Menu

TOP 5 praček v březnu 2024: Peněženku tyto modely „nevyperou“

TOP 5 praček v březnu 2024: Peněženku tyto modely „nevyperou“

Pračka je jedním z klíčových spotřebičů, který hraje důležitou roli v našich životech. Dnes se přitom dostávají do popředí stále zajímavější varianty. Některé pračky mají chytré funkce a nabízejí širokou škálu výhod pro každého uživatele, jiné zase disponují také sušičkou. Podívejte se s námi na 5 skvělých modelů, které na trhu dominují v březnu 2024. 

1. Pračka Samsung WW90T986ASH

Pračka Samsung WW90T986ASH je skvělým modelem pro náročné uživatele, kteří neváhají investovat do atraktivní varianty nabité chytrými funkcemi. Orientační cena tohoto modelu je 27 000 Kč, což může být pro leckoho opravdu hodně. Na druhou stranu ale vyniká svou kapacitou 9 kg a také úsporností, protože spadá do energetické třídy A.

Navíc díky funkci QuickDrive zkracuje dobu praní až o 50 % a snižuje spotřebu energie o 20 % bez kompromisů na čisticí výkon. Chytré ovládání AI Control pak upravuje parametry praní přímo na míru, protože si pamatuje vaše návyky a podle nich navrhuje vhodné prací cykly a zobrazuje aktuální informace. Nechybí zde ani oblíbená funkce Add Wash pro případ, kdy najdete mimo pračku zapomenuté prádlo.

2. Pračka LG F28V9GW2W

Pokud v koupelně nebo v domácnosti nemáte příliš moc místa, ale nechcete se v rámci možností praní příliš omezovat, pak by vás mohla zaujmout pračka LG F28V9GW2W. Jedná se totiž o slim model, s jehož umístěním nebudete mít takový problém jako u standardně velké pračky. I přesto však nabídne prostorný buben s objemem až na 8,5 kg prádla. Její silnou stránkou je také duo důležitých parametrů, kdy jde o úsporný a poměrně tichý model.

Špatně na tom není ani z designového hlediska, má totiž elegantní provedení s dvířky z tvrzeného skla. Nechybí jí rychlé praní s technologií TurboWash, s níž můžete mít vypráno již za 39 minut. Pračku navíc můžete přes Wi-Fi propojit s aplikací ThinQ a využít tak například nahrání nového programu, chytrou diagnostiku, monitoring odhadu spotřeby, vzdáleného ovládání či notifikací. Orientační cena je v tomto případě 18 000 Kč.

3. Beko B5WFU58418WCSHBC

Pračka Beko B5WFU58418WCSHBC nabízí kvalitu za rozumnou cenu. Orientační cena se zde pohybuje okolo 10 000 Kč, přitom jde o model s nízkou spotřebou vody i energie. Nechybí jí invertorový motor, smart funkce, parní funkce a další pokročilé technologie. Kapacitu má tato pračka na 8 kg prádla, což je jedna z nejoblíbenějších hodnot.

4. LG FCR5A06WW

Pračka LG FCR5A06WW zaujme především ty uživatele, kteří touží po pračce kombinované se sušičkou. Jde o velmi šikovný model, který snadno zapadne i do početnější domácnosti, protože nabízí kapacitu až na 10 kilogramů prádla. Cenovkou příliš neurazí, seženete ji za částku okolo 16 000 Kč.

Pochlubit se navíc může řadou příjemných vlastností, mezi něž patří například schopnost rozpoznat hmotnost i jemnost látek a podle toho vybrat co nejvhodnější prací pohyby pro maximální ochranu vašeho oblečení. Nechybí jí ani parní funkce, což je dobrou zprávou pro alergiky a rodiče malých dětí.

5. Candy RPW4856BWMBCB/-S

Pračka Candy RPW4856BWMBCB/-S je další šikovný model kombinovaný se sušičkou, který vám ušetří spoustu vlhkosti v domácnosti, jež jinak může vznikat při sušení prádla v místnosti na sušáku. Její elegantní černé provedení vás zaujme na první pohled. Nejde přitom o extra drahý model, s pořizovací cenou okolo 13 000 Kč přináší dobrý kompromis oproti hledání dvou samostatných spotřebičů.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.