Menu

Nejlepší produkty pro váš homeoffice 2023: Dbejte na výkon i vlastní zdraví

Nejlepší produkty pro váš homeoffice 2023: Dbejte na výkon i vlastní zdraví

V dnešní době, kdy stále více lidí pracuje z domova, je důležité mít k dispozici efektivní a pohodlný pracovní prostor. Dobře vybavená domácí kancelář může zlepšit vaši produktivitu a pohodu při práci. V tomto článku najdete tipy a doporučení, jak správně vybavit svou domácí kancelář, včetně výběru notebooku, ergonomické židle, myši a klávesnice a monitoru. S tímto vybavením budete připraveni pracovat odkudkoliv a zároveň si udržet zdravou pracovní pozici.

Základem úspěchu je vhodný počítač

Při práci z domova by pro vás mělo být zásadních hned několik charakteristik počítač. V první řadě se jedná o výdrž baterie, zvažte nakolik pracujete doma a nakolik na cestách. Pokud potřebujete konat konferenční hovory, bude se vám hodit také kvalitní webkamera. Důležitá je též snadná přenositelnost a odolnost konstrukce.

Kreativní práce? Vsaďte na Apple

Apple nabízí širokou škálu notebooků, které jsou známé pro svou výkonnost, spolehlivost a design. Operační systém macOS je intuitivní a stabilní, což usnadňuje používání a práci s notebookem. MacOS notebooky jsou také dobře integrované s dalšími produkty Apple, jako je iPhone a iPad, což usnadňuje synchronizaci a sdílení dat.

Top produkt: Apple MacBook Air 2020: Mac notebooky jsou známé svou výkonností, spolehlivostí a designem. Model MacBook Air 2020 nabízí špičkový výkon a mobilnost pro práci z domova. Je vybavený kvalitním displejem, výkonným procesorem a dlouhou výdrží baterie. Operační systém macOS je intuitivní a spolehlivý, což zajišťuje plynulou a bezproblémovou práci. MacBook Air je také lehký a snadno přenosný, což umožňuje práci kdekoli.

Inženýři, modeláři a vědci – zaměřte se spíše na kompatibilitu Windowsu

Pokud ovšem potřebujete pracovat v inženýrských softwarech, 3D prostoru nebo dělat se specifickými programy, které jsou dostupné jen pro Windows, volte notebook se systémem od Microsoftu. Zajímavé varianty uvedeme níže.

Ergonomická židle: nepodceňujte kvalitu sezení

Ergonomická židle je důležitým prvkem pro dlouhodobé sezení při práci z domova. Ergonomická židle je navržena tak, aby podporovala správnou polohu těla, minimalizovala únavu a prevenci bolesti zad a krční páteře. Důležité prvky ergonomické židle zahrnují nastavitelnou výšku, opěrku zad, bederní opěrku a opěrky pro paže.

Doporučený produkt: Kancelářské křeslo Game ŠÉF VIP: Toto křeslo je vhodné nejen pro práci z domova, ale také pro dlouhé hodiny hraní her nebo sledování videí. Má prodyšný vysoký opěrák s aretací a výškově stavitelnou hlavovou opěrku potaženou sítí. Sedák je pohodlný a čalouněný, zajišťující odolnost vůči poškození. Křeslo je vybaveno kvalitní mechanikou E-synchro a výškově stavitelnými područkami. Tato židle je ideální pro ty, kteří chtějí kombinovat pohodlí a styl.

Neničte si ruce, vsaďte na kvalitní myš a klávesnici

Myš a klávesnice: Při práci na notebooku je vhodné mít také externí myš a klávesnici. Ergonomická myš a klávesnice pomáhají minimalizovat napětí v rukách a zápěstí, což může předejít zraněním z opakovaného používání. Existuje mnoho různých typů ergonomických myší a klávesnic na trhu, takže je dobré najít takové, které vyhovují vašim individuálním potřebám a preferencím.

Doporučený produkt: V Microsoftu vědí, co dělají. Pár počítačů již vytvořili a nejinak je to s doplňky. Pokud chcete, aby myš a klávesnice ladily, měly podobný „vibe“, nezruinovaly vaši peněženku, ale zároveň poskytly komfort při práci, lze doporučit Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop L5V-00008.

Měňte polohu, jinak se nevyhnete fyzioterapii. Kvalitní stůl vám pomůže

Stůl: Správný stůl je důležitý pro pohodlné a produktivní home office prostředí. Ideální je stůl s dostatečnou šířkou a hloubkou pro umístění notebooku, monitoru a dalších pracovních nástrojů. Dále je dobré zvolit stůl s nastavitelnou výškou, abyste si mohli přizpůsobit polohu sezení. Kromě toho je důležité mít dostatek prostoru na nohy a ergonomickou polohu při práci.

Doporučený produkt: Elektrický polohovací stůl Liftor Vision: Polohovací stůl je skvělým doplňkem pro pracovní prostor z domova. Liftor Vision je stabilní a umožňuje snadné přizpůsobení výšky podle vašich potřeb. Tento stůl má zvedací nohy složené ze tří segmentů a pohání ho silné motory. Má také vestavěný paměťový ovladač s LED displejem, který umožňuje snadné nastavení preferovaných výšek. Liftor Vision má nosnost až 100 kg a nabízí širokou škálu barevných kombinací, které zkrášlí váš pracovní prostor.

Nezapomeňte na oči

Monitor je jako okno do digitálního světa. Kvalitní monitor poskytuje ostrý obraz, přesné barvy a dostatečný prostor pro práci s různými aplikacemi a dokumenty. Je důležité zvolit monitor s dostatečnou velikostí a rozlišením, které odpovídá vašim pracovním potřebám.

Doporučený produkt: 27″ BenQ PD2725U je vynikající volbou jako levnější alternativa k Mac monitorům. Tento monitor nabízí vysoké rozlišení 4K UHD, které umožňuje detailní zobrazení a vysokou ostrost obrazu. Díky širokému barevnému spektru a přesnému kalibrování poskytuje živé a přesné barvy. Monitor je vybavený IPS panelem, který nabízí široké pozorovací úhly a konzistentní zobrazení z různých úhlů. Je vybavený také různými konektory, včetně USB-C, což umožňuje snadné připojení k notebooku.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.