Menu

Nejlepší způsoby skladování nářadí: Pomohou organizéry i ocelové skříně na nářadí

Nejlepší způsoby skladování nářadí: Pomohou organizéry i ocelové skříně na nářadí

Nepořádek v dílně či garáži dokáže potrápit nejednoho kutila a zpomalit práci, která zrovna spěchá. Přitom právě teď v zimě je dostatek času na to, abyste zatočili s chaosem a nastolili si v dílně udržitelný řád. V dnešním článku vám poradíme, jak skladovat nářadí jednoduše a prakticky.

Jak skladovat nářadí

Správné skladování nářadí je klíčové pro udržení pořádku v dílně a zajištění efektivity práce. Pořádek v dílně umožňuje mít neustálý přehled o stavu nářadí a zároveň usnadňuje jeho údržbu. Abyste vždy rychle našli, co právě potřebujete, existuje několik řešení:

  • Nástěnné držáky – na ruční nářadí, které potřebujete mít na dosah ruky
  • Plastové organizéry a boxy – pro drobnější ruční nářadí a další příslušenství
  • Kufry na nářadí – ideální na elektrické a aku nářadí, některé kufry lze dokonce stohovat
  • Batohy a brašny – řešení pro nářadí, které často přenášíte
  • Pracovní stoly s úložným prostorem – praktické řešení prostoru pro skladování, zároveň nabízí velkou pracovní plochu
  • Skladové regály – snadno se montují a jsou vhodné pro ukládání nářadí v boxech a kufrech
  • Ocelové skříně – vydrží roky, mají velkou kapacitu a nářadí uchrání před prachem

Nástěnné držáky

Pro ruční nářadí, které často používáte, jsou nejpraktičtější nástěnné držáky. Díky nim budete mít důležité nářadí stále na očích a na dosah ruky. Dílenské držáky existují v mnoha variantách a nabízí různé velikosti otvorů, závěsů a přihrádek pro uložení celého spektra ručních nástrojů, od šroubováků a klíčů přes kleště až po kladiva či pily.

Náš tip: Doporučujeme Botle úložný systém s držáky na nářadí a 7 stohovacími krabicemi. Jeho rozměry jsou 156 x 72 cm a je vyroben z bytelného kovu. Orientační cena: 2 500 Kč.

Plastové organizéry, boxy a kufry

Pro méně často používané nářadí a další příslušenství jsou ideální plastové organizéry a boxy, které můžete uložit do polic pracovního stolu nebo regálu. Výhodou těchto úložných systémů jsou vnitřní oddíly a přihrádky pro přehledné uspořádání nářadí podle typu či velikosti. Pro elektrické nářadí jsou skvělou volbou kufry na nářadí z pevného plastu, které jej uchrání před vlhkostí a prachem. Zároveň lze některé typy stohovat na sebe, což vám v dílně nebo garáži může ušetřit spoustu prostoru.

Náš tip: Doporučujeme Qbrick System Pro – mobilní modulární systém kufrů pro skladování nářadí. Systém využije hobby řemeslník stejně jako profesionál. Orientační cena: 2 200 Kč.

Batohy a brašny

Pokud často opouštíte dílnu a potřebujete mít nářadí stále s sebou, jistě oceníte praktickou brašnu, nebo batoh na nářadí. Tento způsob vám umožní mít důležité nářadí pohromadě a pěkně utříděné. A když jej zrovna nebudete potřebovat, brašnu snadno odložíte do prázdné police v dílně, kde ji kdykoliv zase najdete.

Pracovní stoly s úložným prostorem

Dalším skvělým způsobem skladování nářadí, které vám navíc zajistí pracovní plochu, jsou pracovní stoly s úložným prostorem. Stoly mají vestavěné různé zásuvky, police, přihrádky a háčky, díky kterým budete mít všechen obsah dokonale utříděný a neustále na dosah. Pracovní stoly jsou k dostání v mnoha velikostech a provedeních, aby si našly místo v každé dílně nebo garáži.

Náš tip: Doporučujeme robustní dílenský stůl Holzmann WHL1200 z pracovní deskou z kaučukovníku. Stůl má tlumený doraz dveří a uzamykatelné zásuvky. Rozměry stolu jsou 84 x 120 x 60 cm (V x Š x H). Orientační cena: 10 000 Kč.

Regály a ocelové skříně

Ještě více nářadí a úložných boxů pojmou skladové regály a ocelové skříně. Regály nabízejí univerzální využití v dílně, garáži či ve sklepě a lze je skvěle použít na odkládání nářadí, které nepoužíváte tak často. Například na uložení zahradního nářadí přes zimu, nebo nářadí na sezónní výměnu pneumatik apod. Abyste i po delší době měli přehled o obsahu regálu či skříně, použijte plastové boxy a kufry, které označíte samolepícími štítky.

Náš tip: Doporučujeme dvoudveřovou dílenskou skříň Enprag JF TC04 s perforovanými dveřmi. Rozměry skříně jsou 185 x 92 x 50 cm (V x Š x H). Orientační cena: 14 000 Kč.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.