Menu

Nejhorší manuální nářadí Parkside podle uživatelů v květnu 2024: Typické je rychlé opotřebení i špatná ergonomie

Nejhorší manuální nářadí Parkside podle uživatelů v květnu 2024: Typické je rychlé opotřebení i špatná ergonomie
Ilustrace: Arecenze

Parkside jakožto značka nabízející širokou škálu hobby nářadí a zahradnických potřeb se mezi spotřebiteli těší značné popularitě. Jako každá značka však má i Parkside svá slabá místa a v jejím portfoliu najdete kromě kladně hodnocených kousků také produkty, se kterými uživatelé nejsou příliš spokojení. Přečtěte si, na co je dobré dát si při výběru manuálního nářadí Parkside pozor a co spojuje produkty s negativním hodnocením. 

Nejhorší manuální nářadí Parkside podle uživatelů

Akumulátorové, elektrické i manuální nářadí Parkside obvykle na Heurece získává kladná uživatelská hodnocení dosahující více jak 90 %. Najde se jen pramálo kousků z oblasti ručního nářadí této značky, které má hodnocení nižší než 80 % a od uživatelů sklízí negativní ohlasy. Pojďme se nyní podívat na to, co konkrétně uživatelům u negativně hodnocených produktů vadí a co takové produkty vlastně spojuje.

  • Proměnlivá kvalita materiálů
  • Trvanlivost produktů

Proměnlivá kvalita materiálů

Jedním z nejčastěji uváděných problémů u negativně hodnocených produktů Parkside je proměnlivá kvalita použitých materiálů. Jedná se obvykle o levné plasty nebo drobné součástky, které mohou snadno selhat nebo se brzy opotřebují i při občasném používání. Při výběru produktu se proto zaměřte na použité materiály a jejich pevnost.

Trvanlivost produktů

Další negativum uživatelé spatřují v krátké trvanlivosti některých kousků nářadí. Údajně se objevují poruchy už po krátké době používání, což má za následek nedostatečnou životnost produktu. Tyto problémy se však obvykle objevují jen u nahodilých vadných kusů.

Omezené možnosti použití

Dalším častým problémem je nespolehlivost vybraných druhů nářadí a omezené možnosti použití. Některým uživatelům se nepodařilo výrobek použít na uvedené druhy materiálů – jako například nemožnost přeseknutí deklarovaných průměrů dřeva či drátů.

Nejlepší manuální nářadí Parkside podle uživatelů

Kladně hodnocených kousků nářadí Parkside je samozřejmě spousta. Z pozitivních uživatelských recenzí přitom plyne, že je při výběru ručního nářadí Parkside potřeba zohlednit především následující:

  • Kvalita použitých materiálů 
  • Uvedené oblasti použití
  • Ergonomie
  • Přívětivost ovládání 
  • Poskytovaná záruka
  • Dostupnost náhradních dílů a příslušenství

Z oblasti cenově dostupného manuálního nářadí Parkside je mezi uživateli oblíbená například sada instalatérských kleští Parkside (1.–5. místo mezi nejprodávanějšími na Heurece). Sada zahrnuje kleště na vodní čerpadla, sifonové kleště s rukojetí s izolací proti ponoření a hasák vhodný pro práce při sanitární a topenářské instalaci.

Skvěle hodnocená je také Parkside sada nástrčných klíčů a bitů, která má k dnešnímu dni na Heurece hodnocení 93 %. Sada čítá celkem 46 dílů v kvalitním zpracování z chrom–vanadiové oceli (CR-V) a S2 oceli, přičemž kladné recenze sada získává i za přehledné roztřídění v robustním plastovém boxu.

V rámci praktických sad si výborné hodnocení vysloužila i 216dílná gola sada Parkside, která má k dnešnímu dni na Heurece hodnocení 96 %, přičemž za celou dobu ji ohodnotilo více než 200 uživatelů. Nářadí v této sadě je zpracované z kvalitní chrom-vanadiové a chrom-molybdenové oceli a oceli S2 a stojí 2 500 Kč.

Závěr

Aby byl váš výběr ručního nářadí Parkside úspěšný a výrobek splňoval vaše očekávání, je dobré si před nákupem pročíst uživatelské recenze. Ty jsou totiž bohatým zdrojem osobních zkušeností, které mohou do jisté míry vypovídat o zpracování daného produktu a možnostech použití v praxi. Na e-shopu Lidlu je také praktické zobrazit si sortiment podle hodnocení a vybírat z těch nejlépe hodnocených produktů.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.