Menu

Nejhůře hodnocené robotické vysavače v březnu 2024 podle uživatelů + TOP alternativy

Nejhůře hodnocené robotické vysavače v březnu 2024 podle uživatelů + TOP alternativy
* Hodnocení jsou převzata z portálu Heureka.cz a vyjadřují spokojenost uživatelů, kteří produkt ohodnotili. Vypovídající hodnota takových recenzí je omezená s jejich počtem a nelze ji považovat za jediný ukazatel kvality produktu.

S robotickými vysavači ze širokého sortimentu Heureky jsou uživatelé většinou spokojeni. Shodují se, že jim usnadňují každodenní úklid, a zpravidla je hodnotí mezi 85 a 95 %. Přesto zde můžete narazit na několik hůře hodnocených modelů. Pojďme se podívat, co je spojuje a jaké jsou jejich nejlepší alternativy.

Nejhorší robotické vysavače podle uživatelů

Pro zachování co největší objektivity jsme se zaměřili na modely s hodnocením nižším než 85 % a zároveň s vyšším počtem negativních recenzí, ve kterých se opakovaně vyskytovaly tytéž nedostatky. Takto vybrané produkty se pohybovaly v širokém cenovém rozpětí  1 300 – 24 000 Kč a zahrnovaly jak osvědčené, tak i méně známé výrobce. Uživatelé u nich uvedli jako největší nedostatky:

 • Horší orientaci v prostoru, časté narážení do překážek, zasekávání se
 • Vyšší hlučnost
 • Horší možnosti plánování úklidu, nemožnost vytvářet mapu a tvořit zakázané zóny
 • Horší kvalitu mopování
 • Dlouhou dobu nabíjení, nedostatečnou kapacitu baterie
 • Občasné odpojování od Wi-Fi

Concept VR 3205

Mezi nejhůře hodnocené robotické vysavače podle uživatelů patří model Concept VR 3205. Vysavač se chlubí sofistikovanou laserovou navigací, systémem vytírání Y-wash a UVC sterilizační LED technologií. Mnozí uživatelé jsou se spotřebičem vcelku spokojeni, zbylých 23,5 % jej nedoporučuje. Uživatelské hodnocení tak dosahuje jen 79 % (21 recenzí). Toto jsou hlavní výhody a nevýhody robotického vysavače Concept VR 3205 podle uživatelů.

Klady

 • Vysoký sací výkon
 • Účinné Y mopování
 • Sterilizační režim
 • Velmi dobrá orientace v prostoru
 • Plánování úklidu v aplikaci, podpora zakázaných zón

Zápory

 • Někdy nefunkční mopování
 • Někdy problematické párování s telefonem
 • Občas ignoruje nastavený plán úklidu
 • Nelze vytvořit více map
9 000 Kč Orientační cena

Skvělé alternativy

Na základě uživatelského hodnocení, prodejnosti na Heurece a našeho srovnání vám můžeme nabídnout tyto tři skvělé alternativy:

Concept VR 3520

Pokud byste trvali na české značce Concept, můžeme vám nabídnout jako lépe hodnocenou alternativu Concept VR 3520. Model je vybaven laserovou navigací, automatickým  vysypávání prachu, funkcí mopování, sterilizací podlah UVC lampou a mapováním prostoru. Uživatelé jej hodnotí 91 % (36 recenzí). Z celkem 574 produktů se jedná o 24. nejprodávanější robotický vysavač na Heurece.

14 000 Kč Orientační cena

Xiaomi Robot Vacuum X10+

První místo mezi nejprodávanějšími robotickými vysavači na Heurece aktuálně obsadil Xiaomi Robot Vacuum X10+ s chytrou samočistící stanicí. Ta obstarává automatické vysypávání nádoby na prach, mytí a sušení mapovacího návleku a doplňování vody. Nechybí ani pokročilá AI kamera pro rozpoznání překážek. Jeho kvality dokládá uživatelské hodnocení 97 % (23 recenzí, 100 % doporučuje).

15 000 Kč Orientační cena

Roborock S8 Pro Ultra

Náročnějším uživatelům můžeme doporučit Roborock S8 Pro Ultra, vítěze naší recenze a srovnávacího testu robotických vysavačů. Roborock S8 Pro Ultra se pyšní navigační technologií LiDAR umožňující precizní plánování úklidu a plně samočistící a samodoplňovací dokovací stanicí. Samozřejmostí je vysoký sací výkon o sací síle až 6 000 Pa a funkce mopování s technologií sonických vibrací.

30 000 Kč Orientační cena

Závěr

Každý má jiné osobní preference a finanční možnosti. Proto může každému uživateli vyhovovat něco jiného. Abychom vám usnadnili výběr toho nejlepších pro vás, porovnali jsme hlavní parametry všech představených robotických vysavačů:

Parametr Concept VR 3205  Concept VR 3520 Xiaomi Robot Vacuum X10+ Roborock S8 Pro Ultra
Design
Hodnocení Heureka 79 %

(21 recenzí)

91 %

(36 recenzí)

97 %

(23 recenzí)

100 %

(8 recenzí)

Orientační cena 9 000 Kč 14 000 Kč 15 000 Kč 30 000 Kč
Sací výkon 3 300 Pa 4 000 Pa 6000 Pa
Hlučnost 70 dB 60 dB 67 dB
Mopování a vysávání 2v1 Ano
Samovyprazdňování Ne Ano
Samočištění,  samodoplňování Ne Ano
Mapování úklidu v aplikaci, zakázané zóny Ano
Sterilizační UV lampa Ano Ne
Doba provozu na 1 nabití Až 250 min 120 min 180 min

 

Další tipy, které vám mohou pomoci při výběru nejlepšího robotické vysavače, naleznete v našem nákupním rádci „Jak vybrat robotický vysavač“.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.