Menu

Nejhorší sušičky prádla do června 2024: Pozor na hlučnost a spotřebu energie

Nejhorší sušičky prádla do června 2024: Pozor na hlučnost a spotřebu energie
ilustrace: Arecenze

Sušička prádla je moderní pomocník, který vám dokáže ušetřit práci i čas. V zimním období navíc ochrání domácnost před vlhkem a nebezpečnou plísní, jejíž vznik hrozí při sušení prádla v místnosti. V posledních letech se na trhu objevuje mnoho modelů s různými funkcemi a v různých cenových kategoriích, ne všechny sušičky prádla jsou však uživatelsky přívětivé. Abyste při výběru nešlápli vedle, pojďte se podívat, co je příznačné pro nejhorší sušičky prádla a co naopak spojuje ty nejlepší modely.

Nejhorší sušičky prádla podle uživatelů

Sušičky prádla na portále Heureka obvykle sklízí vysoké uživatelské hodnocení nad 90 % a téměř žádný model nemá hodnocení pod hranicí pod 80 %. Přesto se ale najdou negativní recenze, ze kterých můžeme usoudit, co konkrétně uživatelům na nejméně povedených modelech vadí. Podle uživatelských recenzí z Heureky spojuje nejhorší sušičky prádla následující:

Levné sušičky prádla

I mezi levnými sušičkami prádla samozřejmě najdete ověřené a spolehlivé modely. Nízká cena však nesmí být u produktu dána na úkor kvality. V opačném případě totiž můžete narazit na několik vlastností, které by vám mohly v průběhu užívání vadit.

Pro levné nepovedené sušičky prádla je typická například nižší kvalita zpracování a méně odolné materiály. Dalším faktorem, který spojuje zejména levné sušičky prádla, je vyšší spotřeba energie a také hlučnější provoz. Cena těchto levných sušiček prádla se pohybuje do 8 000 Kč.

Sušičky prádla ze střední a vyšší cenové kategorie

Se sušičkami prádla ze střední a vyšší cenové kategorie jsou uživatelé většinou spokojení. I zde se ale najdou uživatelsky nepřívětivé modely, které často spojují typické problémy. V negativních recenzích často zaznívá vyšší hlučnost či nepříjemné čištění druhého filtru, se kterým se špatně manipuluje. U vybraných modelů pak uživatelům připadají některé programy sušení zbytečně dlouhé.

Pračky se sušičkou

Podle uživatelů jsou také některé z kombinovaných praček se sušičkou doslova propadákem. Některé modely například při sušení vydávají extrémní vibrace a navíc jsou při praní i sušení hlučné, často také můžete narazit na nefunkční vadné kusy. U vybraných kombinovaných praček se sušičkou pak uživatelům nevyhovují ani programy sušení ani jejich teplota, která může být pro vybrané tkaniny přímo likvidační.

Nejlepší sušičky prádla podle uživatelů

Podle uživatelských recenzí je při výběru sušičky prádla dobré zohlednit především následující parametry:

  • Energetická třída a spotřeba energie
  • Kapacita sušení
  • Funkce sušičky
  • Hlučnost
  • Jednoduchost údržby
  • Dostupnost mezikusů

Z hlediska typů sušiček prádla si dnes přední příčky v oblíbenosti drží kondenzační varianty, které jsou u uživatelů nejoblíbenější. Nevyžadují totiž stavební úpravy na odvod kondenzátu ven, odvádí jej do sběrné nádoby.

V rámci cenové kategorie do 15 000 Kč je jedním z nejlépe hodnocených produktů podle uživatelů sušička prádla Beko DPS 7405 G B5 za přibližně 9 000 Kč. K dnešnímu dni sušička získala na 400 uživatelských recenzí a celkový průměr hodnocení činí 94 %.

Výborně si vede také o něco dražší sušička prádla AEG AbsoluteCare T8DEE68SC za 16 000 Kč, která k dnešnímu dni sklízí bezmála 250 hodnocení se stejným celkovým průměrem 94 %.

Závěr

Při výběru sušičky prádla je určitě vhodné zohlednit uživatelské recenze, které mnohdy prozradí více než popisek od výrobce. Recenze jsou totiž cenným zdrojem osobních zkušeností s konkrétními produkty.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.