024.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.