Menu

Nejlepší smoothie na jaro 2024: Doplní vlákninu i vitamíny (Recept)

Nejlepší smoothie na jaro 2024: Doplní vlákninu i vitamíny (Recept)
Ilustrace: Arecenze

Jaro je obdobím obnovy a nových začátků, a co by mohlo být lepšího než začít den s osvěžujícím a zdravým smoothie? Hledáte-li inspiraci na vitamínovou bombu, která bude současně plná vlákniny, čtěte dále. Máme pro vás recept na nejlepší jarní smoothie, se kterým doplníte vitamíny a vlákninu. 

Recept na nejlepší smoothie na jaro

Jarní smoothie je skvělou volbou pro rychlou snídani nebo osvěžující svačinu během. Vyzkoušejte následující recept – díky vysokému obsahu vlákniny a vitamínů podpoříte své zdraví.

Ingredience:

  • 2 jablka (se slupkou)
  • Hrst malin
  • ½ citrónu nebo limety
  • Čekankový sirup
  • Velká sklenice vody

Jablka a maliny umyjte a vložte do stolního mixéru. Přilijte vodu, citronovou nebo limetkovou šťávu a rozmixujte. Podle chuti můžete osladit čekankovým sirupem, kterým doplníte další porci vlákniny.

Maliny jsou zdraví prospěšné díky vysokému obsahu vitamínu C, vápníku a fosforu. Navíc také zlepšují pleť. Jablka vedle toho obsahují vitamíny E, C, A a velké množství pektinu, který v žaludku váže tuky a cholesterol a pomáhá jejich vylučování. Díky tomu jablka pomáhají snížit hladinu cholesterolu.

Které ovoce a zelenina mají nejvíce vlákniny?

Vláknina je nestravitelný sacharid obsažený v potravinách, nejčastěji v ovoci a zelenině. Naproti tomu třeba v mase žádnou vlákninu nenajdete. Jde přitom o důležitou složku potravy, která napomáhá správnému fungování zažívání. Strava bohatá na vlákninu pak může také snížit riziko obezity, srdečních onemocnění a cukrovky.

Pojďte se podívat, které ovoce a zelenina mají nejvíce vlákniny, a sestavte si recept na nejlepší jarní smoothie dle vlastní chuti.

Ovoce Velikost porce Vláknina celkem
Zelený hrášek, vařený 1 hrnek 9,0 g
Maliny 1 hrnek 8,0 g
Hruška 1 ks 5,5 g
Brokolice, vařená 1 hrnek 5 g
Jablko se slupkou 1 ks 4,5 g
Banán 1 ks 3 g

Hodnoty jsou orientační. 

Bílkoviny zajistí práškový protein

Chcete-li si smoothie připravit namísto svačiny, je dobré do něj zakomponovat také bílkoviny. Díky tomu získáte dlouhodobý efekt sytosti, který vám pomůže cítit se plnější i delší dobu po jídle. Bílkoviny do smoothie snadno přidáte prostřednictvím práškového proteinu – existují různé druhy, a to jak ochucené, tak i neutrální bez příchutě.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.