Menu

Nejhorší produkty DeWALT do roku 2024: Zdraví ohrožující pila, nedomyšlený šroubovák a pomalé inovace

Nejhorší produkty DeWALT do roku 2024: Zdraví ohrožující pila, nedomyšlený šroubovák a pomalé inovace
Ilustrační obrázek

Nářadí amerického výrobce DeWALT se chlubí profesionálním výkonem a vysokou kvalitou. I přesto se ale občas stane, že při vývoji a výrobě nějakého kousku šlápne vedle. Jako v případě nebezpečné pokosové pily, která může způsobit vážná tržná poranění. Toto jsou nejhorší produkty DeWALT do roku 2024 a jejich skvělé alternativy.

Nebezpečné a nepovedené nářadí DeWALT

Na potenciálně nebezpečné pily upozornil výrobce na svých stránkách v srpnu 2022. DeWALT varuje, že “sestava plastového zadního krytu se může při nárazu rozbít, čímž se odkryje pilový kotouč a představuje nebezpečí tržné rány”. Jedná se výhradně o modely DWS779, DWS780 a DHS790 s výrobním kódem 2019 042022 04. Některé potenciálně nebezpečné kusy už výrobce zkontroloval a patřičně je označil (viz obrázky nížr).

S nepovedeným nářadím DeWALT seznámil veřejnost umělec a tvůrce George Webber na svém youtubovém kanále @gWebberArts. Nutno podotknout, že Webber je velkým fanouškem žlutočerného nářadí a nedá na něj dopustit. A právě z toho důvodu byly pro něj následující dva produkty velkým zklamáním.

Ráčnový šroubovák DeWALT s magnetickým držákem bitů je příkladem selhání po stránce designu. Držák bitů, který je zapuštěný v rukojeti, se obtížně vysunuje a ještě hůře se do něj ukládají bity. Bity pak často padají z ruky a mají tendenci se ztrácet. Samotné šroubování a nastavení zpětného chodu jde ale bez problému.

Konstrukční vada či únava materiálu se projevila u pokosové pily DeWALT, u které se Weberovi po cca 2 letech používání znenadání ulomilo plastové madlo určené na přenos. Pilu naštěstí zvedal ze stolu, takže spadla z malé výšky a nezranila jej. Podotýká ale, že kdyby se podobná skutečnost stala řemeslníkovi na stavbě, mohla by mu poměrně těžká pila vážně zranit nohu.

Vývoj, který nestačí konkurenci

Podle diskuze některých uživatelů na americké sociální síti Reddit není největším úskalím nářadí DeWALT poruchovost, ale pomalé inovace. Diskutující profesionálové (tesaři, sklenáři…), kteří používali DeWALT desítky let, přešli zhruba před 3 roky ke konkurenci. Milwaukee jde podle nich s vývojem rychleji dopředu než DeWALT, díky čemuž najdou v červeném portfoliu vhodnější vybavení pro své potřeby, stejně tak jako uživatelsky přívětivější úložné systémy.

Závěr

DeWALT má ve svém portfoliu tisíce různých produktů. Skutečnost, že jsme dohledali jen pár podle uživatelů vyloženě nepovedených kusů dokládá, že kvalita, funkčnost a bezpečnost jsou zde na prvním místě. Mezi nejoblíbenější a nejprodávanější nářadí DeWALT na Heurece patří aku vrtačky, elektrické nářadí na opracování dřeva, jako jsou různé pily, brusky a protahovačky, ale také rázové utahováky. Toto jsou TOP 3 modely:

Zdroj: DeWALT@gWebberArts, Reddit

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.