Menu

3 nejhůře hodnocené pračky v únoru 2024 podle uživatelských recenzí: Co je spojuje a jak nenaletět?

3 nejhůře hodnocené pračky v únoru 2024 podle uživatelských recenzí: Co je spojuje a jak nenaletět?
* Hodnocení jsou převzata z portálu Heureka.cz a vyjadřují spokojenost uživatelů, kteří produkt ohodnotili. Vypovídající hodnota takových recenzí je omezená s jejich počtem a nelze ji považovat za jediný ukazatel kvality produktu.

Na trhu se setkáte s širokým výběrem různých typů praček – jedná se o pračky s předním, s horním plnění, se sušičkou, vestavné, volně stojící, úzké a minipračky. Jen na Heurece aktuálně evidujeme více než 1 400 produktů. Mnohé z modelů uživatelé hodnotí velmi pozitivně, z některých ale doslova šílí. Jaké to jsou a čeho se při výběru vyvarovat?

Nejhorší pračky podle uživatelů

Na Heurece mají nejnižší uživatelské hodnocení tyto tři pračky:

Vzhled Název produktu Orientační cena Hodnocení Heureka Procento nedoporučujících recenzí (Heureka) Hlavní zápory podle uživatelů
Candy CSTG 37TMCE/1-S 8 000 Kč 69 % 23 % Vysoká závadovost

Vyšší hlučnost

AEG ProSense LTN6G261C 10 000 Kč 76 % 23 % Nižší kvalita zpracování

Velmi hlučná

Nestabilní

Candy CSWS 4852DWE/1-S

(pračka se sušičkou)

8 300 Kč 78 % 30 % Vyšší závadovost

 

69 %: Candy CSTG 37TMCE/1-S

Hlavní zápory podle uživatelů:

  • Častá poruchovost
  • Hlučný chod

Candy CSTG 37TMCE/1-S je cenově dostupná pračka s horním plněním. Pojme až 7 kg prádla, které vypere jedním z 16 programů a vyždímá až 1 300 ot./min. Její předností je 11 letá záruka na motor a 5 letá záruka na spotřebič.

Pračka ale mnohým uživatelům nevyhovuje. Hodnotí ji jen 69 % a téměř každý čtvrtý uživatel ji nedoporučuje. Důvodem je vysoká závadovost. Někteří zákazníci pračku museli reklamovat už po několika dnech po zakoupení. Navíc je podle uživatelů pračka docela hlučná.

76 %: AEG ProSense LTN6G261C

Hlavní zápory podle uživatelů:

  • Nižší kvalita zpracování
  • Hlučný chod
  • Nestabilní

AEG ProSense LTN6G261C je další špatně hodnocenou pračkou s horním plněním. Pračka je vybavena bubnem o objemu 6 kg prádla a až 1 200 ot./min.  Nechybí ani energeticky úsporný Eco program a automatické upravení délky praní podle aktuální náplně.

I přes úsporné technologie pračka uživatele příliš nezaujala. Její uživatelské hodnocení je 76 % a téměř ¼ recenzentů ji nedoporučuje. Podle uživatelů je velmi hlučná a nestabilní. Její zpracování není příliš kvalitní a odstřeďuje i při nastavení nulových otáček.

78 %: Candy CSWS 4852DWE/1-S

Hlavní zápory podle uživatelů:

  • Častá poruchovost

Posledním z modelů, který se nemůže pochlubit vysokým uživatelským hodnocením, je chytrá pračka se sušičkou Candy CSWS 4852DWE/1-S. Její kapacita je 8 kg prádla pro praní a 5 kg pro sušení. Model je vybaven praktickým časovačem.

Někteří uživatelé však mají zkušenosti s reklamacemi, a dokonce i opakovanými. Kvůli časté poruchovosti a absenci manuálu je pračka hodnocena 78 %. Nedoporučuje ji 30 % uživatelů.

Co je spojuje a čemu se vyhnout?

Nejnižší uživatelské hodnocení mají zpravidla tyto typy praček:

  • Pračky s horním plněním
  • Pračky s nižší pořizovací cenou (cca do 10 000 Kč)
  • Pračky kombinované se sušičkou
  • Minipračky

U praček s horním plněním si uživatelé často stěžují na větší poruchovost a vyšší hlučnost. Největším úskalím některých levných praček bývá pochopitelně nižší kvalita zpracování, omezená funkčnost a uživatelsky méně přívětivá obsluha. Kombinované pračky se sušičkou jsou kompromisem v případě nedostatku prostoru, ale zpravidla nedosahují kvality oddělených spotřebičů. Jejich efektivita sušení bývá nižší a prádlo pomačkané.

Zvláštní kapitolou nejhorších praček jsou minipračky, které jsou určené pro příležitostné použití na cestách nebo na chatě. Vzhledem k jejich malým rozměrům nemohou nikdy dosáhnout stejně kvalitních výsledků jako běžné pračky. Při jejich pořizování je potřeba dopředu počítat s omezenou kapacitou, málo účinným ždímáním a časově náročnější obsluhu.

Skvělé alternativy podle uživatelů

Jako alternativy k nejhorším pračkám podle uživatelů vám můžeme nabídnout tyto tři modely s vysokým uživatelským odnocením:

Vzhled Název produktu Orientační cena Hodnocení Heureka Procento doporučujících recenzí (Heureka) Hlavní klady podle uživatelů
Candy CSTG 47TME/1-S 8 000 Kč 93 % 96 % Malé rozměry a velký buben

Nízká hlučnost

Úsporná

AEG LTN7C562C 14 000 Kč 98 % 100 % Nízká hlučnost

Jednoduchá obsluha

Kvalitní zpracování

LG F2DV5S8S1

(pračka se sušičkou)

15 000 Kč 97 % 100 % Tichá a stabilní

Dobrá kvalita sušení

Kompaktní rozměry

 

Závěr

Při výběru pračky rozhodně nekoukejte jen na cenu a popis výrobce/prodejce, který obvykle nešetří superlativy. O skutečné funkčnosti a kvalitě produktu se spíše dozvíte v uživatelských recenzích. Můžeme vám nabídnout tyto tři s vysokým uživatelským hodnocením:

Náš nejnovější test a srovnání praček naleznete zde.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.