Menu

5 nejhorších sušiček 2023 podle recenzí uživatelů 

5 nejhorších sušiček 2023 podle recenzí uživatelů 

Ne každý z nás má k dispozici vhodný prostor pro sušení prádla, a proto dá přednost pořízení sušičky. Jenže, co když se spotřebič výrobci nepovede? Abyste se vyvarovali koupě nespolehlivého kusu, vybrali jsme pro vás top 5 nejhorších modelů podle uživatelských recenzí.

Top 5 nejhorších sušiček na našem trhu

Na obchodní galerii Heureka jsme vybrali těchto 5 modelů, které sklidily nejnižší uživatelské hodnocení:

Pořadí Vzhled Model Orientační cena Hodnocení Heureka Hlavní zápory
1. AEG AbsoluteCare T8DBC49SC 18 500 Kč 84 %
 • vyšší poruchovost
 • horší kvalita sušení
 • vyšší hlučnost
2. Beko EDH 8634 CSRX 15 000 Kč 85 %
 • vyšší poruchovost
3. Siemens WT45W460BY 16 800 Kč 85 %
 • horší kvalita sušení
 • nešetrnost k prádlu
4. Candy RO4 H7A2TEX-S 12 000 Kč 86 %
 • chybějící český návod
 • absence češtiny v aplikaci
 • menší kapacita
5. Hoover DXW4 H7A1TCEX-S 14 000 Kč 86 %
 • dotykové ovládání má horší odezvu
 • problémy s připojením přes Wi-Fi

Možná vás překvapilo, že všechny modely z výběru mají relativně vysoké hodnocení okolo 85 %. Nejlepší a nejprodávanější modely však dosahují skóre silně přes 90 % a výjimkou nejsou ani sušičky s hodnocením blížím se 100 %. Mezi nejlépe hodnocené sušičky na Heurece patří modely LG RC81EU2AV3W nebo Beko DPY 8506 GXB2.

Doporučit můžeme také sušičky z našeho srovnání, které naleznete na této stránce. Vraťme se ale zpátky k nejhorším spotřebičům podle uživatelů. Pojďme se na ně podívat detailněji a zaměřit se na jejich slabiny.

AEG AbsoluteCare T8DBC49SC

Moderní volně stojící sušička AEG AbsoluteCare T8DBC49SC je určena do domácností, které často perou. Model nabízí velkou kapacitu (9 kg) a úsporné technologie AEG SensiDry a ProSence. SensiDry umožňuje odstranit vlhkost za použití poloviční teploty oproti běžným modelům a ProSence upravuje délku sušení a spotřebu energie podle skutečné vlhkosti a teploty prádla. Systém AbsoluteCare nabízí šetrný program pro každý druh tkaniny.

Byť sušička disponuje řadou nejmodernějších funkcí, 2 z 10 uživatelů ji nedoporučuje a je hodnocena jen 84 %. Důvodem je zkušenost s vadným spotřebičem, horší kvalita sušení, vyšší hlučnost či dlouhá doba sušení. Někteří z recenzentů zmiňují jako negativum také přílišnou hloubku sušičky a vysokou pořizovací cenu.

Parametr Hodnota
Orientační cena 18 500 Kč
Typ sušičky Volně stojící, kondenzační, s tepelným čerpadlem
Energetická třída  A++
Kapacita bubnu 9 kg
Počet programů 10
Třída účinnosti sušení B
Hlučnost 65 dB
Funkce Odložený start, český panel, LCD displej, dětská pojistka, vnitřní osvětlení bubnu
Rozměry (V x Š x H) 85 x 59,6 x 66,3 cm

Beko EDH 8634 CSRX

Beko EDH 8634 CSRX je další volně stojící kondenzační sušička s tepelným čerpadlem. Model pojme až 8 kg prádla, které usuší jedním z 16 programů. Sušička je šetrná k životnímu prostředí i k prádlu. Díky tepelnému čerpadlu suší při nízkých teplotách, což je velmi ohleduplné ke všem tkaninám. Sušička je vybavena nočním režimem, který je o 50 % tišší než standardní programy, a programem proti mačkání prádla.

I u tohoto modelu se objevuje vyšší poruchovost. Jeden z uživatelů má dokonce zkušenost s nefunkčním kusem z výroby, další dva ji museli reklamovat záhy po zakoupení. Produkt nemá příliš recenzí (v porovnání s alternativními modely), což svědčí o tom, že jej uživatelé nemají příliš v oblibě.  Uživatelé hodnotí kvalitu a funkčnost sušičky na 85 %.

Parametr Hodnota
Orientační cena 15 000 Kč
Typ sušičky Volně stojící, kondenzační, s tepelným čerpadlem
Energetická třída  A+++
Kapacita bubnu 8 kg
Počet programů 16
Třída účinnosti sušení A
Hlučnost 64 dB
Funkce Odložený start, český panel, LCD displej, dětská pojistka, vnitřní osvětlení bubnu, Eko sušení, tichý noční režim
Rozměry (V x Š x H) 84,6 x 59,7 x 65,4 cm

Siemens WT45W460BY

Sušička Siemens WT45W460BY láká na německou technologii a energeticky i časově úsporný režim. Její kapacita je 8 kg a je opatřena tichým a výkonným bezuhlíkovým kompresorem s dlouhou životností. Mimoto nabízí bezúdržbový kondenzátor, který se sám čistí. Funkce SoftDry a speciální povrch bubnu umožňují pravidelné a šetrné pronikání teplého vzduchu k prádlu. Pračka získala ocenění kvality ECARF.

Podle některých uživatelů však má sušička své mouchy. Jako slabinu uvádějí nižší šetrnost k prádlu, mačkání některého oblečení, občas nedosušení, vyšší hlučnost, zanášející se filtr či nefunkční samočištění kondenzátoru. Mnozí uživatelé jsou s ní ale spokojeni. Celkově je model hodnocen 85 %.

Parametr Hodnota
Orientační cena 16 800 Kč
Typ sušičky Volně stojící, kondenzační, s tepelným čerpadlem
Energetická třída  A++
Kapacita bubnu 8 kg
Počet programů Neuvedeno
Třída účinnosti sušení B
Hlučnost 65 dB
Funkce Odložený start, LCD displej, dětská pojistka, vnitřní osvětlení bubnu, samočistící kondenzátor, tichý chod
Rozměry (V x Š x H) 84,2 x 59,8 x 59,9 cm

Candy RO4 H7A2TEX-S

Candy RO4 H7A2TEX-S vyniká především svou rychlostí – nabízí 7 rychlých cyklů, které vysuší až 7 kg prádla za méně než 90 minut. Výrobce zároveň udává, že rychlost sušení není na úkor kvality a nižší péče, ale právě naopak. Sušička umožňuje ukládání oblíbených nastavení a lze ji ovládat  chytrým telefonem prostřednictvím Wi-Fi nebo Bluetooth. Jedná se o prostorově nenáročný model o hloubce jen 46,5 cm.

Mnozí uživatelé jsou se sušičkou vcelku spokojeni, ale vadí jim chybějící český návod, menší kapacita bubnu a absence češtiny v mobilní aplikaci. Všimli jsme si také zmínky o vadném kusu. Produkt má uživatelské hodnocení 86 %.

Parametr Hodnota
Orientační cena 12 000 Kč
Typ sušičky Volně stojící, kondenzační, s tepelným čerpadlem
Energetická třída  A++
Kapacita bubnu 7 kg
Počet programů 14
Třída účinnosti sušení B
Hlučnost 67 dB
Funkce Odložený start, 7 cyklů rychlého sušení, LCD displej, dálkové ovládání přes smartphone
Rozměry (V x Š x H) 85 x 60 x 46,5 cm

Hoover DXW4 H7A1TCEX-S

Poslední sušička z našeho výběru, Hoover DXW4 H7A1TCEX-S, nabízí svým uživatelům pohodlné ovládání a přizpůsobení jejich potřebám. Lze ji ovládat na dálku přes smartphone a sušení odložit až o 23 hodin. Disponuje speciálními pohyby bubnu, které eliminují pomačkání prádla. Oblíbené programy je možné ukládat do paměti a kdykoliv si je vyvolat. Sušička se hodí do místností s nedostatkem prostoru – její hloubka je jen 46,5 cm.

Stejně jako u předchozího modelu jsou se sušičkou mnozí uživatelé spokojeni, ale zároveň mají výhrady. Ty se týkají především špatné odezvy dotykového ovládání (což je typické i pro některé pračky značky Hoover). Někteří uživatelé zmiňují také vyšší hlučnost a problémy s Wi-Fi připojením.

Parametr Hodnota
Orientační cena 14 000 Kč
Typ sušičky Volně stojící, kondenzační, s tepelným čerpadlem
Energetická třída  A+
Kapacita bubnu 7 kg
Počet programů 15
Třída účinnosti sušení B
Hlučnost 67 dB
Funkce Ovládání na dálku přes smartphone, odložený start, program pro vlnu i peří, dotykový LCD displej, dětská pojistka,
Rozměry (V x Š x H) 85 x 59,6 x 46,5 cm

 

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.