Menu

Nejhorší vs. nejlepší prskavky na Silvestr 2023? Vyzkoušeli jsme top 4 modely

Nejhorší vs. nejlepší prskavky na Silvestr 2023? Vyzkoušeli jsme top 4 modely

Jak se nám tak blíží konec roku 2023, uvažovali jsme, co jsme ještě letos nepropátrali, neotestovali a nevydali jednoznačné stanovisko. Inu a v hlavách nám vytanuly překvapivě právě prskavky. Vlastně ani nevím, proč nás to dříve nenapadlo, ostatně jak si má pak běžný smrtelník vybrat ty nejlepší prskající tyčky na trhu?

Vybrali jsme 3 nejrozšířenější modely a jeden speciál

Mezi testované produkty jsme zařadili Prskavky, Prskavky, Prskavky a Neonové prskavky. Ano, pojmenování produktů je v tomto odvětví zcela zřejmě opravdu „kreativní“, takže radši připojíme také galerii fotek a video z testu. Konkrétně jsme zvolili tyto modely:

Výsledky testu

Prskavky jsme zavěsili svisle směrem k zemi, zapálili je a změřili, jak dlouho trvá efekt jejich prskání. S ohledem na jejich svislou polohu hořely o něco rychleji, než jak budou hořet ve vodorovné poloze či směřujíce hrotem k obloze.

Model Doba hoření
Klasek pyrotechnics prskavky Neon sparklers 40 cm 49 sekund
Klasek pyrotechnics Prskavky 40 cm 79 sekund
Panta Pyrotechnik Prskavky 40 cm 88 sekund
Klasek pyrotechnics prskavky Wedding serie 40 cm 111 sekund

 

Nejlépe dopadly svatební prskavky, ty hořely nejdéle. Naopak prskavky Neon sparklers hořely nejkratší dobu, jejich hoření navíc připomínalo spíše start vesmírné rakety Falcon Heavy, než oblíbený líbivý efekt, jaký mají prskavky přinášet. Pokud ale máte šílenosti rádi, můžu potvrdit, že je jejich plamen skutečně barevný.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.